Perfekcyjna Depilacja Cukrem w Szczecinie - Sekrety Pasta Cukrowej w Ella Studio!
Depilacja PASTĄ CUKROWĄ. Wady i zalety depilacji pastą cukrową
Pasta cukrowa do depilacji była wykorzystywana na Bliskim Wschodzie od stuleci. U nas też ta metoda depilacji zyskuje coraz większą rzeszę zwolenniczek. Jakie są wady i zalety depilacji pastą cukrową? Jak przeprowadzić depilację pastą cukrową w domu?
Spis treści
- Zalety depilacji pastą cukrową
- Metody depilacji pastą cukrową
- Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?
- Jak pielęgnować skórę po depilacji pastą cukrową?
- Jakiej długości powinny być włoski, które chcemy wydepilować pastą cukrową?
- Wady depilacji pastą cukrową
Pasta cukrowa od wieków stosowana jest przez Arabki, które do depilacji używały karmelu (roztopionego cukru). Na Bliskim Wschodzie pasta do depilacji nazywana jest halaweh . Dziś stosuje się specjalną masę, która prócz cukru zawiera sok z cytryny i mieszankę łagodzących ziół, choć niektóre z nas preferują pastę cukrową zrobioną własnoręcznie w domu. Depilacja pastą cukrową zapewnia spokój na 2-3 tygodnie i jest idealną metodą depilacji dla alergików i osób zmagających się z problemem żylaków, pękających naczynek krwionośnych.
Zalety i wady depilacji cukrowej
Depilacja pastą cukrową ma bardzo wiele zalet. Dlaczego zatem depilacja laserowa, czy depilacja woskiem wciąż są bardziej popularne? Efekt gładkiej skóry po depilacji cukrowej nie występuje zbyt długo, a wszystko dlatego, że cebulki włosków nie są naruszane. To także zaleta tego zabiegu. Dzięki temu skóra nie ulega podrażnieniom czy nie występuje zapalenie mieszków włosowych (takie objawy często pojawiają się np. po depilacji woskiem).
Ogromny plusem tej metody jest prosty i naturalny skład pasty cukrowej. Można bez najmniejszych problemów przygotować ją w domu z cukru, wody i cytryny. Trzeba jednak pamiętać, że jej zrobienie trochę trwa (około 30 minut) oraz na sam zabieg też należy poświęcić trochę czasu. Poza tym należy ją dość często powtarzać, powodując niemały bałagan w łazience. Oczywiście zabiegowi depilacji pastą cukrową można poddać się w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Nie będzie to jednak tani zabieg.
Skóra po cukrowaniu
Pasta cukrowa jest zawsze w temperaturze ciała , dzięki czemu nadaje się do skór delikatnych, wrażliwych i naczyniowych. Skóra po zabiegu jest czysta, miękka i jedwabista. Wiele klientek, które po latach doświadczeń z depilacją woskiem decyduje się na zmianę, stwierdza, iż zabieg przy użyciu pasty cukrowej wiąże się z mniejszym dyskomfortem i pozostawia skórę w znacznie lepszym stanie.
1. Przygotowanie skóry
- Dezynfekcja skóry i odtłuszczenie – płyn lawendowy ELLA
- Osuszenie skóry – puder bambusowy ELLA
2. Depilacja
- Ella Classic Sugaring
Pastę Classic używamy po podgrzaniu w podgrzewaczu do temperatury ciała. Nakładamy ją i ściągamy techniką manualną – ręczną, bezpaskową. Jest optymalna do bardzo ciepłych rąk lub bardzo ciepłych pomieszczeń (np. powyżej temperatury pokojowej lub upalnym latem do pomieszczeń nieklimatyzowanych) - Pasta Ella Soft Warm
Pastę używamy po podgrzaniu w podgrzewaczu. Do pracy techniką manualną bezpaskową (polecana dla osób z chłodniejszymi rękoma w średniej temperaturze pokojowej) lub techniką paskową. Przy metodzie paskowej nakładamy ją po podgrzaniu w podgrzewaczu do ok. 38-40 °C za pomocą szpatułki pod włos, a ściągamy z włosem za pomocą paska. - Pasta Ella Soft Cool
Pastę używamy bez podgrzewania w temperaturze pokojowej. Nakładamy i zrywamy techniką manualną-
ręczną bezpaskową. Do depilacji dużych powierzchni ciała (nogi i plecy). Idealnie sprawdza się w
sezonie jesienno-zimowym lub w klimatyzowanych pomieszczeniach. - Ella Soft Cold
Pasta Soft Cold jest gotowa do użycia bez podgrzewania w temperaturze pokojowej. Nakładamy cienką warstwę za pomocą szpatułki pod włos, zrywamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa za pomocą paska. - Pasta Ella Roll On
Pasta cukrowa w aplikatorze, którą podgrzewamy do temperatury ciała (konsystencja gęstego miodu). Przed nałożeniem zawsze sprawdzamy temperaturę na pasku (!). Nakładamy dwukrotnie cieńką warstwę pod włos, ściągamy za pomocą paska z włosem.