Kremy do twarzy bez gliceryny i parafiny - Naturalne piękno bez zbędnych dodatków

Jak wybrać najlepszy krem nawilżający do twarzy

Upewnij się, że wybierasz krem odpowiedni dla typu cery

To zdecydowanie pierwsza rzecz, na którą musisz zwrócić uwagę. Jeśli masz tłustą skórę, powinnaś wybrać lekki krem nawilżający, tzw. bezolejowy. On najlepiej odpowie na Twoje potrzeby. Jego konsystencja powinna być płynna, dzięki temu nie będzie zapychał porów i prowadził do powstawania niedoskonałości.

Skóra sucha wymaga cięższych kremów na dzień. Ich konsystencja powinna być gęstsza, a formuła zawierać olejki do twarzy, które łatwo przenikają przez skórę i zatrzymują w niej wilgoć. Aby zrównoważyć skórę mieszaną, która łączy cechy suchej i tłustej, najlepiej jest użyć dwóch różnych kremów -cięższego na policzkach, lżejszego w błyszczącej strefie T.

Gliceryna nad lanoliną

Dermatolodzy koncentrują się na niwelowaniu reakcji alergicznych, dlatego też polecają stosowanie delikatniejszej gliceryny niż lanoliny. Pożądanym składnikiem jest także wazelina. Kiedy pierwszy raz używasz nowego produktu, zacznij od nałożenia niewielkiej ilości w ramach testu. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepożądane reakcje, natychmiast przestań go używać.

Stosuj różne kremy nawilżające w zależności od pogody

W upalne dni, zamiast ciężkiego kremu, używaj lekkiej formuły o płynnej lub żelowej konsystencji. Będzie ona zapobiegała powstawaniu niedoskonałości, kiedy Twoja skóra zaczyna się pocić. Kiedy powietrze jest bardzo suche, krem nawilżający powinien być stosowany dwa razy dziennie. Do demakijażu stosuj też środek do cery delikatnej i wrażliwej bez środków złuszczających, alkoholu - może być to dobry płyn micelarny . Dzięki temu zachowasz cenną wilgoć w naskórku i nie podrażnisz go.

W chłodniejszych obszarach świata najlepszym rozwiązaniem jest gęsty krem. Co prawda płynna konsystencja szybko się wchłania, ale nie zapewnia dużej ochrony przed niską temperaturą i wiatrem. Gęsta konsystencja nie jest rekomendowana osobom o cerze skłonnej do trądziku. Dla nich najlepszym rozwiązaniem jest dobry krem ochronny dla skóry trądzikowej. Niezbędne jest też regularne złuszczanie naskórka.

Przeczytaj na temat tego kosmetyku:

Składniki hydrofobowe (tłuszczolubne) określa się również mianem emolientów. Pozwalają one na wytworzenie bariery nieprzenikalnej dla wody i jej zatrzymanie w naskórku.

Obecnie w kremach do twarzy wykorzystuje się około 1000 różnych substancji emolientowych. Należą do nich zarówno związki naturalne, jak i syntetyczne, m.in.:

  • substancje lipidowe – tłuszcze, oleje oraz woski, takie jak lanolina czy jojoba,
  • polidimetylosiloksany – pochodne silikonu,
  • węglowodory – parafiny czy wazelina.

Ze względu na działanie, składniki hydrofobowe kremów dzielimy na:

  • okluzyjne – pozostają na powierzchni skóry, tworząc ochronny tłusty film.
  • aktywne biologicznie – działają także w żywej warstwie naskórka – są to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i ich pochodne oraz składniki oddziałujące z odpowiednimi receptorami w skórze.
  • oddziałujące z cementem międzykomórkowym warstwy rogowej – wspierają barierowe właściwości cementu międzykomórkowego. Przenikają przez powierzchnię skóry dzięki mechanizmowi solubilizacji w lipidach (sterole, ceramidy) lub hydrolizy dokonywanej z udziałem obecnych na powierzchni skóry lipaz (amidy, estry).

Tłusta warstwa pozostawiana przez naturalne emolienty zwykle jest odbierana jako niekomfortowa. Doprowadziło to do opracowania „suchych” emolientów, niedających wrażenia lepkości po aplikacji. Takie właściwości fizykochemiczne mają na przykład syntetyczne ciekłe woski oraz silikony. Niestety, nie są to substancje naturalne, które mają najlepszą kompatybilność ze skórą.

Nawilżanie cery – dlaczego jest tak ważne w każdym wieku?

Nawilżanie to podstawa pielęgnacji skóry, która traci wodę ze swoich powierzchniowych warstw. Proces ten nasila działanie niekorzystnych czynników oraz jej uszkodzenia, również te powstające z wiekiem. Wraz z upływem czasu komórki skóry utrzymują mniej wody w związku z nieszczelnością ich ścian. W konsekwencji większa jej ilość znajduje się w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie trudno ją zatrzymać. Zobacz także: Te witaminy to „eliksir młodości”. Kapsułki stosuj na skórę Młoda skóra potrzebuje nawilżenia prewencyjnie, dla starszej konieczne jest uzupełniania poziomu wilgoci, który nie może utrzymać się samoistnie. Odparowywanie zbyt dużej ilości wody z naskórka oraz zaburzona zdolność wiązania wody w skórze mają niekorzystny wpływ nie tylko na wygląd, ale i na kondycję cery.

Właściwie dobrany nawilżający krem do twarzy ogranicza przeznaskórkową utratę wody, a także wspomoże naturalny czynnik nawilżający w rogowej warstwie naskórka. Uwzględni także inne potrzeby skóry, m.in. związane z trądzikiem, starzeniem się czy ochroną przed promieniowaniem UV.

To ważne: Podstawą każdego pięknie wyglądającego makijażu jest odpowiednia pielęgnacja skóry i krem do twarzy.

Nie mogłam ich nawet pomalować, ponieważ były zwinięte w cieniutki rulonik na szczęście moja przyjaciółka zlitowała się nade mną i podarowała mi w prezencie, później bez skrupułów kupowałam kolejne opakowania.

Czytaj dalej...

Jednak Krem NIVEA nie tylko zapewnia intensywne nawilżenie suchej skóry, lecz także przywraca jej warstwę ochronną, nie przepuszczając szkodliwych czynników zewnętrznych, powodujących wysuszenie oraz łuszczenie się skóry.

Czytaj dalej...

Produkt ten przyjmuje zatem bardzo ważną rolę, jaką jest przekształcenie wszystkich różnych niedoskonałości w stare wspomnienie, które należy do przeszłości, gwarantując w ten sposób wyraźną poprawę skóry i zapewniając, że jest ona naprawdę optymalna i zdolna do zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb.

Czytaj dalej...

Producenci najlepszych kosmetyków do opalania podają, do jakiego rodzaju skóry są one odpowiednie - matujący żel przeciwsłoneczny do cery tłustej, krem do twarzy z filtrem 50 do cery naczynkowej czy emulsja na słońce dedykowana skórze trądzikowej.

Czytaj dalej...