Krem do twarzy z aloesem i bawełną Avon - Recenzja i Rekomendacje

Krem z aloesem - do jakiej cery?

Kremy z aloesem świetnie nawilżają skórę, dodają jej blasku i zdrowego wyglądu. Dodatkowo aloes to humektant, który posiada zdolność wiązania wody (zapobiega ucieczce wody z głębszych warstw skóry). Kosmetyki z aloesem sprawdzą się w pielęgnacji każdej cery, która wymaga dogłębnego nawilżenia.

Choć sok z liści aloesu może być nakładany bezpośrednio na skórę, lepiej tego nie robić, aby uniknąć podrażnienia. Najlepiej sięgnąć po gotowe kosmetyki, wykorzystujące właściwości tej rośliny. Aloes w połączeniu z innymi składnikami odżywczymi (masłem Shea, kwasem hialuronowym, olejami roślinnymi) działa świetnie na skórę. Ekstrakt z liści sukulenta wspiera funkcje fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za produkcję białek podporowych skóry: kolagenu i elastyny. Bardzo dobrze działa na skórę suchą, szorstką, wrażliwą, skłonną do podrażnień, problematyczną. W zależności od potrzeb skóry możemy wybrać kremy o bogatej, gęstej konsystencji, które będą działać odżywczo lub lżejsze kremy-żele, które sprawdzą się w pielęgnacji cer przetłuszczających się, z problemami trądziku.

WSKAZÓWKA

Do kremów z aloesem należy jedynie podchodzić ostrożnie, jeśli mamy skłonność do alergii, ponieważ aloes, jak większość składników pochodzenia naturalnego, może uczulać.

Krem z aloesem - właściwości i działanie

Aloes to sukulent znany od dawna. Już w starożytności był wykorzystywany do leczenia oparzeń i ran. Sok z liści rośliny zawiera bogactwo witamin: A, C, E oraz z grupy B (niacynę, cholinę oraz kwas foliowy), mikroelementy: wapń, selen, cynk, potas, miedź, mangan, sód, chrom, magnez, sterole roślinne, kwasy tłuszczowe (m.in. kwas linolowy, linolenowy, kaprylowy) oraz aminokwasy.

Mówiąc o działaniu aloesu należy wspomnieć o właściwościach:

  • bakteriobójczych,
  • grzybobójczych,
  • przeciwzapalnych,
  • kojących i przyspieszających regenerację skóry.

Co ważne, aloes nie ma właściwości komedogennych, nie powoduje więc powstawania zaskórników. Dzięki temu kremy z aloesem nadają się również do pielęgnacji cer borykających się z problemami trądziku. Roślina wykazuje zdolności tonizujące, przywracające odpowiedni poziom pH skórze.

Codzienny niezbędnik? Kremy do twarzy!

Wszyscy marzymy o zdrowej cerze pozbawionej niedoskonałości. Niestety, nie ma skóry idealnej. Za to można wyróżnić kilka jej typów: normalną, suchą, tłustą, mieszaną i dojrzałą. Każdy rodzaj potrzebuje odmiennych rytuałów i odpowiednio dopasowanych kosmetyków. Jak więc wybierać kremy do pielęgnacji twarzy, żeby spełniały nasze wymagania? Czym kierować się przy zakupie najlepszego preparatu spośród dużej liczby produktów dostępnych w drogeriach?

Z pewnością nie ceną. Bywa że skóra poczuje się o wiele lepiej po tańszych kremach do twarzy o nieskomplikowanym składzie niż tych mocno innowacyjnych – promowanych przez sklepy, ale często też drogich. Warto pamiętać, że oprócz zwykłych kremów nawilżających jest również osobna kategoria przeciwsłonecznych (na wakacje najlepszy z SPF 50).

Aloes na twarz – naturalny krem

Żel aloesowy może być składnikiem naturalnych kremów do twarzy. Przedstawiamy przepisy na krem nawilżający oraz krem na przebarwienia.

Krem nawilżający z aloesem i ogórkiem

Krem nawilżający prócz poprawy nawilżenia zapewni naszej skórze elastyczność, ujędrni ją oraz zmniejszy obrzęki, np. pod oczami.

  • 5 średnich liści aloesu,
  • ogórek,
  • mały słoiczek lub pudełko.

Z liści aloesu wykonujemy żel aloesowy – z 5 liści powinniśmy otrzymać około pół szklanki żelu. Ogórka musimy obrać ze skórki, pokroić oraz zmiksować w blenderze. Gotową papkę mieszamy z żelem aloesowym i umieszczamy ją w słoiczku. Nasz krem jest gotowy. Należy go przechowywać w lodówce. Stosujemy go dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Uwaga: Na powierzchni kremu możemy zauważyć delikatną piankę. To naturalny efekt, który samoistnie zniknie po kilku godzinach przechowywania w lodówce.

Krem na przebarwienia z aloesu i cytryny

Naturalny, domowy krem z aloesu i cytryny delikatnie rozjaśni przebarwienia.

  • 5 średnich liści aloesu,
  • 250 ml mleka,
  • 1 łyżka stołowa wyciśniętego soku z cytryny,
  • mały słoik lub pudełko.

Żel aloesowy mieszamy z mlekiem i sokiem z cytryny. Mieszankę umieszczamy w blenderze i miksujemy. Na końcu przekładamy ją do słoiczka. Krem nakładamy na noc na twarz i szyję, a rano go zmywamy.

Aloes – jakie ma właściwości?

W liściach aloesu znajduje się bezbarwny sok, który ma konsystencję żelu. To właśnie on pomoże nam w pielęgnacji cery.

Miąższ aloesu jest źródłem substancji, które w pozytywny sposób wpływają na nasze zdrowie i urodę.

  • Aloes jest bogaty w witaminy: w witaminę A, C, E, niacynę (witamina B3), cholinę (witamina B4), kwas foliowy (witamina B9).
  • W swoim składzie zawiera mikroelementy: cynk, potas, mangan, magnez, wapń, selen, chrom, sód.
  • Jest źródłem steroli roślinnych, aminokwasów oraz kwasów tłuszczowych.

Aloes może być stosowany zewnętrznie – do pielęgnacji skóry i włosów – ale również i doustnie – w postaci soku aloesowego. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwbólowe, nawilżające, bakteriobójcze, łagodzące oraz oczyszczające.

Cena jak za 15 ml preparatu niska może nie jest, ale biorąc pod uwagę fakt, że dość szybko można zaobserwować działanie, myślę, że warto ją zapłacić w myśl zasady raz wydać pieniądze, a dobrze , zamiast kupować kilka tańszych kremów, których działanie pozostawia wiele do życzenia.

Czytaj dalej...

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...

Okazało się, że krem BB Blemish Balm, czyli w wolnym tłumaczeniu balsam na niedoskonałości jest w stanie nie dość że zakryć moje drobne krostki, wyrównać koloryt, nawilżyć i zadbać o moją delikatną cerę.

Czytaj dalej...

Krem zakupiłam kilka miesięcy temu, towarzyszył mi wiosną i latem, w ciepłe miesiące, które nie są łatwe dla mojej skóry chłód też jej nie służy, ale w inny sposób niż wyższe temperatury, cały rok jest wymagający.

Czytaj dalej...

SKŁAD Aqua, Linum Usitatissimum Linseed Seed Oil, Cannabis sativa Hemp Seed Oil, Olivem, Illite Green Clay , Guar gum, Glycerin, Gluconolactone, Sodium Benzoate Tocoperol, Parfum Kolejne zaskoczenie, ale wiecie takie wow.

Czytaj dalej...