Opinie na temat kremu do twarzy Kolastyna SPF 50

SPF w sprayu z Rossmanna

Spray do opalania 50+ Babydream dostępny jest w drogeriach Rossmanna w cenie ok. 40 zł. Choć powstał z myślą o delikatnej skórze dzieci, to oczywiście może być stosowany również przez dorosłych. Jest odpowiedni do skóry wrażliwej, także z atopowym zapaleniem skóry. Ma wodoodporną i bezzapachową formułę oraz konsystencję emulsji. Podobnie jak olejek do opalania Pharmaceris także zawiera odmładzającą i nawilżającą witaminę E.

Emulsja do opalania w sprayu Babydream ma w bazie KWC 15 recenzji i wysoką ocenę 4,2/5. Wizażanki polubiły go za wydajność i wyczuwalne nawilżanie skóry. Stosują go nie tylko do ciała, ale też na twarz – również pod makijaż. Nie bieli skóry. Jako minus wskazują dość tłustą formułę, przez którą cera szybko zaczyna się świecić.

Spray ma w porządku skład, używam go do twarzy i ciała, posiada lejącą konsystencję, na twarzy trochę się świeci, jak to filtr. Uważam, że jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną, spisuje się bardzo na plus, jest mega wydajny i cena bardzo przystępna. Nie uczula i nie podrażnia. Polecam

Kwas hialuronowy

Dzięki niezwykłej mocy głęboko nawilża skórę nawet podczas ekspozycji na słońce.

Aqua, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Butyloctyl Salicylate, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Silica, Isoamyl P-Methoxycinnamate, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Butylene Glycol, Hydrogenated Palm Glycerides, Arginine, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Allantoin, Arachis Hypogaea Oil, Ascorbyl Palmitate, Beta-Carotene, Betaine, Bisabolol, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Carnosine, Citric Acid, Daucus Carota Sativa Extract, Diethylhexyl Syringylidenemalonate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Isopropyl Myristate, Lecithin, Linoleic Acid, Panthenol, PEG-20 Glyceryl Laurate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Sodium Sulfate, Tetrasodium EDTA, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Triacontanyl PVP, Xanthan Gum, BHT, Hydroxyacetophenone, Phenoxyethanol.

Poradnik zakupowy Kremów do Opalania

Jaki wybrać krem do opalania?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie kremu do opalania pierwszego z brzegu na drogeryjnej półce, lepiej rozeznaj się w tym, co go charakteryzuje. Kremy mają na etykietach odpowiednie oznaczenia, które poinformują Cię o tym, czy ten konkretny kosmetyk nadaje się dla Twojej skóry i skutecznie ją chroni. Poniżej znajdziesz wyjaśnienie niektórych z oznaczeń oraz wskazówki, którymi warto sugerować się, przeglądając produkty do opalania.

Oznaczenie i wysokość SPF – co to właściwie znaczy?

Oznaczenie SPF, które znajdziesz na produktach przeznaczonych do opalania to inaczej informacja o tym, jaki współczynnik ochrony przeciwsłonecznej posiada dany krem. To właśnie ten symbol informuje Cię o tym, jak długo bezpiecznie możesz pozostać w pełnej ekspozycji na słońcu. Chcąc skorzystać ze słońca bez filtru ochronnego, możemy pozostać na słońcu nie dłużej niż 15 minut. Po tym czasie skóra jest bezbronna na działanie promieni UV i narażona na szereg szkodliwych czynników.

Zadaniem filtru SPF jest wydłużenie naszego czasu, w którym będziemy mogli bezpiecznie przebywać na słońcu. Im niższy jest ten czynnik, tym krócej możemy bez obaw odsłaniać skórę na słońcu. Oznacza to, że krem SPF 10 pozwala na bezpieczne opalanie przez ponad 2 godziny, a krem SPF 50 wydłuża ten czas do aż 12 godzin.

Pamiętaj, że z każdą kąpielą w wodzie krem z filtrem jest spłukiwany. Niektóre produkty są wodoodporne i radzą sobie z tym. Kontroluj regularne pokrywanie skóry kremem z filtrem, szczególnie jeśli często wchodzisz do wody i wycierasz skórę ręcznikiem. Nawet najtrwalszy filtr ochronny w pewnym momencie zetrze się z powierzchni skóry.

Promieniowanie UV i jego wysokość

Sprawdzając pogodę, zapewne nie raz zauważyłeś, że obok informacji o konkretnych zjawiskach jest także zapis o indeksie UV. To skala od 1 do 11, za pomocą której określany jest stopień natężenia promieniowania UV. Zmienia się on w zależności od wielu czynników. Wpływa na to na przykład zachmurzenie czy szerokość geograficzna, a także pora roku. W letnie i słonecznie dni indeks UV wynosi w Polsce ponad 5-6. W praktyce oznacza to, że powinniśmy zadbać o ochronę skóry przed promieniowaniem. Im wyższy jest indeks UV, tym silniejsze promieniowanie słoneczne jest odczuwalne. Wtedy przydadzą się kremy ochronne, a także ograniczenie czasu ekspozycji na słońce.

Producenci najlepszych kosmetyków do opalania podają, do jakiego rodzaju skóry są one odpowiednie - matujący żel przeciwsłoneczny do cery tłustej, krem do twarzy z filtrem 50 do cery naczynkowej czy emulsja na słońce dedykowana skórze trądzikowej.

Czytaj dalej...

Krem faktycznie chroni przed szkodliwym promieniowaniem, natomiast byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby nie odbywało się to kosztem komfortu aplikacji, noszenia i ponownego nakładania filtra przeciwsłonecznego.

Czytaj dalej...

Możesz zamówić produkty w wygodny dla Ciebie sposób Kurierem 12,99zł Kurierem za pobraniem 16,99zł Do wybranego Paczkomatu InPost 12,99zł Do wybranego automatu Orlen Paczki przy zakupach za minimum 49,99zł darmowa dostawa.

Czytaj dalej...

Jde totiž o všestranný CC krém ve dvou praktických odstínech Light a Dark, který funguje jako make-up, korektor, hydratační krém, sérum proti vráskám a ochranný faktor SPF 30 proti slunečnímu záření v jednom produktu.

Czytaj dalej...