Krem brązujący do twarzy z filtrem - Naturalne piękno i ochrona skóry w jednym produkcie
Dlaczego wolne rodniki są tak niebezpieczne?
Wolne rodniki generowane przez promieniowanie UV powodują szereg zniszczeń w naszej skórze. Degradują m.in. nienasycone lipidy wchodzące w skład cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, niszczą błony komórkowe, czego efektem jest uszkodzenie komórek skóry, osłabiają ścianki naczyń krwionośnych oraz powodują zmiany w strukturach białek fibrylarnych – kolagenie i elastynie, co skutkuje przedwczesnym starzeniem się skóry. Rumień powstały podczas opalania to także efekt działania wolnych rodników, które reagując z lipidami i proteinami ścian komórkowych powodują uwalnianie mediatorów zapalnych. Jednak najgroźniejszym ze wszystkich, jest ich wpływ na powstawanie nowotworów skóry.
Dla skóry wrażliwej, delikatnej i skłonnej do alergii najlepszym wyborem będą filtry mineralne, znane również jako fizyczne. Te rodzaje filtrów zawierają tlenek cynku lub dwutlenek tytanu, które tworzą na skórze ochronną warstwę, odbijając promieniowanie UVA i UVB, zamiast je absorbować. Są one mniej podrażniające niż filtry chemiczne i nie wnika w głąb skóry, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznej lub podrażnienia. Szukaj produktów określanych jako „non-nano”, co oznacza, że cząsteczki filtrów są na tyle duże, że nie przedostają się do wnętrza skóry.
Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na produkty z oznaczeniem „broad spectrum” (szerokie spektrum), które zapewniają ochronę zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Produkty te powinny mieć również wysoki współczynnik ochrony przeciwsłonecznej SPF.
Przy wyborze filtrów dla skóry wrażliwej i alergicznej ważne jest aby unikać składników potencjalnie drażniących, takich jak alkohol, zapachy i konserwanty.
Sięgaj także po formę kremu lub balsamu, które zazwyczaj mają mniej składników drażniących niż formuły w aerozolu czy musie. Dodatkowo, kosmetyki z certyfikatami dermatologicznymi i hipoalergicznymi będą bezpieczniejszym wyborem, jeśli masz cerę wrażliwą.
Czy balsam brązujący się zmywa?
Efekty stosowania balsamu brązującego utrzymują się na skórze około tygodnia, dlatego jeśli są to efekty których się spodziewałaś, to nie ma potrzeby balsamu zmywać, jeśli jednak wskutek nieprawidłowego nakładania balsamu pojawiły się smugi i przebarwienia, możesz zmyć balsam brązujący przy pomocy następujących środków:
- cytryny,
- sody oczyszczonej,
- możesz też kupić specjalny zmywacz do sztucznej opalenizny.
Wiesz już, czym i jak zmyć balsam brązujący, mimo wszystko mam nadzieję, że nigdy taka potrzeba u Ciebie nie zajdzie. Przed nałożeniem kosmetyku, warto dokładnie przeczytac instrukcję obsługi, by na skórze nie pojawiały się niechciane efekty brązujące w postaci smug, zacieków i plam.
Krem z filtrem 50 do twarzy RANKING
SVR Sun Secure SPF50 komfortowy krem ochronny
Ranking kremów z filtrem 50 otwiera SVR Sun Secure SPF50. Krem nadaje się dla wszystkich rodzajów skóry, mogą go używać noworodki, niemowlaki, dzieci i dorośli.
Produkt wyjątkowo dobrze spisze się przy skórze suchej, normalnej, a także tej wyjątkowo nadwrażliwej na promienie słoneczne. SVR Sun Secure ma dobrą konsystencję, umożliwiającą łatwe rozsmarowywanie na skórze. Ponadto szybko się wchłania, nie pozostawiając widocznych smug.
Mało tego, krem z filtrem 50+ marki SVR odporny jest nie tylko na pot i wodę, ale też na pocieranie. W produkcie zastosowano organiczne filtry fotostabile, a na uwagę zasługuje też fakt, że krem ma działanie antyoksydacyjne oraz regeneruje DNA, zapobiegając przy tym nowotworom skóry.
Zalety:
- dobra konsystencja,
- łatwa wchłanialność,
- nie pozostawia białych smug,
- ładny, delikatny pozbawiony alergenów zapach,
- nie zawiera alkoholu, parabenów i olei mineralnych,
- organiczne filtry fotostabilne.
Co to znaczy fotostabilny filtr? Fotostabilność to zdolność cząsteczki filtra UV do utrzymania swych właściwości ochronnych przez pewien okres czasu w niezmienionej formie.
Wady:
- pojawiają się opinie, że krem może czasem szczypać w oczy.