Najlepsze Kremy do Oczyszczania Twarzy - Przewodnik i Rekomendacje
Dwuetapowe oczyszczanie twarzy - jak zrobić i jakich produktów użyć
Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to sposób na idealnie i głęboko oczyszczoną cerę. Do wykonania oczyszczania potrzebujecie olejku lub dwufazowego płynu oraz pianki do mycia twarzy lub żelu.
Dwuetapowe oczyszczanie twarzy zapoczątkowały koreanki, ale trend ten już na dobre zagościł w rutynie wielu z nas. Mycie twarzy w dwóch etapach gwarantuje mniej niedoskonałości i zmarszczek. To najskuteczniejsza metoda oczyszczania twarzy.
- Jak zrobić dwuetapowe oczyszczanie twarzy
- Dwuetapowe oczyszczanie twarzy: etap pierwszy
- Dwuetapowe oczyszczanie twarzy: etap drugi
- Dwuetapowe oczyszczanie twarzy trądzikowej
- Dwuetapowe oczyszczanie twarzy rano
- Dwuetapowe oczyszczanie twarzy bez makijażu
- Produkty do dwuetapowe oczyszczania twarzy
Oczyszczanie twarzy – po co to robić?
Oczyszczanie twarzy jest kluczowe dla kondycji naszej skóry. Makijaż, zanieczyszczenia, resztki kosmetyków, sebum, toksyny – te czynniki mocno wpływają na stan cery. Poprzez to staje się ona szara, pojawiają się niedoskonałości, a proces starzenia przebiega szybciej. Jeśli chcesz cieszyć się świetlistą skórą i młodzieńczym wyglądem musisz skupić się na oczyszczaniu twarzy. Systematyczność to klucz podobnie, jak odpowiednie metody.
Pielęgnacja musi być dopasowana do naszego typu cery, ponadto składać się z kilku kroków. Tylko tak uda się uzyskać dobre wyniki! Należy przeprowadzać zabiegi rano oraz wieczorem. Dlaczego? Nocą również skóra ma kontakt z wieloma czynnikami, od brudnej pościeli, po naturalne, na przykład produkcję sebum przez gruczoły łojotokowe.
Na co wpływa pH skóry?
Odczyn pH wpływa na to, jakie „warunki” panują na powierzchni skóry. Tak jak pogoda warunkuje rozwój natury, tak pH warunkuje wygląd skóry. Dlaczego jest takie ważne?
Po pierwsze, kwaśne pH skóry ma działanie antybakteryjne. W dużym uproszczeniu możemy napisać, że patogenne bakterie nie lubią kwaśnego pH. Nie jest to środowisko, w którym mogą się dobrze rozwijać, a często spotykają w nim także wrogie (dla bakterii, dobre dla Ciebie) drobnoustroje komensalne, które wytwarzają peptydy przeciwdrobnoustrojowe (AMP). To właśnie one walczą z różnymi drobnoustrojami chorobotwórczymi, które mogą powodować problemy skórne.
Po drugie, odczyn skóry warunkuje funkcjonowanie bariery hydrolipidowej. Warstwa ochronna naskórka zbudowana jest m.in. ze składników lipofilowych, które są wytwarzane przez enzymy w kwaśnym pH. Co więcej, enzymy te biorą również udział w syntezie ceramidów, które – jak pewnie wiesz – są krytyczne dla zdrowia bariery hydrolipidowej. Zasadowe pH wiąże się z tym, że skóra ma zbyt cienką warstwę ochronną, więc gorzej broni się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Po trzecie, odczyn skóry wpływa również na aktywność gruczołów łojowych i złuszczanie się naskórka. W zasadowym odczynie skóra może produkować nadmiar łoju (zaburzona praca enzymów lipofilowych) i mieć zaburzone złuszczanie naskórka (nieprawidłowa degradacja korneodesmosomów), co może w konsekwencji prowadzić do rozszerzonych porów i wyprysków.
I po czwarte, optymalne pH skóry twarzy wiąże się z prawidłowym rozwojem mikrobiomu, czyli ponad 1000 bakterii, 80 rodzajów grzybów i wielu wirusów oraz kilku roztoczy, które żyją na Twojej skórze. Normalny wzrost flory jest optymalny przy kwaśnym pH, podczas gdy bakterie chorobotwórcze, takie jak S. aureus , rozwijają się przy neutralnym pH.