Krem dla niemowląt na lato - Jak wybrać odpowiednią pielęgnację twarzy?
Krem nawilżający dla skóry suchej
Skóra sucha najczęściej jest wynikiem zaburzonej bariery hydrolipidowej, która powoduje nadmierną ucieczkę wody ze skóry. Objawia się szorstkością, nierówną powierzchnią, podrażnieniem, brakiem blasku oraz zmniejszeniem elastyczności. W przypadku skóry suchej krem powinien zatrzymywać wodę w skórze, ale także chronić i wzmacniać płaszcz hydrolipidowy.
W tym celu polecamy krem koreańskiej marki Cell Fusion C Expert. Intensive Cream posiada innowacyjną formułę zawierającą ceramidy, skwalan i masło shea, które odtwarzają na powierzchni skóry barierę ochronną, która jest istotnym czynnikiem zatrzymującym wodę w skórze. Krem sprawdza się także przy towarzyszących suchej skórze podrażnieniach, ponieważ prowitamina B5 łagodzi stan zapalny i działa regenerująco. Produkt pomimo intensywnego nawilżenia i odbudowy posiada lekką i nietłustą konsystencję, a więc z powodzeniem może być stosowany pod makijaż.
Intensive Cream 171,00 zł
Cell Fusion C Expert Intensive Cream Krem głęboko nawilżający do skóry ekstremalnie suchej 100 ml KUP TERAZ
Jak wybrać odpowiedni krem na wiatr, zimno i mróz?
1. Kosmetyki na niepogodę dzieli się na dwie grupy . Pierwsza – nie zawierają wody . Z kolei druga to kremy, które zawierają wodę na pierwszym miejscu w składzie.
2. Kremy na zimę to kremy do stosowania przy niskiej temperaturze (poniżej 10ºC) i wietrze. Nie musi leżeć śnieg na dworze.
3. Woda w kremie rzeczywiście odparowuje po aplikacji na skórę. Nie należy się bać takich kosmetyków. Jeśli jednak masz obawę, zawsze możesz nakładać go około 15 minut przed wyjściem z domu.
4. Wybrałam kremy, w których składach jest dużo olei oraz składników lipidowych, gdyż rolą cold cream jest stworzenie warstwy ochronnej przed czynnikami zewnętrznymi (a nie nawilżanie).
5. Samodzielne oleje (np. olej kokosowy, olej migdałowy, olej z awokado, olej słonecznikowy, olej jojoba) czy masła (np. shea) niekoniecznie się sprawdzą , gdyż się wchłaniają, a rolą cold cream jest pozostanie na skórze i utworzenie bariery ochronnej. Jeśli chcesz je jednak stosować, pamiętaj o posmarowaniu odpowiednio grubej warstwy.
6. Po powrocie do domu zmyj z twarzy dziecka krem na zimę, gdyż osiadają na nim zanieczyszczenia z powietrza. Poza tym, może obciążać skórę ze względu na oleistą i cięższą konsystencję.
7. Kremy ochronne dodatkowo mogą zawierać filtr przeciwsłoneczny (najlepiej SPF 50), który będzie jednocześnie chronił przed zimnem oraz promieniami słonecznymi. Jednak prawda jest taka, że nie znalazłam kremu z DOBRYM składem, który zawierał DOBRY filtr (a nie przenikający. ). W takiej sytuacji lepiej chronić skórę dwuetapowo – kupić dobry krem zimowy oraz dobry krem z filtrem UVA i UVB [kliknij TUTAJ].
8. Zamiast kupować krem na zimę dla dzieci, możesz zdecydować się na najzwyklejsze i tańsze maści, np. wazelinę, lanolinę, maść z allantoiną, witaminą F (linomag), nagietkową, rumiankową czy każdą inną maść. Czemu nie?! Ale! Mogą one być bardzo lepkie , gęste (trudne do rozsmarowania) i o niezbyt przyjemnym zapachu . Decyzja należy do Ciebie.
Kremy z filtrem na lato dla niemowlaka
Jaki krem z filtrem dla niemowlaka lub małego dziecka będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę, by być zadowolonym z podjętej decyzji, by kosmetyk nie podrażnił bardzo delikatnej skóry dziecka?
Poniżej znajdziecie kilka ważnych informacji na ten temat plus przegląd najpopularniejszych kremów z filtrem dla najmłodszych.
Sprawdź, jaki krem na opalanie kupić dla noworodka, dziecka po ukończeniu pierwszego miesiąca życia, pół roku czy też roku. Przeanalizuj skład, nasze komentarze i podejmij dobrą decyzję!
Jaki krem z filtrem dla dziecka?
Wybierając krem z filtrem dla dziecka, należy zwrócić uwagę na to, by dostosować kosmetyk do wieku maluszka. Na opakowaniu zawsze znajduje się informacja, dla dzieci w jakim wieku polecany jest preparat. Warto się trzymać rekomendacji producenta, biorąc je na poważnie, by nie podrażnić delikatnej skóry maluszka.
Dobry krem dla dzieci powinien chronić przed promieniowaniem UVA i UVB. Ponadto musi zawierać filtry mineralne (fizyczne) a nie chemiczne. Ważny jest też dobór wysokości filtra. Dla najmłodszych dzieci najlepsze są wysokie filtry: minimum 25,30 SPF, optymalnie 50+ SPF.
Ważny jest też skład. Źle dobrane kremy mogą powodować reakcje alergiczne i wysypki na skórze malucha. Jeśli dziecko ma wyjątkowo wrażliwą skórę, przed naniesieniem kremu na całą jej powierzchnię, dobrze przetestować działanie preparatu na niewielkim fragmencie.
Kremy do opalania dla dzieci od pierwszych dni życia
Dorota
Lubi dyskutować na wiele tematów. Nie zna tematów tabu. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.
Ziajka Emulsja wodoodporna dla dzieci SPF 30
Jaki krem do twarzy dla noworodka wybrać?
Każdy rodzic chce sięgać po kosmetyki bezpieczne dla swoich pociech. Przed wybraniem preparatu należy sprawdzić więc uważnie jego skład. Podstawowym elementem wszystkich kremów ochronnych do twarzy dla niemowląt są filtry, które zasadniczo dzielą się na dwie grupy – chemiczne oraz mineralne. Wszelkie preparaty dedykowane maluszkom powinny zawierać te pochodzące z drugiego rodzaju.
Filtry mineralne w kremach do twarzy dla dzieci występują pod postacią tlenku cynku i dwutlenku tytanu. To dwa bezpieczne składniki – z jednej strony skutecznie zabezpieczą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a z drugiej nie powinny wywołać podrażnień czy naruszyć rozwijającego się płaszcza hydrolipidowego u maluszka.
Jakich substancji nie powinno zabraknąć jeszcze w kremach do twarzy dla niemowląt? Warto wybierać kosmetyki o działaniu nawilżającym. Wskazane będą więc składniki takie jak olejki roślinne, naturalne masła czy woski. One nie tylko uchronią skórę przed przesuszeniem, ale stworzą na niej również warstwę zabezpieczającą.
W kolejnej grupie składników pożądanych warto umieścić również substancje o działaniu łagodzącym i kojącym podrażnienia. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oczywiście pantenol, ale też ekstrakt z nagietka czy bawełny i wiele więcej. Podsumujmy – podczas poszukiwań kosmetyku idealnego zwróćmy uwagę na:
- długość składu,
- jego dopasowanie do wieku maluszka,
- przewagę substancji aktywnych,
- rodzaj filtrów użytych w kremie ochronnym do twarzy,
- pochodzenie składników,
- certyfikaty.
Czujni rodzice powinni szukać kosmetyków, które zostały przetestowane pod kontrolą dermatologiczną, pediatryczną czy neonatologiczną. Warto wybierać także kremy atestowane (między innymi przez Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytut Matki i Dziecka).
A jakie substancje absolutnie nie powinny znaleźć się w żadnym kosmetyku dla dzieci? Należy sprawdzić uważnie, czy skład wolny jest od składników drażniących, detergentów, alkoholu, parafiny, formaldehydu.
