Krem do twarzy z aloesem i bawełną Avon - Recenzja i Rekomendacje
Krem z aloesem - do jakiej cery?
Kremy z aloesem świetnie nawilżają skórę, dodają jej blasku i zdrowego wyglądu. Dodatkowo aloes to humektant, który posiada zdolność wiązania wody (zapobiega ucieczce wody z głębszych warstw skóry). Kosmetyki z aloesem sprawdzą się w pielęgnacji każdej cery, która wymaga dogłębnego nawilżenia.
Choć sok z liści aloesu może być nakładany bezpośrednio na skórę, lepiej tego nie robić, aby uniknąć podrażnienia. Najlepiej sięgnąć po gotowe kosmetyki, wykorzystujące właściwości tej rośliny. Aloes w połączeniu z innymi składnikami odżywczymi (masłem Shea, kwasem hialuronowym, olejami roślinnymi) działa świetnie na skórę. Ekstrakt z liści sukulenta wspiera funkcje fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za produkcję białek podporowych skóry: kolagenu i elastyny. Bardzo dobrze działa na skórę suchą, szorstką, wrażliwą, skłonną do podrażnień, problematyczną. W zależności od potrzeb skóry możemy wybrać kremy o bogatej, gęstej konsystencji, które będą działać odżywczo lub lżejsze kremy-żele, które sprawdzą się w pielęgnacji cer przetłuszczających się, z problemami trądziku.
WSKAZÓWKA
Do kremów z aloesem należy jedynie podchodzić ostrożnie, jeśli mamy skłonność do alergii, ponieważ aloes, jak większość składników pochodzenia naturalnego, może uczulać.
Krem z aloesem - właściwości i działanie
Aloes to sukulent znany od dawna. Już w starożytności był wykorzystywany do leczenia oparzeń i ran. Sok z liści rośliny zawiera bogactwo witamin: A, C, E oraz z grupy B (niacynę, cholinę oraz kwas foliowy), mikroelementy: wapń, selen, cynk, potas, miedź, mangan, sód, chrom, magnez, sterole roślinne, kwasy tłuszczowe (m.in. kwas linolowy, linolenowy, kaprylowy) oraz aminokwasy.
Mówiąc o działaniu aloesu należy wspomnieć o właściwościach:
- bakteriobójczych,
- grzybobójczych,
- przeciwzapalnych,
- kojących i przyspieszających regenerację skóry.
Co ważne, aloes nie ma właściwości komedogennych, nie powoduje więc powstawania zaskórników. Dzięki temu kremy z aloesem nadają się również do pielęgnacji cer borykających się z problemami trądziku. Roślina wykazuje zdolności tonizujące, przywracające odpowiedni poziom pH skórze.
Codzienny niezbędnik? Kremy do twarzy!
Wszyscy marzymy o zdrowej cerze pozbawionej niedoskonałości. Niestety, nie ma skóry idealnej. Za to można wyróżnić kilka jej typów: normalną, suchą, tłustą, mieszaną i dojrzałą. Każdy rodzaj potrzebuje odmiennych rytuałów i odpowiednio dopasowanych kosmetyków. Jak więc wybierać kremy do pielęgnacji twarzy, żeby spełniały nasze wymagania? Czym kierować się przy zakupie najlepszego preparatu spośród dużej liczby produktów dostępnych w drogeriach?
Z pewnością nie ceną. Bywa że skóra poczuje się o wiele lepiej po tańszych kremach do twarzy o nieskomplikowanym składzie niż tych mocno innowacyjnych – promowanych przez sklepy, ale często też drogich. Warto pamiętać, że oprócz zwykłych kremów nawilżających jest również osobna kategoria przeciwsłonecznych (na wakacje najlepszy z SPF 50).
Aloes na twarz – naturalny krem
Żel aloesowy może być składnikiem naturalnych kremów do twarzy. Przedstawiamy przepisy na krem nawilżający oraz krem na przebarwienia.
Krem nawilżający z aloesem i ogórkiem
Krem nawilżający prócz poprawy nawilżenia zapewni naszej skórze elastyczność, ujędrni ją oraz zmniejszy obrzęki, np. pod oczami.
- 5 średnich liści aloesu,
- ogórek,
- mały słoiczek lub pudełko.
Z liści aloesu wykonujemy żel aloesowy – z 5 liści powinniśmy otrzymać około pół szklanki żelu. Ogórka musimy obrać ze skórki, pokroić oraz zmiksować w blenderze. Gotową papkę mieszamy z żelem aloesowym i umieszczamy ją w słoiczku. Nasz krem jest gotowy. Należy go przechowywać w lodówce. Stosujemy go dwa razy dziennie – rano i wieczorem.
Uwaga: Na powierzchni kremu możemy zauważyć delikatną piankę. To naturalny efekt, który samoistnie zniknie po kilku godzinach przechowywania w lodówce.
Krem na przebarwienia z aloesu i cytryny
Naturalny, domowy krem z aloesu i cytryny delikatnie rozjaśni przebarwienia.
- 5 średnich liści aloesu,
- 250 ml mleka,
- 1 łyżka stołowa wyciśniętego soku z cytryny,
- mały słoik lub pudełko.
Żel aloesowy mieszamy z mlekiem i sokiem z cytryny. Mieszankę umieszczamy w blenderze i miksujemy. Na końcu przekładamy ją do słoiczka. Krem nakładamy na noc na twarz i szyję, a rano go zmywamy.
Aloes – jakie ma właściwości?
W liściach aloesu znajduje się bezbarwny sok, który ma konsystencję żelu. To właśnie on pomoże nam w pielęgnacji cery.
Miąższ aloesu jest źródłem substancji, które w pozytywny sposób wpływają na nasze zdrowie i urodę.
- Aloes jest bogaty w witaminy: w witaminę A, C, E, niacynę (witamina B3), cholinę (witamina B4), kwas foliowy (witamina B9).
- W swoim składzie zawiera mikroelementy: cynk, potas, mangan, magnez, wapń, selen, chrom, sód.
- Jest źródłem steroli roślinnych, aminokwasów oraz kwasów tłuszczowych.
Aloes może być stosowany zewnętrznie – do pielęgnacji skóry i włosów – ale również i doustnie – w postaci soku aloesowego. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwbólowe, nawilżające, bakteriobójcze, łagodzące oraz oczyszczające.