Co oznacza skrót "Krem BB"?

BB krem – podsumowanie

Krem BB na co dzień to świetne rozwiązanie, jeżeli oczekujemy naturalnego wykończenia naszego makijażu. W zależności od konkretnego produktu krycie może być bardzo delikatne, jak i nieco mocniejsze. To, na co jednak zawsze możemy liczyć, to dodatkowe działanie pielęgnujące.

Dzięki temu krem BB stanowi doskonałe połączenie kremu o działaniu nawilżającym oraz bardzo lekkiego, komfortowego w noszeniu zamiennika dla podkładów. Zawartość substancji aktywnych sprawia, że krem BB w trakcie noszenia pielęgnuje naszą cerę i może nawet pozytywnie wpływać na gojenie się zmian skórnych. Przykładowo aktywne postacie trądziku pospolitego mogą wymagać zrezygnowania z mocno kryjącego podkładu. Krem BB będzie zatem stanowił doskonałą alternatywę.

  1. Kulbicka K., Współczesna koncepcja cielesnego piękna w Republice Korei, Kraków 2018.
  2. Lidnberg S., What Are the Benefits of BB Cream?, https://www.healthline.com/health/benefits-of-bb-cream [dostęp: 23.11.2022].
  3. Kwiatkowska B., Azjatycka skóra po polsku, Bielsko-Biała 2017.

Jak używać kremu BB w zależności od typu skóry?

Warto tutaj podkreślić, że dobry krem BB powinien się sprawdzić niezależnie od rodzaju cery. Może on odpowiadać potrzebom cery tłustej, suchej czy mieszanej, ale także cery wrażliwej. Nawet kobiety o cerze dojrzałej mogą wypróbować jego właściwości, ponieważ lekki krem BB zapewnia promienny wygląd i młodzieńczy blask skórze, co jest często pożądanym efektem – a nawet najlepszy podkład może go nie zagwarantować.

Niemniej zarówno właściwości pielęgnacyjne, jak i poziom krycia kremu BB możemy dostosować do typu cery. Obecnie kosmetyki BB są dostępne w naprawdę różnorodnych wariantach, wobec czego z powodzeniem możemy znaleźć coś dla siebie.

Posiadacze cery trądzikowej, na której wyraźnie widoczne są zmiany skórne o charakterze zapalnym, bez wątpienia postawią na nieco bardziej kryjący krem BB, który będzie w stanie zakamuflować ewentualne niedoskonałości cery. Dodatkowo może się tutaj sprawdzić nakładanie warstwowe – nierzadko kremy BB pozwalają na budowanie odpowiedniego krycia. Będzie to także odpowiednie rozwiązanie dla osób z cerą naczynkową, w przypadku których głównym problemem jest widoczne zaczerwienienie.

Z kolei BB kremy dla cery tłustej czy mieszanej powinny mieć lekką, nieobciążającą formułę. Co więcej, bez większych problemów będziemy mogli znaleźć warianty wzbogacone o składniki, które wspierają prawidłową pracę gruczołów łojowych. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, aby nakładać krem BB w połączeniu z pudrem matującym. Ze względu na swoje rozświetlające wykończenie krem BB może po prostu częściej się wyświecać.

W przypadku skóry wrażliwej krem BB jest doskonałą alternatywą dla klasycznego podkładu. Zwykle jest delikatniejszy dla cery, a przy tym jego właściwości pielęgnujące zatroszczą się o to, aby pozbyć się niechcianego dyskomfortu. Rzadziej będziemy mieć do czynienia z nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia czy wysuszenia. Ponieważ łączy on w sobie działanie kremu nawilżającego, np. poprzez zawartość masła shea i witaminy E, sprawdzi się też w przypadku cery suchej.

Naturalny krem BB – pielęgnuje i upiększa

Wiele kobiet, które raz spróbowały dobrego kremu BB, nie wyobraża sobie już powrotu do klasycznego podkładu do twarzy, mimo że krem BB nie gwarantuje tak mocnego krycia. Krem BB wybiera się ze względu na mniejszą ilość pigmentu i dobre wtapianie się w naturalny koloryt twarzy. Obecnie dużą popularnością cieszą się kosmetyki o naturalnym składzie. Dlaczego? Krem BB ma wyjątkową formułę, jest niemal niewidoczny na twarzy, ponieważ idealnie wtapia się w skórę, a jednocześnie niezwykle skutecznie wyrównuje jej koloryt, maskując przebarwienia. Dzięki minerałom, witaminom i ekstraktom roślinnym nawilża i regeneruje zmęczoną, odwodnioną skórę oraz działa przeciwstarzeniowo. W składzie znajdziemy miąższ z liści aloesu, który jest bogaty w witaminy A, B, C, D i E, enzymy, aminokwasy, cukry, ligniny i saponiny. Aloes w połączeniu z gliceryną wykazuje nawilżające i łagodzące właściwości. W składzie kremu BB znajduje się również olej ze słodkich migdałów oraz masło shea, które działają nawilżająco, chroniąc skórę przed przesuszeniem. Sok z winogron oraz witamina E mają działanie antyoksydacyjne. Dodatek filtra fizycznego (ditlenek tytanu) wspiera ochronę skóry przed promieniowaniem UVA i UVB na wybranym poziomie SPF.

Tańsze kremy BB, które zawierają silikony, są odporne na tradycyjne metody oczyszczania twarzy i mogą utrudniać prawidłowe funkcjonowanie skóry. Zanieczyszczona skóra nie może oddychać, w związku z tym staje się przesuszona, łuszczy się, szybciej powstają na niej zmarszczki, a jej pory się rozszerzają. Dlatego korzystniej dla skóry wybierać te kosmetyki, które nie zatykają porów, a ich formuła oparta jest na naturalnych składnikach.

Kobiety, które używają na co dzień korektora, pytają co najpierw nałożyć na twarz: krem BB czy korektor? Zazwyczaj poleca się najpierw nakładać korektor, a dopiero potem krem BB. Należy pamiętać, aby korektor nakładać jak najcieńszą warstwą w miejsca, których lekki krem BB nie pokrywa. Po nałożeniu korektora wklepujemy na wierzch krem BB, pozwalając mu otoczyć korektor wygładzającą warstewką.

Nie mogłam ich nawet pomalować, ponieważ były zwinięte w cieniutki rulonik na szczęście moja przyjaciółka zlitowała się nade mną i podarowała mi w prezencie, później bez skrupułów kupowałam kolejne opakowania.

Czytaj dalej...

Jednak Krem NIVEA nie tylko zapewnia intensywne nawilżenie suchej skóry, lecz także przywraca jej warstwę ochronną, nie przepuszczając szkodliwych czynników zewnętrznych, powodujących wysuszenie oraz łuszczenie się skóry.

Czytaj dalej...

Produkt ten przyjmuje zatem bardzo ważną rolę, jaką jest przekształcenie wszystkich różnych niedoskonałości w stare wspomnienie, które należy do przeszłości, gwarantując w ten sposób wyraźną poprawę skóry i zapewniając, że jest ona naprawdę optymalna i zdolna do zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb.

Czytaj dalej...

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...