Jak przygotować się do wizyty u ginekologa - poradnik dotyczący depilacji

Wizyta u ginekologa – depilacja. Jaką metodę wybrać?

Czy wiesz, że wyróżniamy kilka rodzajów depilacji bikini? Wszystko zależy od tego czy zdecydujesz się na całkowitą depilację również okolicy pośladków, czy na przykład zależy Ci na usunięciu włosków tylko z pachwin. Klasyczna depilacja to po prostu depilacja wykonywania do linii majtek. Depilacja kalifornijska zakłada depilację owłosienia na linii stringów. Depilacja hollywoodzka oznacza całkowite usunięcie włosków z okolic intymnych, także z pośladków, szpary międzypośladkowej, warg sromowych i pozostałych miejsc. W tym przypadku nie pozostawia się żadnych niewydepilowanych stref.

Kolejny rodzaj depilacji to depilacja brazylijska. To bardzo często wybierana forma depilacji i oznacza całkowitą depilację zarówno z przodu jak i z tyłu. Często jednak w tym przypadku zostawia się pasek na wzgórku łonowym. I wreszcie depilacja francuska, która obejmuje klasyczne usuwanie włosków tj. depilację górnej części wzgórka łonowego. Czasem i w tym przypadku pozostawia się paseczek o preferowanej długości oraz grubości. W depilacji francuskiej nie depiluje się warg sromowych oraz okolicy międzypośladkowej.

Zdecydowanie depilacja francuska oraz hollywoodzka cieszą się największym zainteresowaniem. Depilacja hollywoodzka i brazylijska są często ze sobą mylone. Ta pierwsza jest najgłębsza i pomaga uzyskać całkowicie gładką skórę w całej strefie bikini.

Jak przygotować się do ginekologa? Depilacja w odpowiednim momencie

Zastanawiasz się, jak się przygotować do wizyty u ginekologa? Depilacja, tak jak wspomnieliśmy, nie jest Twoim “must”, chyba że zależy Ci na jej przeprowadzeniu. Pamiętaj jednak, aby usunąć niepożądane owłosienie na przynajmniej kilka dni przed wizytą u ginekologa. Po zastosowaniu właściwie każdej z metod bardzo często dochodzi do powstania podrażnień, opuchlizny, swędzenia czy nawet bólu. W takiej sytuacji wizyta u ginekologa tylko powiększy Twój dyskomfort.

Czy depilować się do ginekologa? Już wiesz, że nie musisz tego robić. Nieważne czy jest to kolejna czy pierwsza wizyta u ginekologa. Depilacja to Twoja indywidualna sprawa. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Jeżeli jednak zależy Ci na gładkiej skórze w strefie intymnej, to wybierz bezpieczną i skuteczną metodę jaką jest depilacja laserowa. Już teraz umów się na bezpłatną i niezobowiązującą konsultację z kosmetologiem. Do zobaczenia w salonach Depilacja.pl

Kiedy umówić się na pierwszą wizytę u ginekologa?

Pierwsza wizyta u ginekologa powinna odbyć się po rozpoczęciu miesiączkowania, jednak czasami zachodzi konieczność wcześniejszego skorzystania z porady specjalisty. Wskazaniem do wizyty u ginekologa dziecięcego są m.in. wady budowy anatomicznej narządów płciowych, a także objawy infekcji intymnej i symptomy przedwczesnego dojrzewania. Pierwsza miesiączka pojawia się najczęściej u dziewcząt pomiędzy 12. a 15. rokiem życia.

Dziewczynki i nastolatki, w których rodzinach kobiety regularnie badają się u ginekologa i nie wstydzą się o tym mówić, mają mniejsze opory psychiczne przed pierwszą i kolejnymi wizytami w gabinecie ginekologicznym. W zależności od celu wizyty u ginekologa lekarz udziela porad medycznych, które dotyczą m.in. higieny intymnej oraz wykonuje badania ginekologiczne. Ich zakres dostosowany jest do wieku pacjentki oraz występujących u niej objawów, które mogą wskazywać na chorobę. Do często wykonywanych badań ginekologicznych zaliczamy USG narządu rodnego i dwuręczne badanie ginekologiczne.

Za zgodą rodzica lub opiekuna dziewczyny, która osiągnęła dojrzałość płciową, lekarz ginekolog może udzielić porad dotyczących antykoncepcji przed rozpoczęciem współżycia.

Do momentu ukończenia 18. roku życia rozpoczęcie leczenia odbywa się po uzyskaniu zgody rodzica lub opiekuna prawnego.

O co może zapytać lekarz podczas pierwszej wizyty? Lekarz zapyta m.in.: kiedy wystąpiła pierwsza miesiączka, jakie dolegliwości występują podczas okresu oraz jak przebiega cykl menstruacyjny. Od momentu wystąpienia pierwszej miesiączki, warto prowadzić kalendarzyk cyklu menstruacyjnego oraz notować intensywność krwawienia, a także towarzyszące miesiączce objawy.

Unikaj stosowania niektórych substancji na skórę na kilka dni przed zabiegiem unikaj aplikowania na skórę produktów zawierających retinol, kwas salicylowy czy inne substancje mogące zwiększyć wrażliwość skóry na światło.

Czytaj dalej...

Chociaż depilacja laserowa przynosi bardziej spektakularne i trwalsze efekty, depilacja bikini depilatorem IPL ma tę przewagę, że w ostatecznym rozrachunku jest mniej kosztowna, bo wiąże się z jednorazowym wydatkiem od około 300 zł do 2000 zł.

Czytaj dalej...

Poza kilkugodzinnym podrażnieniem skóry, które nie powinno stanowić powodu do niepokoju, w wyniku depilacji laserowej mogą wystąpić odbarwienia lub przebarwienia skóry oraz poparzenia przy zbyt dużej mocy lasera.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...