Kosmetyki do mikrodermabrazji - Piękna Skóra Bez Skazy
Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji
Sam zabieg nie jest długi i trwa około 20-30 minut. Mikrodermabrazja jest bezbolesna, przez co nie wymaga stosowania znieczulenia. Pacjentka może poddawać się mikrodermabrazji co dwa tygodnie, a osoby posiadające grubszą skórę na zabieg mogą udawać się nawet co tydzień jeśli zachodzi taka potrzeba. Całkowite usunięcie warstwy martwego naskórka i głębokie oczyszczenie porów wymaga od 2 do 10 zabiegów. Ilość powtórzeń jest oczywiście zależna od rodzaju skóry. Co ważne, na dobę przed wizytą u kosmetyczki nie wolno przyjmować polopiryny ani aspiryny. Natomiast po mikrodermabrazji skóra może być nieco podrażniona i zaczerwiona, jednak nie należy z tego powodu panikować. Jest to bowiem całkowicie naturalne. Przez pierwsze 24 godziny zaleca się powstrzymać od makijażu, by dać skórze trochę wytchnienia. Aby podtrzymać efekt mikrodermabrazji dobrze stosować również specjalistyczne kosmetyki, na przykład naturalną maseczkę-peeling bez alergenów.
Mikrodermabrazja, jak już wspomnieliśmy wcześniej, jest w pełni bezpieczna dla organizmu. Istnieją jednak pewnie sytuacje, kiedy nie wolno wykonywać zabiegu. Są to wszelkie stany ropne i choroby skóry, skaleczenia, trądzik różowaty i naczyniaki jamiste. Wszelkie nowotwory skóry są przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji. Tego mikropeelingu w gabinecie kosmetycznym powinny też unikać kobiety w ciąży. Przy wszelkich wątpliwości zawsze warto skonsultować się z lekarzem.
Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?
Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji . Dzięki temu możliwe jest wybranie zabiegu optymalnie dopasowanego do cery i potrzeb konkretnej klientki czy klienta.
Mikrodermabrazja diamentowa
- łagodna
- narzędzie – głowica diamentowa z grubością ziaren dopasowaną do opracowywanej przestrzeni (im delikatniejsza okolica, tym drobniejsze ziarna)
- dla osób z cerą wrażliwą i skłonną do alergii czy podrażnień
Mikrodermabrazja korundowa
- bardziej intensywne ścieranie, możliwe delikatne i przejściowe zaczerwienienia czy podrażnienia
- narzędzie – urządzenie, z którego pod ciśnieniem wydostają się kryształy korundu, co daje efekt nazywany „piaskowaniem”
- pomocna przy eliminacji przebarwień, wągrów i zaskórników, blizn czy zmarszczek
Mikrodermabrazja tlenowa, czyli oksydermabrazja
- najdelikatniejsza
- przy wykorzystaniu tlenu (właściwości antybakteryjne) i soli fizjologicznej (eliminowanie reakcji zapalnej), wyrzucany pod ciśnieniem strumień pozwala usuwać martwe komórki
- dla osób ze stanami zapalnymi czy problemami łojotokowymi
Mikrodermabrazja laserowa
- najbardziej nowoczesna i precyzyjna metoda
- wykorzystuje się w niej promieniowanie wiązki laserowej
- skuteczna eliminacja niedoskonałości i regeneracja naskórka, szerokie zastosowanie
Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych . Nazywany jest również mikropeelingiem, co doskonale opisuje jego właściwości. Dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju narzędzi przeprowadza się precyzyjny peeling, czyli złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Mikrodermabrazja należy do grupy peelingów mechanicznych .
Jakie są efekty mikrodermabrazji? Dzięki odpowiednio przeprowadzonemu zabiegowi peelingującemu możliwa jest skuteczna poprawa stanu skóry i niwelowanie jej niedoskonałości. Zabieg stosuje się m.in. w przypadku zmarszczek, przebarwień, blizn czy trądziku. Pozwala też pozbyć się zaskórników i nieestetycznych rozszerzonych porów. Sprawdza się w walce z rozstępami.
Mikropeeling najczęściej przeprowadza się w gabinecie kosmetycznym. Jednak dzięki nowoczesnym urządzeniom i specjalistycznym kosmetykom możliwe jest także wykonanie mikrodermabrazji w domu . W celu oczyszczenia skóry wykorzystuje się np. odkurzacz próżniowy do zaskórników .
Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji?
Zabieg mikrodermabrazji daje wiele pozytywnych efektów i może stanowić ważny element dbania o skórę. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji cery dojrzałej czy problematycznej, ale też jako podstawa profilaktyki. Wiele kobiet pragnie mieć cerę jak z photoshopa – to prosty krok w tym kierunku! Najlepiej jest stosować mikropeeling w połączeniu z dodatkowym odżywianiem i nawilżaniem skóry (Jakie kosmetyki najlepsze na lato?), ponieważ znacząco zwiększa wchłanialność substancji aktywnych. Co zatem daje nam mikrodermabrazja?
- Skuteczne i precyzyjne złuszczanie martwego naskórka,
- usuwanie zanieczyszczeń i zaskórników,
- odblokowywanie porów,
- eliminowanie skutków trądziku,
- redukcję zmarszczek, przebarwień oraz blizn,
- lepsze ukrwienie skóry, zwiększenie jej elastyczności i poprawę koloru,
- zwiększenie produkcji kolagenu,
- lepsze działanie kosmetyków i skuteczne przygotowanie do zabiegów kosmetycznych (np. mezoterapia bezigłowa czy mezoterapia igłowa ).
