Elektroliza depilacja - Osiągane Efekty i Ich Trwałość

Elektroepilacja a wyższy komfort życia

Trwałe usunięcie owłosienia metodą elektrolizy może znacząco wpłynąć na jakość życia i samopoczucie osób, które poddają się temu zabiegowi. Jednym z kluczowych aspektów jest poprawa samooceny i pewności siebie. Eliminacja niechcianego owłosienia z widocznych miejsc, takich jak twarz, ręce, czy nogi, może zwiększyć pewność siebie i umożliwić swobodniejsze uczestnictwo w życiu społecznym i zawodowym.

Dodatkowo, usunięcie potrzeby regularnego golenia czy woskowania nie tylko oszczędza czas, ale także eliminuje podrażnienia, uczucie dyskomfortu czy wrastające włosy, zwiększając komfort codziennego życia. Ponadto dla wielu osób, niepokój społeczny lub lęk związany z wyglądem ich skóry może być źródłem stresu. Elektroliza, oferując trwałe rozwiązanie, może pomóc zmniejszyć te uczucia, umożliwiając im czuć się bardziej komfortowo w swoim ciele. W dłuższej perspektywie więc, choć początkowy koszt elektrolizy może być wyższy, oszczędności wynikające z eliminacji potrzeby ciągłego kupowania produktów do depilacji są znaczące. Warto również dodać, że eliminacja problemów skórnych takich jak wrastające włosy, skaleczenia, podrażnienia, które mogą prowadzić do infekcji, wspierają zdrowie skóry. Czysta i gładka skóra bez ciągłego drażnienia jest zdrowsza, co przekłada się na ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie.

Bibliografia:

Dr Szczyt. (2019). Usuwanie owłosienia metodą elektrolizy. https://www.drszczyt.pl/zabiegi/zabiegi-hi-tech/usuwanie-owlosienia-metoda-elektrolizy.

Mikiel, D., Olszewska, B., Polańska A., Adamski, Z., Żaba R., Dańczak-Pazdrowska A. (2020). Zasady postępowania z pacjentkami z hirsutyzmem z punktu widzenia dermatologa. Praca Poglądowa. DOI: https://doi.org/10.5114/dr.202.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Elektroepilacja – na czym polega?

Na czym polega depilacja elektrolizą? W tej metodzie prąd emitowany jest wprost na skórę pokrytą niepożądanym owłosieniem. W tym celu stosuje się specjalistyczną elektrodę albo metalową sondę, którą wprowadza się pod skórę, aby przesłać do jej wnętrza prąd stały. Tym samym każdy z mieszków włosowych niszczony jest pojedynczo, a co za tym idzie – skutecznie. Działanie to w efekcie doprowadza do wypadnięcia całego włosa.

Usuwanie owłosienia metodą elektrolizy uznawane jest obecnie za jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie gładkiej skóry na stałe. Technika ta może być wykorzystywana niezależnie od koloru czy grubości włosa. Bez znaczenia jest również odcień skóry.

Elektroepilacja ma jednak swoje wady. Jedną z nich jest bolesność zabiegu, która wynika z działania prądu bezpośrednio na skórę. Największy dyskomfort odczuwa się w przypadku elektrolizy stosowanej w miejscach wrażliwych, takich jak okolice bikini czy pachy. W nowoczesnych gabinetach podaje się środki znieczulające, jednak często nie niwelują one całkowicie odczuć bólowych.

Rezultaty elektrolizy są trwałe – włoski zostają usunięte na stałe. Trudno jednak osiągnąć takie efekty zaledwie po kilku sesjach. Najczęściej należy wykonać ich nawet kilkanaście. Wadą jest również koszt – metoda ta jest znacznie droższa niż bardziej popularna depilacja laserowa. Kosmetolog planujący zabieg ustala ostateczną cenę na bazie grubości i gęstości włosów.

Pojawia się również wiele opinii, które sugerują, iż depilacja elektrolizą pozostawia przebarwienia na skórze. Warto jednak pamiętać, że do tak przykrych objawów nie powinno dojść w profesjonalnym, renomowanym gabinecie. To kolejny argument przemawiający za tym, aby wybierać sprawdzone miejsca.

Główne przeciwwskazania do elektrolizy to infekcje i choroby skóry, ciąża oraz choroby przewlekłe (np. choroby serca). Przed zabiegiem specjalista powinien przeprowadzić wywiad medyczny, aby wykluczyć wszelkie dolegliwości czy inne kwestie (np. przyjmowanie niektórych leków), które mogłyby uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu.

Czego spodziewać się na pierwszej wizycie

Aby zapewnić bezpieczeństwo pacjenta i uchronić go przed ewentualnymi powikłaniami, specjalista zapozna się najpierw z historią kliniczną pacjenta i wykluczy przeciwwskazania. Oceni także stan skóry i typ owłosienia. Specjalista na podstawie typu skóry, włosów i ogólnego stanu zdrowia dobierze najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodę usuwania owłosienia. Różne przypadki wymagają zastosowania różnych technik, dlatego też tak ważne jest ustalenie, czy elektroepilacja będzie najlepszym rozwiązaniem, czy może warto zastanowić się nad inną metodą.

Specjalista wyjaśni dokładnie, jak przebiega zabieg krok po kroku, jakiego urządzenia użyje i jakie odczucia, mogą Ci towarzyszyć podczas zabiegu. Nie bój się zadawać pytań, jeśli masz wątpliwości: wyjaśnienie ich przed zabiegiem sprawi, że nie będziesz się nim stresować.

Wybór specjalisty

Mimo że depilacja metodą elektrolizy nie jest zabiegiem inwazyjnym i nie wymaga znieczulenia, nie jest to zabieg, który może wykonać każdy, ponieważ prąd może spowodować poparzenia i uszkodzenie skóry. W naszym kraju można się na niego udać do kosmetologa lub też do osoby z wykształceniem medycznym. Należy pamiętać, że jedynie wysoko wykwalifikowany, doświadczony specjalista będzie w stanie ocenić dany przypadek i wybrać najlepszy modus operandi. Upewnij się, że wybrany specjalista przeszedł odpowiednie szkolenie i posiada wymagane certyfikaty. Upewnij się także, że gabinet, który wybierasz spełnia standardy bezpieczeństwa i higieny oraz że jest on wyposażony w certyfikowane sprzęty.

Ponadto warto sprawdzić, czy wybrany specjalista przynależy do któregoś ze stowarzyszeń medycyny i dermatologii estetycznej, takich jak PTMEiAA, PTChPRiE czy SLDE.

Warto mieć świadomość, że jest to stosunkowo droga metoda najczęściej cena ustalana jest indywidualnie, w zależności od grubości włosów i ich zagęszczenia , choć w dalszym ciągu jako jedna z nielicznych pozwala trwale pozbyć się zbędnego owłosienia.

Czytaj dalej...

elektrokoagulacja czyli termoliza, zwana też diatermią chirurgiczną; wykorzystuje prąd o wysokiej częstotliwości i powoduje koagulację mieszka włosowego w skutek reakcji termicznej; metoda wykorzystywana jest także do zamykania naczynek oraz usuwania zmian skórnych, brodawek, torbieli i wielu innych, jak informują eksperci z centrum WellDerm.

Czytaj dalej...

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...

Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny , czyli o długości od 700 do 1000nm w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm.

Czytaj dalej...