Krem do Rozjaśniania Włosków na Twarzy - Przewodnik Zakupowy w Rossmannie
Profesjonalny rozjaśniacz do włosów
Rozjaśnianie włosów w domu jest możliwe na kilka sposobów, kosmetyk może mieć różną formę i może to być np. rozjaśniacz do włosów w sprayu, w kremie, w płynie, a nawet rozjaśniacz w pudrze.
Zanim zabierzesz się za rozjaśnianie włosów, koniecznie przeprowadź na skórze próbę uczuleniową, bo być może preparat zawiera jakiś składnik, który powoduje u Ciebie uczulenie, które objawiać się może:
- świądem,
- wysypką na skórze,
- wypadaniem włosów,
- opuchlizną twarzy i oczu,
- a nawet trudnościami z oddychaniem.
Próbę uczuleniową przeprowadź na 48 godzin przed rozjaśnianiem włosów. Jak ją przeprowadzić? nałóż po prostu odrobinę rozjaśniacza do włosów na palec i posmaruj się za uchem, następnie zaczekaj na reakcję organizmu. Jeśli reakcji nie będzie, bez przeszkód może zastosować ten rozjaśniacz do włosów.
Po drugie, zawsze czytaj ulotkę dołączoną do rozjaśniacza, ponieważ każdy producent opracował swój własny sposób stosowania preparatu. Natomiast po zapoznaniu się z ulotką, zawsze przestrzegaj i wykonuj instrukcje rozjaśniania włosów krok po kroku i nigdy nie opuszczaj kroków, nawet jeśli wydają Ci się one błahe!
Jak rozjaśnić podkład bez rozjaśniacza? Domowe sposoby
Jeżeli nie mamy w domu rozjaśniacza do podkładu, a chcemy dopasować odcień do naszej cery, możemy użyć również domowych sposobów. Te proste triki pomogą nam nadać kosmetykowi odpowiednią barwę, lecz jednocześnie zmienią jego właściwości.
Jasny lub transparentny puder
Najprostszym sposobem na delikatne rozjaśnienie podkładu jest użycie jaśniejszego pudru lub pudru transparentnego. W tym przypadku należy nałożyć puder mokrym beauty blenderem. Jeśli omieciemy jedynie twarz pędzelkiem, możemy nie uzyskać oczekiwanego efektu.
Korektor do rozjaśnienia podkładu
Innym sposobem jest użycie korektora do twarzy. Możemy go dodać do naszego podkładu, jednak trzeba pamiętać, że zmieni on wtedy nieco swoją formułę i właściwości. Możemy również uznać użycie podkładu za konturowanie na mokro, a korektor nałożyć w miejsca, które powinny być rozjaśnione.
Za ciemny podkład z kremem nawilżającym
Ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie za ciemnego podkładu z kremem nawilżającym. W ten sposób otrzymamy domowy krem BB, który będzie łączył makijaż z działaniem pielęgnacyjnym. Pamiętajmy jednak, że taki mix zmieni konsystencje, właściwości podkładu i zmniejszy jego krycie.
Domowe sposoby rozjaśniania włosków
Istnieje wiele sposobów na rozjaśnianie włosków domowymi sposobami – nie będą tak spektakularne jak gotowe kosmetyki rozjaśniające, lecz na pewno bezpieczniejsze.
Woda utleniona
Najczęstszym produktem używanym do rozjaśniania włosków jest woda utleniona. Woda utleniona jest dobrym rozjaśniaczem, jednak należy na nią uważać, ponieważ może także wybielić skórę bądź pozostawić na niej plamy. Często kosmetolodzy odradzają jej użycie ze względu na silne właściwości odbarwiające.
Najlepiej nasączyć wacik wodą utlenioną i przemywać nim delikatnie owłosioną skórę kilka razy dziennie, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Można także użyć tabletek utleniających, które posiadają działanie bakteriobójcze oraz wybielające. Dodatkowo posiadają silniejsze działanie niż woda utleniona.
Cytryna
Kolejnym sposobem jest cytryna, ona także zawiera właściwości rozjaśniające. Wystarczy, że zmieszasz kilka kropel soku z cytryny z gęstym jogurtem (naturalnym, niehomogenizowanym) i nałożysz tak przygotowaną pastę na włoski. Odczekaj około 20 minut, po czym delikatnie zmyj pastę z włosków. Zabieg powtarzaj aż do uzyskania zadowalającego efektu.
Podobny efekt uzyska się, stosując cytrynę z miodem. Zmieszaj łyżeczkę miodu z kilkoma kroplami cytryny i nałóż gotową papkę na owłosienie. Odczekaj około 20 minut – po tym czasie włoski powinny być już jaśniejsze. Zabieg powtarzaj aż do uzyskania zadowalającego efektu. Miód oraz cytryna nie tylko rozjaśnią włoski, lecz dodatkowo odżywią twoją skórę.
Ziemniak
Mniej popularnym sposobem rozjaśniania włosków jest ziemniak. Skrobia ziemniaczana doskonale nada się do zmiany koloru włosów nawet o jeden ton. Wystarczy, że obierzesz ziemniaka ze skórki i umyjesz go pod bieżącą wodą. Następnie zetrzyj go na tarce. Dodaj kilka kropli soku z cytryny. Powstałą papkę zawiń w gazę i wyciśnij z niej sok. Wacik zamocz w powstałej cieczy i nałóż na wybrany obszar włosów. Regularnie przemywaj to miejsce sokiem wyciśniętym z ziemniaka, dzięki temu rozjaśnisz kłopotliwe włoski.
Rozjaśniacze do włosów – składniki
Preparat do rozjaśniania włosów jest bardzo silny, bo jest w stanie rozjaśnić włosy nawet o 7 tonów, można by rzec, że jest mocniejszy niż farba do włosów. Ponieważ rozjaśniacze stosuje się przy zmianie koloru włosów z ciemniejszego na jaśniejszy, to preparaty te muszą zawierać silne składniki, które tę reakcję wywołają.
Rozjaśniacze do włosów, zupełnie jak farby, posiadają składniki aktywizujące oraz substancje pomocnicze:
Substancje alkalizujące – najczęściej jest to potas, fosforan sodu i woda amoniakalna, które mają za zadanie rozchylić łuski włosa. Otworzy to drogę utleniaczowi, by mógł wniknąć w głąb włosa i wybielić go.
Substancje wzmacniające – najczęściej jest to nadtlenek magnezu i nadsiarczan sodu.
Substancje nośne – tzw. emulgatory wiążące środek utleniający, aby nie spływał z włosów, a trzymał się na nich, rozpraszając barwę włosa.
Substancje barwiące – każdy dobry rozjaśniacz do włosów posiada w składzie barwniki, które zapobiegają żółtym włosom podczas rozjaśniania.

Chemiczne rozjaśnianie włosków
Jeśli chodzi o chemiczne rozjaśnianie włosków, na rynku znajdziemy wiele preparatów, które skutecznie rozjaśniają włoski, nawet te bardzo ciemne i grube. Niektórzy producenci obiecują, że nie będzie można zobaczyć różnicy pomiędzy rozjaśnianiem a depilacją.
Kosmetyki do rozjaśniania owłosienia produkowane są na bazie dwóch składników: aktywatora i kremu rozjaśniającego, które łączone są ze sobą w odpowiednich proporcjach. Tak przygotowany kosmetyk nakłada się na włoski, trzyma przez około osiem minut, po czym spłukuje zimną wodą.
Jeśli włoski są bardzo ciemne, bardzo możliwe, że trzeba będzie zabieg powtórzyć przez kilka dni z rzędu, aż do uzyskania pożądanego efektu. Podczas stosowania takich kosmetyków mogą pojawić się zaczerwienia, możliwe jest także pieczenie skóry, które znika wkrótce po zmyciu mieszanki. U niektórych kobiet owłosienie zostaje mocno wybielone, choć niektóre z nich skarżą się też na efekt "świecącego się" włoska.
