Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy - Poradnik i Techniki dla Promiennej Skóry

Niezbędne triki – jak optymalnie wykorzystać swój krem pod oczy?

Krem pod oczy to niezbędny element pielęgnacji skóry pod oczami, ale jego skuteczność zależy od kilku czynników. Po pierwsze, od wyboru odpowiedniego produktu. Krem pod oczy powinien być dobrany do Twojego typu skóry i problemów, z jakimi się borykasz.

Nie zapominaj o regularności! Krem pod oczy należy stosować codziennie, rano i wieczorem. Regularne stosowanie kremu pod oczy pomaga utrzymać skórę pod oczami nawilżoną, jędrną i zdrową.

Czasami warto połączyć krem pod oczy z innymi produktami. Na przykład, jeśli masz problem z cieniami pod oczami, możesz użyć kremu pod oczy z kofeiną lub witaminą K. Te składniki pomagają zmniejszyć ciemne kręgi pod oczami i poprawić wygląd skóry.

Pamiętaj, że krem pod oczy to nie wszystko. Skuteczna pielęgnacja skóry pod oczami obejmuje również zdrową dietę, regularne ćwiczenia, ochronę przed słońcem i odpowiednie nawodnienie.

Jak stosować krem pod oczy – najważniejsze punkty

1. Dokładnie zmyj makijaż. Jeśli akurat nie miałaś makijażu, ale masz wrażliwe oczy, przemyj powieki i rzęsy specjalnym płynem oczyszczającym z kurzu i roztoczy. Znajdziesz go w aptekach i sklepach optycznych.

2. Odczekaj chwilę, aż skóra pod oczami wyschnie. Czas na aplikację. Nałóż kilka drobnych kropli kremu wzdłuż górnej granicy kości policzkowych i dokładnie wklep każdą z nich. Jak wklepywać krem pod oczy? Użyj opuszków palców i opukuj nimi skórę w zagłębieniach nad kościami policzkowymi oraz w miejscach powstawania kurzych łapek. Wklepuj krem przez 2-3 minuty aż do całkowitego wchłonięcia.

3. Poruszaj się od zewnętrznych kącików oczu ku kącikom środkowym.

4. Możesz też nałożyć krem na górną powiekę, jednak unikaj ruchomej jej części. Ogranicz się jedynie do łuku brwiowego.

Czy kremy pod oczy nakładane tak daleko od oczu faktycznie podziałają na te obszary, na których najbardziej nam zależy? – Tak, ponieważ kosmetyki nie działają wyłącznie w miejscu ścisłej aplikacji, ale w promieniu ok. 3 cm. – wyjaśnia kosmetolog NUTRIDOME.

Masaż twarzy – instrukcja

Obecnie coraz więcej mówi się o dobroczynnym wpływie masażu na kondycję skóry twarzy. Zwolenniczki tej metody na młody wygląd mówią, że masaż daje takie rezultaty, których nie zagwarantują nawet najlepsze kremy pod oczy używane bez masowania skóry. Masaż twarzy szczególnie rozpowszechniony jest wśród Azjatek i polega na uciskaniu oraz oszczypywaniu określonych miejsc na twarzy.

Jak masować skórę pod oczami? To zadanie wymagające sporej ostrożności – przecież skóra pod oczami jest bardzo delikatna! Najlepiej więc łączyć masaż z aplikacją kremu pod oczy.

Masaż możesz wykonać także przy użyciu serum pod oczy. Serum szczególnie rekomenduje nasza kosmetolog. – To bardzo dobry pomysł, bo serum ma lekką, szybko wchłaniającą się konsystencję, ale nada konieczny do masażu poślizg – mówi. W masażu należy stosować ruchy okrężne, uciskające oraz oklepywanie. Skórę przy brwiach możesz też delikatnie porozcierać. Na koniec należy zadbać także o miejsca, gdzie powstają kurze łapki, wykonując ruchy poziome od zewnętrznych kącików oczu ku skroniom.

Jak nakładać krem pod oczy?

Zebraliśmy kilka wskazówek, dzięki którym z pewnością odpowiednio zaaplikujesz kosmetyk. Jeśli używasz kremu pod oczu od dłuższego czasu i nie zauważasz żadnych efektów, spróbuj wprowadzić te rady w życie.

  1. Zanim przejdziesz do aplikowania kremu, dokładnie oczyść skórę twarzy – kosmetyk nie zadziała, jeśli zostanie nałożony na pełną zanieczyszczeń skórę. Wykonaj demakijaż i użyj płynu lub żelu myjącego. Składniki aktywne dopiero wówczas będą wstanie wniknąć w skórę. W dogłębnym oczyszczeniu cery może pomóc szczoteczka soniczna do twarzy
  2. Zanim nałożysz krem, upewnij się, że skóra jest sucha.
  3. Nałóż odpowiednią ilość kremu pod oczy, a następnie wklep produkt. Nie wystarczy, że go rozetrzesz po skórze – to nie przyniesie takich samych efektów. Dzięki wklepywaniu substancje odżywcze dostaną się wszędzie w takim samym stopniu.
  4. Nie nakładaj kremu zbyt blisko oczu. Nawet hipoalergiczny kosmetyk może podrażnić, jeśli dostanie się do kącików oka – wywoła łzawienie, zaczerwienienie i poczucie dyskomfortu. Staraj się nie wsmarowywać kremu zbyt blisko linii rzęs.
  5. Nazwa „krem pod oczy” jest dość myląca. Spróbuj nałożyć krem również na górne powieki i w okolicach oczu, aż do łuku brwiowego. Dlaczego? To właśnie tam powstają zmarszczki, np. kurze łapki, czyli jedne z najszybszych objawów starzenia się skóry. Nie warto pomijać miejsc wokół oczu.
  6. Aplikuj krem 2 razy dziennie – dzięki temu skóra będzie przez cały czas pod ochroną. Przez noc substancje odżywcze się wchłoną i sprawią, że skóra będzie nawilżona i odżywiona, a w ciągu dnia krem zadziała jak tarcza ochronna przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych – takich jak smog czy promienie słoneczne.

Masaż skóry twarzy

Aplikacje kremu pod oczy możesz połączyć z masażem, który pobudzi mikrokrążenie i sprawi, że kosmetyk zadziała dużo lepiej. Jak zrobić masaż?

Jak łączyć krem pod oczy z innymi produktami pielęgnacyjnymi?

Ogólna zasada nakładania kosmetyków jest taka, że najpierw nakładamy najlżejsze preparaty, a potem te bardziej treściwe. Krem pod oczy ma zazwyczaj lżejszą konsystencję od kremów do twarzy, więc nakładamy go jako pierwszy. Jeśli najpierw nałożysz krem do twarzy, składniki kremu pod oczy nie będą miały siły przedostać się do skóry i nie zadziałają.

W pielęgnację skóry wokół oczu możesz także włączyć serum pod oczy. Serum ma postać płynu lub żelu, więc w tym przypadku najpierw nakładasz serum, a potem dopiero krem pod oczy. Przed nałożeniem kremu poczekaj, aż serum dokładnie się wchłonie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, w jakiej kolejności nakładać kosmetyki pielęgnacyjne, przeczytaj nasz artykuł Kolejność nakładania kosmetyków – aplikacja krok po kroku

Czy możesz zrezygnować z kremu pod oczy i zastąpić go kremem do twarzy? Zdecydowanie lepiej wybrać kosmetyk przeznaczony specjalnie pod oczy. Minimalizujesz w ten sposób ryzyko podrażnień.

Pamiętaj, że skóra wokół oczu wymaga lepszego nawilżenia i odżywienia niż skóra na reszcie twarzy. Dlatego kremy pod oczy mają z reguły bogatszy skład i bardziej skoncentrowane dawki substancji odżywczych niż kremy do twarzy.

Nakładanie kemu pod oczy – najczęściej zadawane pytania

W którym kierunku wklepywać krem pod oczy?

Kierunek nakładania kremu pod oczy zależy od tego, gdzie dokładnie aplikujesz krem. Jeśli nakładasz krem na dolną powiekę, wklepuj krem od zewnętrz do wewnątrz. Na górnej powiecie zrób odwrotnie – wklep krem od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz. Pamiętaj, żeby nałożyć krem także na skórę obok oczu – tam, gdzie tworzą się kurze łapki. W tym miejscu najlepiej jest nałożyć krem okrężnymi ruchami, żeby rozprasować zmarszczki.

Jaką ilość kremu pod oczy nakładać?

Skóra wokół oczu jest delikatna, dlatego lepiej nie obciążać jej zbyt dużą ilością kremu. Przeciążona skóra pod oczami może być podrażniona, a zapchane pory mogą spowodować stany zapalne.

Kiedy jednak widzisz, że potrzebuje wzmożonej troski, nałóż grubszą warstwę kremu, która spełni rolę maski. Po kilkunastu minutach usuń kosmetyk, który się nie wchłonął.

Kiedy stosować krem pod oczy: rano czy wieczorem?

Krem pod oczy najlepiej stosować zarówno na dzień, jak i na noc. Kremy pod oczy rano powinny przede wszystkim nawilżyć cerę i szybko się wchłaniać, żeby utrzymać makijaż oczu. Natomiast kremy pod oczy na noc mogą mieć bogatszy skład i pozostawiać na skórze grubszą warstwę, która będzie odżywiała skórę przez całą noc.

Czy naprawdę potrzebny jest krem pod oczy?

Skóra wokół oczu jest inna – cieńsza i delikatniejsza niż w innych miejscach na twarzy i ma mniej gruczołów łojowych i potowych. To sprawia, że ​​jest bardziej podatna na utratę wilgoci, zmarszczki, cienie i obrzęki. Dlatego krem do twarzy nie zapewnia wystarczającej regeneracji skórze pod oczami. Zwłaszcza jeśli wyraźnie doskwierają jej problemy – jest przesuszona, mało elastyczna lub podpuchnięta. Wtedy bez wahania sięgnij po krem pod oczy i stosuj go równie regularnie co krem do twarzy.

Najlepsze kremy do twarzy w przypadku cery dojrzałej, to te o działaniu nawilżającym i przeciwstarzeniowym, dlatego na piątym miejscu w rankingu mamy kosmetyk anti-age L Oreal Revitalift LASER X3 produkt idealny dla osób w wieku od 40 do 60 lat.

Czytaj dalej...

Krem do cery suchej to kosmetyk, który oprócz podstawowych funkcji, o których już wspomnieliśmy ochrona UV na dzień oraz regeneracja na noc , został tak sformułowany, aby odpowiadać na wyjątkowe potrzeby tego typu skóry.

Czytaj dalej...

Działanie pielęgnacyjne jest dobre jednak spodziewałam się mocniejszego efektu, brakło tu mi intensywnego nawilżenia, i działania napinająco - ujędrniającego, a przy mojej dojrzałej suchej cerze najbardziej mi na tym zależało.

Czytaj dalej...

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...