Krem brązujący do twarzy Vichy - Twoje tajemnicze piękno latem

Samoopalacz do twarzy - TOP 5 produktów, które nie pozostawiają smug

Samoopalacz do twarzy ma dawać efekt muśniętej słońcem cery, bez plam, zacieków i efektu sztucznej opalenizny. Co więcej, musi być lekki, żeby nie zapychać porów i nie pogarszać stanu cery. Nie może więc być przeznaczony do pielęgnacji całego ciała.

Samoopalacz do twarzy to kosmetyk, którego nie powinnyśmy się bać. Może być alternatywą dla solarium i wspomagać pielęgnację cery. Oprócz tego daje brązowy odcień na skórze. Dzięki niemu zapobiegamy przedwczesnemu starzeniu się skóry spowodowanemu nadmiernej ekspozycji na słońce. Do najczęściej wybieranych produktów tego typu zaliczają się toniki, pianki i żele. Odpowiednio dobrany samoopalacz o lekkiej formule nie zostawia na skórze plam i da się równomiernie rozprowadzić. Jak zrobić to prawidłowo?

  1. Jak nakładać samoopalacz na twarz
  2. O tym pamiętaj przed nałożeniem samoopalacza na twarz
  3. Skoncentrowane krople samoopalające do twarzy i ciała DAX Sun
  4. Mgiełka brązująca do twarzy i ciała BodyBoom
  5. Naturalny tonik samoopalający Resibo
  6. Krem brązujący do ciała i twarzy Alkmie
  7. Samoopalająca mgiełka do twarzy St.Tropez

Jak nakładać balsam brązujący

Wydawać by się mogło, że nakładanie balsamu brązującego ogranicza się do wklepania kosmetyku w skórę. Jednak tak jak każdy kosmetyk brązujący i samoopalający wymaga pewnej procedury aplikacji, a wszystko po to, by cieszyć się ładną i równomierną opalenizną na dłużej.

Krok 1: Zrób peeling

Dzięki temu zagwarantujesz sobie równomierną aplikację. Peeling pozbędzie się martwego naskórka, w którym balsam mógłby osiąść, tworząc nieestetyczne plamy.

Krok 2: Osusz skórę

Po kąpieli dokładnie wytrzyj skórę czystym ręcznikiem i odczekaj chwilę, aby całkowicie wyschła.

Krok 3: Nawilż skórę

Ten krok sprawi, że skóra lepiej przyjmie balsam brązujący. Nałóż cienką warstwę ulubionego kremu i odczekaj do całkowitego wchłonięcia.

Krok 4: Nałóż brązujący balsam

Zacznij od stóp i przesuwaj się powoli w górę. Najlepiej zrobić to za pomocą rękawicy lateksowej. Wykonuj okrężne ruchy. Na twarzy nałóż odrobinę produktu i rozetrzyj opuszkami palców.

Krok 5: Odczekaj

Balsam musi się całkowicie wchłonąć, aby nie zabrudził ci ubrań. Unikaj kąpieli i prysznica przez kolejnych 6-8 godzin.

Nawilżenie czy opalenizna? A może dwa w jednym? Na rynku znajdziesz wiele produktów, które pozwolą ci zadbać o skórę i nadać jej ładny, jednolity koloryt. Zatrzymaj lato na dłużej, stosując najlepszy balsam brązujący do ciała dopasowany do twojej skóry.

Jeśli spodobał ci się ten artykuł, udostępnij go.

Jak wybrać najlepszy balsam brązujący

Która kobieta nie marzy o skórze muśniętej słońcem przez cały rok? Na szczęście jest to możliwe z balsamem brązującym, który potrafi nadać delikatne lub mocniejsze zabarwienie skóry. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając ten kosmetyk.

Składniki

Jednym z głównych składników aktywnych balsamów brązujących jest DHA, czyli dihydroksyaceton, który zabarwia skórę w warstwie rogowej naskórka. I choć substancja ta jest wspólnym mianownikiem wielu produktów samoopalających, może być ona naturalna lub syntetyczna.

Istnieje też kilka innych składników, których powinnaś szukać.

Witamina E

Witamina E jest bardzo korzystna ze względu na swoje kompleksowe właściwości pielęgnacyjne. Zwalcza wolne rodniki, utrzymuje prawidłowe napięcie skóry, działa przeciwzmarszczkowo, regeneruje naskórek, odżywia, łagodzi podrażnienia, a także chroni przed promieniami UV.

Masło shea

Masło shea bogate jest w cenne kwasy tłuszczowe, które nawilżają i odżywiają skórę, co ułatwia rozprowadzanie kosmetyku.

Aloes

Aloes wpływa na zwiększenie ilości kolagenu w skórze, poprawia jej stan oraz działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie. Ponadto, idealnie sprawdza się po kąpieli słonecznej.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy wspaniale nawilża i zatrzymuje wilgoć w skórze, wiążąc w niej wodę. Ponadto, przyspiesza jej regenerację oraz reguluje wydzielanie sebum.

Istnieje również kilka składników, których powinnaś za wszelką cenę unikać, szczególnie jeśli masz wrażliwą skórę. Należą do nich między innymi parabeny, które mogą powodować podrażnienia i reakcje alergiczne. Bardzo szkodliwe są również oleje mineralne, czyli pochodne ropy naftowej oraz stearynian etyloheksylu - oba blokują pory.

Trwałość

Kolejnym czynnikiem jest trwałość kosmetyku. Produkty brązujące działają w warstwie rogowej naskórka, a ten odnawia się średnio co 28 dni. Dlatego też przed aplikacją balsamu brązującego zalecany jest peeling całego ciała, który pozbędzie się martwych komórek naskórka, a tym samym wpłynie na trwałość opalenizny.

Najlepszy balsam brązujący, który da efekt naturalnej opalenizny. TOP 5 od 15 zł [Ranking]

Balsam brązujący stopniowo przyciemnia skórę, nadając jej naturalnie wyglądający odcień opalenizny. Równocześnie, dzięki zawartym w nim składnikom, pielęgnuje, nawilża, a nawet ujędrnia. Na tym nie koniec zalet: w przeciwieństwie do samoopalacza nie ma silnego, „chemicznego” zapachu. Oto nasz ranking TOP 5 najlepszych balsamów brązujących, które kupisz już za 15 zł!

  1. Balsam brązujący do ciała i twarzy
  2. Dobry balsam brązujący z Rossmanna
  3. Ujędrniający balsam brązujący
  4. Olejkowy balsam brązujący
  5. Nawilżający balsam brązujący
  6. Balsam brązujący a samoopalacz
  7. Jak stosować balsam brązujący?

Skuteczność efekt działania kosmetyku Konsystencja jeśli dotyczy Trwałość użytego kosmetyku na twarzy ciele Wydajność Stosunek ceny do jakości Stosunek obietnic producenta do efektu rzeczywistego Opakowanie estetyka i użyteczność.

Czytaj dalej...

Przeciwzmarszczkowy krem do twarzy SPF 50 NIVEA SUN to krem z filtrem o formule z koenzymem Q10, który zapobiega pojawieniu się zmarszczek i plam pigmentacyjnych spowodowanych promieniowaniem słonecznym.

Czytaj dalej...

Działanie pielęgnacyjne jest dobre jednak spodziewałam się mocniejszego efektu, brakło tu mi intensywnego nawilżenia, i działania napinająco - ujędrniającego, a przy mojej dojrzałej suchej cerze najbardziej mi na tym zależało.

Czytaj dalej...

Liczba, którą umieszcza się przy skrócie SPF 15, 30, 50 oznacza stosunek czasu, po jakim na skórze chronionej filtrem pojawi się podrażnienie, do czasu powstania zaczerwienienia na skórze niechronionej preparatem z filtrem.

Czytaj dalej...