Perfekcyjna Depilacja Cukrem w Szczecinie - Sekrety Pasta Cukrowej w Ella Studio!
Skóra po cukrowaniu
Pasta cukrowa jest zawsze w temperaturze ciała , dzięki czemu nadaje się do skór delikatnych, wrażliwych i naczyniowych. Skóra po zabiegu jest czysta, miękka i jedwabista. Wiele klientek, które po latach doświadczeń z depilacją woskiem decyduje się na zmianę, stwierdza, iż zabieg przy użyciu pasty cukrowej wiąże się z mniejszym dyskomfortem i pozostawia skórę w znacznie lepszym stanie.
1. Przygotowanie skóry
- Dezynfekcja skóry i odtłuszczenie – płyn lawendowy ELLA
- Osuszenie skóry – puder bambusowy ELLA
2. Depilacja
- Ella Classic Sugaring
Pastę Classic używamy po podgrzaniu w podgrzewaczu do temperatury ciała. Nakładamy ją i ściągamy techniką manualną – ręczną, bezpaskową. Jest optymalna do bardzo ciepłych rąk lub bardzo ciepłych pomieszczeń (np. powyżej temperatury pokojowej lub upalnym latem do pomieszczeń nieklimatyzowanych) - Pasta Ella Soft Warm
Pastę używamy po podgrzaniu w podgrzewaczu. Do pracy techniką manualną bezpaskową (polecana dla osób z chłodniejszymi rękoma w średniej temperaturze pokojowej) lub techniką paskową. Przy metodzie paskowej nakładamy ją po podgrzaniu w podgrzewaczu do ok. 38-40 °C za pomocą szpatułki pod włos, a ściągamy z włosem za pomocą paska. - Pasta Ella Soft Cool
Pastę używamy bez podgrzewania w temperaturze pokojowej. Nakładamy i zrywamy techniką manualną-
ręczną bezpaskową. Do depilacji dużych powierzchni ciała (nogi i plecy). Idealnie sprawdza się w
sezonie jesienno-zimowym lub w klimatyzowanych pomieszczeniach. - Ella Soft Cold
Pasta Soft Cold jest gotowa do użycia bez podgrzewania w temperaturze pokojowej. Nakładamy cienką warstwę za pomocą szpatułki pod włos, zrywamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa za pomocą paska. - Pasta Ella Roll On
Pasta cukrowa w aplikatorze, którą podgrzewamy do temperatury ciała (konsystencja gęstego miodu). Przed nałożeniem zawsze sprawdzamy temperaturę na pasku (!). Nakładamy dwukrotnie cieńką warstwę pod włos, ściągamy za pomocą paska z włosem.
Depilacja cukrowa a depilacja laserowa
Która z metod usuwania niepożądanego owłosienia jest lepsza? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każda z tych technik ma swoich zwolenników. W przypadku depilacji laserowej na pewno możemy liczyć na trwały efekt – włoski są bowiem usuwane wraz z cebulką. Poddanie się serii zabiegów skutkuje całkowitym pozbyciem się niepożądanego owłosienia.
W przypadku depilacji cukrowej zabiegi należy często powtarzać (co około 2-3 tygodnie). Z drugiej strony depilację pastą cukrową można samodzielnie przeprowadzić w domu (choć nie jest to proste), a depilację laserową przeprowadza tylko profesjonalny kosmetolog.
Jakie są Twoje doświadczenia w przypadku depilacji cukrowej? Słyszałeś o tej metodzie? A może próbowałeś jej? Koniecznie podziel się z nami swoim doświadczeniem!
Metody depilacji pastą cukrową
Wyrobioną pastę należy rozciągnąć na fragmencie skóry, aby powstała ok. 3-4 centymetrowa warstwa. Po ułożeniu pasty należy ją od razu energicznie oderwać. Oderwaną pastę można ponownie rozgnieść w dłoniach i ułożyć na innym fragmencie skóry, jest bardzo wydajna. Jedną kulką pasty cukrowej można wydepilować całą łydkę. Zamiast zrywać pastę rękami możemy użyć do tego paska materiału - pasta przyklei się do płótna i odejdzie od skóry równomiernie.
Depilacja pastą cukrową na zimno jest bezpieczną metodą dla osób cierpiących na żylaki i pękające naczynka, reakcje alergiczne i podrażnienia.
Depilacja pastą cukrową na ciepło. Depilację należy zacząć od umieszczenia miseczki z pastą w gorącej kąpieli wodnej. W trakcie, gdy pasta będzie się rozpuszczać, przygotuj sobie cienkie paski z materiału, których będziesz potrzebować do zrywania pasty. Gdy pasta całkowicie się rozpuści upewnij się czy nie jest zbyt gorąca, a następnie nabierz jej niewielką ilość drewnianą lub plastikową szpatułką. Rozprowadź pastę na wybranym fragmencie ciała. Najlepiej smarować pastą małe powierzchnie ciała, wystarczy przeciągnąć szpatułkę z pastą na formę niewielkiego prostokąta. Następnie przyklei pasek materiału, wyprasuj go delikatnie palcami i zerwij energicznym ruchem. Pozostałe resztki pasty również możesz zdjąć paskiem materiału delikatnie go dociskając.
Pasty cukrowe dostępne w sklepach przeważnie umieszczone są w specjalnym aplikatorze w formie rolki. Taki aplikator wraz z pojemniczkiem również ogrzewa się w kąpieli wodnej, ale później łatwiej jest rozprowadzić pastę. Wystarczy przejechać rolką po wybranym fragmencie ciała, w tym czasie pasta sama uwalnia się z pojemnika i nie musisz brudzić rąk klejącą mazią.
Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?
Dzień przed planowaną depilacją zrób dokładny peeling. Możesz wykonać peeling cukrowy, peeling z soli, peeling enzymatyczny - ważne, by peeling wykonywać w formie masażu, kolistymi ruchami wcierać preparat. Dzięki peelingowi usuniesz martwy naskórek, który nie będzie przyklejał się pasty cukrowej. Podniesiesz też włoski i wyciągniesz te wrośnięte w skórę. Na noc użyj maski nawilżającej. Tuż przed depilacją odtłuść skórę talkiem lub pudrem. Ten prosty zabieg spowoduje, że pasta będzie się lepiej przyklejać do skóry.
Po depilacji powstaną podrażnienia. Aby szybko się ich pozbyć należy przetrzeć skórę sokiem z cytryny, delikatnym tonikiem (bez zawartości alkoholu) lub wodą różaną. Depilowane miejsca możesz smarować delikatną oliwką po depilacji, która złagodzi ból i ukoi zaczerwienioną skórę, a dodatkowo doda jej blasku. Pamiętaj o regularnym peelingu. Tylko regularne ścieranie naskórka pomoże zapobiec wrastaniu włosów po depilacji.