Krem do Masażu Twarzy w Hebe - Twoje Sekretne Narzędzie do Pięknej Skóry

Olejek do masażu twarzy – poznaj aż 7 olejów

1. Olejek arganowy

Jest to chyba najbardziej znany olejek pielęgnacyjny. Czemu zawdzięcza swoją popularność „skarb Maroka”?

Po pierwsze nadaje się do każdego rodzaju cery. Jest też bogaty w odżywczą Witaminę E, nasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-9 oraz antyoksydanty, dzięki czemu jego działanie na skórę jest kompleksowe.

Jak olejek arganowy wpływa na skórę?

  • niweluje drobne zmarszczki uelastyczniając skórę
  • odbudowuje warstwę lipidową skóry, chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych
  • ma działanie wzmacniające – można go stosować także na włosy i paznokcie
  • działa regenerująco – można go stosować miejscowo na ranki czy stany zapalne

2. Olejek kokosowy

Jest popularny w kuchni (polecany jako najzdrowszy olej do smażenia!), lecz to także nieoceniony sprzymierzeniec w pielęgnacji ciała.

Składa się on głównie z nasyconych kwasów tłuszczowych, a jego ogromnymi atutami są kwas laurynowy oraz kaprynowy, wspomagające naturalną odporność organizmu i charakteryzujące się silnym działaniem bakterio- i grzybobójczym oraz antywirusowym.

Jak olejek kokosowy wpływa na skórę?

  • doskonale nawilża i wygładza skórę
  • wspomaga gojenie ran i redukcję przebarwień
  • jest pomocny w walce z trądzikiem i stanami zapalnymi
  • delikatnie chroni przed szkodliwym działaniem Słońca (SPF 2-10)

Jeżeli do masażu twarzy użyjesz właśnie olejku kokosowego, śmiało możesz nałożyć go też na włosy. Chroni on przed utratą protein sprawiając, że włosy są miękkie i lśniące.

Jak używać olejków do twarzy?

Zacznij od przygotowania niezbędnych rzeczy. Dokładnie oczyść twarz, a także dłonie lub przyrząd, którym będziesz masować twarz. Nałóż na dłonie olej lub olejek i zacznij go rozgrzewać w palcach. Sprawi to, że od razu będzie lepiej się wchłaniał, oddając swoje właściwości. Oleju bądź olejku powinno być tyle, aby dawał poślizg palcom. Do masażu możesz używać palców środkowego i serdecznego bądź knykci. Masując twarz, pamiętaj o kilku ważnych zasadach:

  1. wykonuj ruchy od środka twarzy do zewnątrz, nigdy odwrotnie,
  2. ruchy masażu powinny być zgodne z anatomią, tzn. nie naciągaj skóry w dół, zawsze staraj się, aby ruchy prowadziły lekko ku górze,
  3. podstawowe ruchy to:
    1. od kącika ust w kierunku uszu,
    2. od skrzydełek nosa ku uszom,
    3. od nosa do skroni,
    4. od środka czoła do boków,
    5. między oczami do czubka czoła,
    6. od podbródka do ucha,

    Jeśli w trakcie wykonywania ruchów masujących zaczniesz odczuwać suchość, dołóż olejku bądź oleju na skórę twarzy. Nie może ona być sucha przez cały czas trwania zabiegu!

    Jaki olej do masażu twarzy wybrać?

    Przede wszystkim pomyśl o tym, jakie efekty chcesz uzyskać. Chociaż wśród olejów ich właściwości mogą być bardzo podobne, to różnią je niuanse. Niektóre wykazują wyższą zawartość witamin, a inne o wiele lepiej regenerują skórę. Z olejów do twarzy możemy korzystać wszystkie! Nawet posiadaczki cery trądzikowej i tłustej znajdą coś dla siebie. Kluczowe jest odnalezienie typu, który będzie nam sprzyjał i dawał jedynie korzyści, w tym ochraniał skórę. Jeśli obawiasz się nakładania dużej ilości oleju, wybierz oleje, które wchłaniają się wolno. Przedstawiamy Wam pięć naszym zdaniem najlepszych olejów do masażu twarzy! Znajdują się w nich przeciwzmarszczkowe oleje do pielęgnacji twarzy, ale nie tylko! Znajdą wśród nich dla siebie coś posiadaczki każdego typu cery, również tej wrażliwej i trądzikowej.

    Zobacz także

    • Olej migdałowy - to chyba najbardziej uniwersalny olej do pielęgnacji twarzy. Jest niesamowicie bogaty w witaminy A, E i D oraz z grupy B. Przede wszystkim uelastycznia skórę i wspomaga jej regenerację, dlatego sprawdzi się nawet u posiadaczek podrażnionej, wrażliwej skóry,
    • olej z awokado - jeśli masz cerę tłustą i trądzikową, lub przeciwnie, bardzo suchą, ten olejek sprawdzi się wyśmienicie. Ma wysoką zawartość kwasów tłuszczowych, jest bogaty w witaminy A, E, C i z grupy B. Wykazuje przede wszystkim właściwości nawilżające i odżywcze,
    • olej z pestek moreli - bogate źródło antyoksydantów, nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E. Sprawdzi się w pielęgnacji cery suchej, zmęczonej, poszarzałej i z oznakami starzenia,
    • olej z opuncji figowej - to kosmetyczna bomba, którą z powodzeniem mogą stosować posiadaczki cery przesuszonej, odwodnionej i dojrzałej. Działa przeciwzapalnie i regenerująco, zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek, a także spłyca już istniejące. Jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E,
    • olej lawendowy - lawenda pomaga leczyć stany zapalne i zakażenia, jest niezastąpiona w spowalnianiu procesów starzenia skóry. Reguluje wydzielanie sebum, zapobiega powstawaniu wyprysków i zaskórników, łagodzi objawy trądziku. To ideał dla cery problematycznej i mocno przetłuszczającej się,

Męska skóra jest zupełnie inna, może być grubsza nawet o 20 , ponadto zawiera więcej kolagenu, co sprawia, iż starzeje się dużo wolniej niż skóra kobieca, jednak zmarszczki gdy już się pojawią bywają dużo głębsze, dlatego Panowie wymagają specjalnego traktowania.

Czytaj dalej...

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...

Ekstrakt z korzenia żeń szenia ma bardzo silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry; dotlenia komórki skóry, odżywia ją i rewitalizuje; działa przeciwzapalnie i antyseptycznie, a więc wspomaga walkę z wypryskami i zaskórnikami; poprawia koloryt cery i wyraźnie ją wygładza.

Czytaj dalej...

Kremy dla cery dojrzałej 70 , ale też kosmetyki przeznaczone dla osób należących do innych kategorii wiekowych, powinny mieć w składzie przeciwutleniacze, na przykład witaminę C opóźniającą fotostarzenie się skóry i działającą przeciwzapalnie.

Czytaj dalej...