Krem do oczyszczania twarzy Avon - Sekret pięknej i zdrowej skóry
OCZYSZCZANIE TWARZY – RANO CZY WIECZOREM?
Niektórym może się wydawać, że twarz należy oczyszczać jedynie wieczorem, po całym, intensywnym dniu. Jednak wieczorna pielęgnacja, nawet ta najdokładniejsza, może być niewystarczająca. Dlaczego? Ponieważ w trakcie snu, kiedy nasze ciało się regeneruje, gruczoły łojowe znajdujące się na twarzy nie przestają pracować. Co więcej, podczas wieczornej pielęgnacji korzystamy z ciężkich kremów lub maści, które mają pomagać naszej cerze, ale często pozostawiają na skórze warstwę, którą rano należy zmyć. Dodatkowo w nocy nasza skóra może się pocić, szczególnie latem. Mamy też kontakt z pościelą – poszewką od poduszki, lub kołdrą na których znajdują się kurz, roztocza oraz bakterie. Wszystkie wymienione powyżej czynniki mają negatywny wpływ na kondycję cery, dlatego ważne jest, aby również o poranku dokonać zabiegów oczyszczających. Oczywiście nie musi być ono tak głębokie jak wieczorne. Wystarczy przetrzeć skórę twarzy, szyi i dekoltu płynem micelarnym lub przemyć ją delikatnym żelem.
Aby prawidłowo i dokładnie oczyścić cerę, powinniśmy skorzystać z prostego schematu trzech kroków. Każdy z nich, przygotuje skórę do dalszej pielęgnacji oraz stworzy przyjemny, codzienny rytuał, pozwalający się dodatkowo rozluźnić i odprężyć.
Manualne oczyszczanie twarzy – kiedy stosujemy ten zabieg?
Manualne oczyszczanie twarzy, a więc ręczne zaczyna się klasycznie od demakijażu, potem przychodzi czas na peeling bądź parówkę, ostatni etap to aplikacja specjalnych maści mających na celu dotarcie do ukrytych zanieczyszczeń. Pojawia się jeszcze maska łagodząca i regenerująca, a także krem dopasowany do typu cery. Manualne oczyszczanie twarzy zaleca się przy zaskórnikach, albo mocno zanieczyszczonym naskórku. Zdecydowanie lepiej zdecydować się na profesjonalny zabieg wykonywany w salonie. Dlaczego? Mamy wtedy pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie bez komplikacji.
Jak zrobić paznokcie hybrydowe w 6 prostych krokach? Zrób to w domu!Raz na 2-3 miesiące warto wykonać manualne oczyszczanie twarzy, choć przy bardzo zanieczyszczonej cerze dopuszcza się nawet częstsze zabiegi, na przykład raz na miesiąc. To jest jednak bardzo indywidualna kwestia i wymaga konsultacji z kosmetyczką.
W sytuacji, gdy decydujesz się samodzielnie w domowych warunkach przeprowadzić manualne oczyszczanie twarzy to należy przyłożyć dużą uwagę do zasad higieny i raczej wykonywać taki zabieg sporadycznie z zachowaniem wszystkich reguł bezpieczeństwa.
OCZYSZCZANIE TWARZY – W DOMU CZY W GABINECIE KOSMETYCZNYM?
O cerę możemy zadbać w zaciszu naszego domowego SPA. Odpowiednie kosmetyki wysokiej jakości oraz świadomość podstawowych zasad pielęgnacji to pierwsze kroki w stronę zdrowej i promiennej cery. Są jednak profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które wymagają nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale przede wszystkim wiedzy i umiejętności.
Dotyczy to między innymi manualnego oczyszczania twarzy. Zabieg ten zalecany jest w przypadku skóry tłustej i trądzikowej. Niektórzy próbują wykonywać go w domu, jednak nie jest to najlepszy sposób na zadbanie o naszą skórę. Aby manualne oczyszczanie twarzy zostało wykonane prawidłowo, powinno zostać przeprowadzone w gabinecie kosmetycznym przez specjalistę , który wie jak zrobić to higienicznie i bezpiecznie. W zależności od stanu skóry, po jej diagnozie skorzysta z peelingu kawitacyjnego, urządzenia do mikrodermabrazji, czy profesjonalnej maski rozpulchniającej i vapozonu, które przygotują skórę do dalszego oczyszczania.
Oczyszczanie manualne to nie jedyny zabieg, z którego możemy skorzystać w gabinecie kosmetycznym. Niezwykle skuteczne są również takie sposoby oczyszczania jak:
- Mikrodermabrazja
- Peeling kawitacyjny
- Oxybrazja
- Eksfoliacjakwasami
- Oczyszczanie wodorowe
W trosce o kondycję cery zadbaj o prawidłowe oczyszczanie twarzy rano i wieczorem. W ciągu dnia na naszej twarzy osadzają się zanieczyszczenia takie jak smog, kurz i pył. Jeśli takie resztki pozostaną na powierzchni skóry nadszarpniesz kondycję swojej cery. Przed snem zmyj z powierzchni skóry nagromadzony brud, a także nadmiar sebum, pozostałości makijażu i pielęgnacji.
Czy wystarczy umyć skórę twarzy tylko wieczorem? Naszym zdaniem warto umyć twarz dwa razy dziennie: rano i wieczorem, a nie tylko wieczorem. Kiedy Ty słodko śpisz Twoja skóra nieustannie pracuje. Produkuje pot i sebum, a także zgarnia kurz z poduszki (warto prać ją regularnie!). Nim nałożysz makijaż i pielęgnację skorzystaj z porannego oczyszczania skóry. Przygotowana skóra lepiej zaabsorbuje nałożoną na nią kosmetyki poprawiając jej kondycję. Poranne oczyszczanie twarzy jest równie ważne jak wieczorne mycie twarzy.

Jakich kosmetyków używać do mycia twarzy?
Zamiast używać zwykłego mydła postaraj się odnaleźć odpowiedni kosmetyk dla naszej skóry. Taki który dokładnie zmyje z Twojej cery zanieczyszczenia i jednocześnie będzie dla niej delikatny. Jeżeli po myciu Twoja skóra jest ściągnięta, piecze lub towarzyszy Ci uczucie suchości oznacza to, że kosmetyk jest dla Ciebie za mocny! I szkodzi barierze hydrolipidowej, która nie obroni już naszej skóry przed podrażnieniami.
W składzie kosmetyków oczyszczających należy uważać na moc zastosowanych w nim detergentów . Wybieraj delikatne substancje myjące w połączeniu ze składnikami aktywnymi. Unikaj preparatów na bazie alkoholu. Kosmetyk musi oczyścić skórę, jednocześnie wspierając jej barierę ochronną i mikrobiom. Dlatego warto sięgać po produkty bogate w fermenty, kojące i nawilżające substancje takie jak prowitamina B5. Taką kompozycję składników aktywnych odnajdziesz w naszym żelu do mycia twarzy. Twoja skóra twarzy będzie nim zachwycać. Poza kosmetykami mogą Ci się przydać następujące narzędzia do oczyszczania skóry twarzy: szczoteczka do oczyszczania twarzy, opaska na włosy lub waciki.
