Krem do twarzy bez konserwantów - naturalne piękno Twojej skóry

Te naturalne kremy nawilżające polecamy

„Nawilżające wakacje all-inclusive dla twojej cery, przez cały rok” – tak ten naturalny krem nawilżający reklamuje producent, polska marka Say Hi. I ewidentnie coś jest na rzeczy, bo krem nie tylko dogłębnie nawilża nawet najbardziej przesuszoną skórę (także wrażliwą), ale i ją regeneruje, sprawiając, że staje się delikatna i promienna. A to jeszcze nie wszystko. Krem Aqua Resort od Say Hi reguluje także gospodarkę sebum, dzięki czemu świetnie się sprawdza przy cerze tłustej i mieszanej (tym bardziej, że nie zapycha porów), a także łagodzi wszelkie podrażnienia, przynosząc jej ukojenie. Jak również chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i zapobiega procesom starzenia. Słyszałyście o efekcie dewy skin? On to potrafi!

To świetny krem nawilżający dla cery dojrzałej, bo poprawia jej jędrność i spowalnia procesy starzenia – to zasługa zawartych w nim ekstraktów z wodorostów wakame. A spektakularne efekty widać już po dwóch tygodniach regularnego stosowania (co potwierdzają badania kliniczne). Nawilżający krem marki Casmara nie zawiera konserwantów, barwników i wypełniaczy, a jego naturalny, organiczny skład potwierdza certyfikat EcoCert. I choć jest nieco droższy niż pozostałe kremy z tego zestawienia, wart jest każdej złotówki. Przekonacie się.

3. Krem do twarzy Malina, Mokosh

Jest naprawdę niedrogi, a potrafi zdziałać cuda! Dzięki zawartym w nim olejom roślinnym, bogatym m.in. w witaminę E, naturalnym sokom owocowym, ekstraktom z nasion zbóż, wyciągowi z korzenia żeń-szenia oraz składnikom mineralnym, nie tylko intensywnie nawilża, ale i odżywia skórę, chroniąc ją przed działaniem wolnych rodników. Dogłębne nawilżenie i działanie przeciwzmarszczkowe zapewnia także obecny w nim kwas hialuronowy. Dodatkowe plusy? Krem wygładza i naturalnie napina skórę, a także uspokaja i łagodzi stany zapalne. „Rewelacyjny”, „Boski’, „Same achy” – możemy o nim przeczytać w sieci, najlepiej więc sprawdzić go na własnej skórze.

Dlaczego warto wybierać sprawdzone kosmetyki z naturalnymi składnikami do twarzy i ciała?

Decydując się na zakup kosmetyku ze składnikami pochodzenia naturalnego lub organicznego, musimy wiedzieć, że nie każdy produkt, który w nazwie lub na opakowaniu ma informację o naturalnych składnikach lub używa przedrostków „bio” czy „eko”, jest w istocie produktem bazującym na właśnie takim składzie.

Kosmetyki naturalne (np. naturalny krem do twarzy) powinny być stworzone zgodnie z normą ISO 16128. Określa ona, czym jest naturalność kosmetyku w danym kraju. Dodatkowo dzięki niej można dowiedzieć się, czym jest organiczność i naturalność dla poszczególnych kosmetyków. Jest jednym z wiarygodnych sposobów określania naturalności kosmetyków. Tworząc receptury produktów Mokosh, bazowaliśmy na powszechnie przyjętych standardach COSMOS (Cosmetics Organic Standard). Zgodnie z tymi zasadami kosmetyk naturalny:

- powinien zawierać w swoim składzie minimum 95% surowców pochodzenia naturalnego (minerały, składniki roślinne lub zwierzęce, takie jak np. wosk pszczeli lub lanolina),

- powinien mieć opakowanie przyjazne środowisku, podlegające recyklingowi i łatwe do ponownego przetworzenia,

- powinien być wytwarzany w procesie produkcji przyjaznej środowisku (obejmującej niskie zużycie energii i mniejsze wytwarzanie odpadów i ścieków), a utrzymać cenne właściwości wykorzystywanych naturalnych surowców,

- może zawierać jedynie ściśle określone, tzw. identyczne z naturalnymi konserwanty, np. kwas benzoesowy, kwas sorbowy, alkohol benzylowy, kwas dehydrooctowy – te substancje występują także w środowisku naturalnym, np. w owocach,

- może być także konserwowany witaminą E, która ma dodatkowe właściwości antyoksydacyjne.

Jeśli chcesz zastosować kosmetyk, który jest naturalny nie tylko z nazwy, przed zakupem upewnij się, że spełnia wszystkie podane kryteria. Dzięki temu nie wyrzucisz pieniędzy w błoto i rzeczywiście otrzymasz preparat oczekiwanej jakości. Prawdziwe kosmetyki naturalne nie należą do najtańszych, ale ich cena potwierdza, że do produkcji wykorzystano specjalnie wyselekcjonowane składniki, a proces tworzenia był jak najbardziej przyjazny dla środowiska.

Kremy do twarzy

Twoja twarz wymaga codziennej pielęgnacji – przede wszystkim nawilżenia, ale także odżywienia, a czasem także regeneracji. Zadbaj o nią, sięgając po dopasowane do potrzeb Twojej cery kremy do twarzy. W kolekcji Cosmetin.pl znajdziesz formuły oparte o naturalne, organiczne składniki – skuteczne i bezpieczne zarazem. Dzięki nim zatroszczysz się o swoją urodę eko-logicznie!

Cosmetin.pl przygotował dla Ciebie kolekcję najlepszych naturalnych kremów do twarzy. Oferujemy wyłącznie produkty cenionych marek ekologicznych, takich jak: Iossi, Eco Cosmetics, Willow Organics, Make Me Bio, Bioetiq, Ecolab czy Avebio. Każdy krem nawilżający czy przeciwzmarszczkowy, który proponujemy, to produkt o sprawdzonym i bezpiecznym składzie. Produkty łączą innowacyjne, opracowane w zaawansowanych laboratoriach formuły ze składem wolnym od szkodliwych, syntetycznych substancji. Sięgnij po nie i zatroszcz się o naturalne piękno twarzy każdego dnia.

Męska skóra jest zupełnie inna, może być grubsza nawet o 20 , ponadto zawiera więcej kolagenu, co sprawia, iż starzeje się dużo wolniej niż skóra kobieca, jednak zmarszczki gdy już się pojawią bywają dużo głębsze, dlatego Panowie wymagają specjalnego traktowania.

Czytaj dalej...

Najlepsze kremy do twarzy w przypadku cery dojrzałej, to te o działaniu nawilżającym i przeciwstarzeniowym, dlatego na piątym miejscu w rankingu mamy kosmetyk anti-age L Oreal Revitalift LASER X3 produkt idealny dla osób w wieku od 40 do 60 lat.

Czytaj dalej...

jak na BB trwały nie zapycha, nie mam dodatkowych wyprysków a o to u mnie łatwo nie odczułam żeby wysuszał a mam suchą skórę dobrze miesza się z innymi kremami BB mieszam go czasem z najjaśniejszym Resibo, żeby wyrównać kolor jest wydajny, używam ok.

Czytaj dalej...

Krem zakupiłam kilka miesięcy temu, towarzyszył mi wiosną i latem, w ciepłe miesiące, które nie są łatwe dla mojej skóry chłód też jej nie służy, ale w inny sposób niż wyższe temperatury, cały rok jest wymagający.

Czytaj dalej...