Kosmetyki do mikrodermabrazji - Piękna Skóra Bez Skazy
Mogą Cię także zainteresować
Budowa głowicy do mikrodermabrazji
W dużym uproszczeniu – głowica do mikrodermabrazji to połączenie pilnika z dyszą zasysającą starty naskórek. Ma formę tulei z ustandaryzowanym gwintem pozwalającym na osadzenie na końcówce węża podciśnieniowego. Na krawędzi, która ma kontakt ze skórą, umieszczone są trwale drobiny diamentowego materiału ściernego.
Kosmetyczka ma do dyspozycji cały zestaw głowic do mikrodermabrazji, różniących się zarówno ziarnistością, jak i średnicą części roboczej. Pozwala to na dopasowanie narzędzia do kształtu oraz wielkości opracowywanego fragmentu ciała, a także – dobranie pożądanej intensywności usuwania zrogowaciałej tkanki.
Profesjonalne urządzenia i akcesoria do mikrodermabrazji wykonane są z materiałów o wysokiej jakości. W przypadku głowic jest to wysokogatunkowa stal, dobrze znosząca częstą dezynfekcję oraz sterylizację.
Głowica do mikrodermabrazji – dezynfekcja czy sterylizacja?
Skoro mikrodermabrazja jest nieinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym, a ścieraniu ulega wyłącznie wierzchnia, zrogowaciała warstwa naskórka, to czy konieczna jest sterylizacja głowic?
Musimy tu wrócić do podstawowej reguły, obowiązującej zarówno w placówkach medycznych, jak i w branży beauty: jeżeli podczas zabiegu dochodzi lub może dojść do naruszenia ciągłości tkanki, niezbędne jest użycie jałowych narzędzi, które po zakończeniu jednego zabiegu u jednego pacjenta/klienta, muszą zostać zutylizowane lub poddane procesowi pełnej sterylizacji przed kolejnym wykorzystaniem.
Podczas mikrodermabrazji może dojść do mikrouszkodzeń, za sprawą których do organizmu klienta mogłyby dostać się wirusy i bakterie. I odwrotnie - z tego samego powodu może dojść do skażenia głowicy drobnoustrojami, których nosicielem jest klient, a które mogłyby zagrażać kolejnej osobie. Dodatkowym argumentem przemawiającym za przeprowadzeniem pełnej dekontaminacji narzędzi jest fakt, że warstwa ścierna głowicy ze względu na swoją fakturę sprzyja gromadzeniu się zanieczyszczeń, z których część może być groźna dla zdrowia.
Sterylizacja głowic do mikrodermabrazji
Dla bezpieczeństwa klientów i personelu salonu głowice do mikrodermabrazji należy więc poddać sterylizacji w autoklawie (koniecznie poddawanym regularnym testom za pomocą pakietów Bowie&Dick , dostępnych również na sterim.eu).
Kolejne etapy sterylizacji głowic do mikrodermabrazji to:
- usuwanie zabrudzeń organicznych i nieorganicznych z głowicy w procesie mycia (najlepiej mycia mechanicznego, ze względu na wyższą skuteczność usuwania zanieczyszczeń z miejsc trudno dostępnych),
- płukanie w wodzie zdemineralizowanej oraz suszenie,
- dezynfekcja,
- przygotowanie pakietów sterylizacyjnych (korzystne jest tutaj użycie samoklejących torebek do sterylizacji STERIM w małych rozmiarach),
- umieszczenie chemicznych testów kontroli sterylizacji wewnątrz pakietów (np. testów chemicznych STERIM typ V ),
- przeprowadzenie właściwej sterylizacji parowej,
- studzenie wysterylizowanych pakietów,
- bezpieczne zmagazynowanie.
Czym jest mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja to skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący skórę, stanowiący doskonały wstęp do wielu procedur pielęgnacyjnych. Precyzyjna możliwość kontroli głębokości złuszczania nadaje zabiegowi indywidualnego charakteru i stanowi o jego bezpieczeństwie i uniwersalności. Mikrodermabrazja stymuluje fizjologiczne sposoby remodelingu skóry, co skutkuje jej odmłodzeniem, wygładzeniem oraz rozjaśnieniem.
Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji:
- mikrodermabrazja diamentowa uznawana jest za najłagodniejszą postać zabiegu, wykorzystywana jest głowica diamentowa o optymalnej grubości ziaren, która przykładana jest do skóry i umożliwia stopniowe złuszczanie kolejnych warstw naskórka
- mikrodermabrazja korundowa pozwala na bardziej intensywne złuszczanie zrogowaciałego naskórka, w zabiegu wykorzystywane są kryształki korundu, działające na skórę w postaci strumienia pod wysokim ciśnieniem
- mikrodermabrazja z wykorzystaniem soli fizjologicznej i tlenu, określana także jako oxybrazja, ta postać mikrodermabrazji idealnie sprawdza się nawet w przypadku bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień cery
Mikrodermabrazja jest zabiegiem bardzo uniwersalnym, pozwalającym na wykonanie zaawansowanego złuszczania naskórka nie tylko na twarzy, ale także wybranych obszarach ciała. Idealnie sprawdza się zarówno w pielęgnacji skóry młodej, jak i dojrzałej.
Co to jest mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja nazywana jest inaczej kontrolowanym mikropeelingiem. Przeprowadzany w gabinecie kosmetycznym zabieg polega na mechanicznym ścieraniu rogowej warstwy naskórka i głębszych warstw skóry. Dzięki pokryciu głowicy aparatury wykorzystywanej do mikrodermabrazji diamentem, kosmetyczka ma możliwość dopasowania stopnia głębokości ścierania, co pozwala dostosować głębokość zabiegu do indywidualnych potrzeb klientki oraz ścieranie martwego naskórka aż do momentu uzyskania zadowalającego efektu.
Mikrodermabrazja diamentowa niesie wiele spektakularnych korzyści. Usunięcie martwego i zrogowaciałego naskórka znacząco poprawia wygląd, a skóra po zabiegu mikrodermabrazji jest wygładzona i doskonale oczyszczona. Wyrównuje się koloryt skóry, przez co wygląda ona promiennie i zdrowo. Co bardzo istotne – po zabiegu mikrodermabrazji pobudzona jest produkcja kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za naturalny wzrost nowej tkanki. Dzięki regularnym zabiegom można znacząco opóźnić proces starzenia się skóry i powstawanie zmarszczek. Spłycają się także istniejące już powierzchowne zmarszczki. Wykonanie mikrodermabrazji poleca się przy bliznach i rozstępach – po zabiegu stają się one bowiem znacznie mniej widoczne lub znikają całkowicie. To doskonały sposób na blizny potrądzikowe, które ciężko usunąć innymi metodami. Na mikrodermabrazję powinny zdecydować się również osoby walczące z tłustą cerą. Regularne zabiegi zmniejszają łojotok, likwidują problem rozszerzonych porów i usuwają zaskórniki.
Nic dziwnego, że mikrodermabrazja diamentowa należy do najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Jest całkowicie bezbolesna i bardzo skuteczna. Praktycznie już od pierwszego zabiegu widoczna jest znaczna poprawa wyglądu skóry. Staje się ona gładka, elastyczna, promienna i z ładnym kolorytem. Czyli po prostu piękna i zdrowa.

Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?
Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji . Dzięki temu możliwe jest wybranie zabiegu optymalnie dopasowanego do cery i potrzeb konkretnej klientki czy klienta.
Mikrodermabrazja diamentowa
- łagodna
- narzędzie – głowica diamentowa z grubością ziaren dopasowaną do opracowywanej przestrzeni (im delikatniejsza okolica, tym drobniejsze ziarna)
- dla osób z cerą wrażliwą i skłonną do alergii czy podrażnień
Mikrodermabrazja korundowa
- bardziej intensywne ścieranie, możliwe delikatne i przejściowe zaczerwienienia czy podrażnienia
- narzędzie – urządzenie, z którego pod ciśnieniem wydostają się kryształy korundu, co daje efekt nazywany „piaskowaniem”
- pomocna przy eliminacji przebarwień, wągrów i zaskórników, blizn czy zmarszczek
Mikrodermabrazja tlenowa, czyli oksydermabrazja
- najdelikatniejsza
- przy wykorzystaniu tlenu (właściwości antybakteryjne) i soli fizjologicznej (eliminowanie reakcji zapalnej), wyrzucany pod ciśnieniem strumień pozwala usuwać martwe komórki
- dla osób ze stanami zapalnymi czy problemami łojotokowymi
Mikrodermabrazja laserowa
- najbardziej nowoczesna i precyzyjna metoda
- wykorzystuje się w niej promieniowanie wiązki laserowej
- skuteczna eliminacja niedoskonałości i regeneracja naskórka, szerokie zastosowanie
