Wielu młodych rodziców zastanawia się, jak prawidłowo wybrać krem do twarzy dla niemowląt. Ranking polecanych preparatów może stanowić praktyczną podpowiedź. Warto pamiętać jednak, że zakup kosmetyku dla dziecka należy poprzedzić pogłębioną analizą, tak by zapewnić wrażliwemu naskórkowi maluszka to, co najlepsze. W poniższym artykule podpowiadamy nie tylko, pośród jakich produktów szukać kremów ochronnych. Zdradzamy też, na czym powinna polegać prawidłowa aplikacja wybranych kosmetyków – ich odpowiednie zastosowanie pozwoli w pełni zabezpieczyć skórę dziecka. Zapraszamy do lektury!
Dobre kosmetyki dla nastolatków? Jak je rozpoznać? Czym się charakteryzują? Jakie funkcje powinny pełnić? Pielęgnacja młodej cery to szeroki temat, który wymaga zgłębienia, aby dobrze rozpoznać problemy skórne młodych dorosłych. Wybór kosmetyków spośród bogatej oferty drogeryjnych preparatów nie jest łatwy, szczególnie wtedy, gdy nie wiemy, na co warto zwrócić uwagę.
Ten artykuł pomoże Ci się rozeznać w temacie pielęgnacji młodej cery. Odpowiemy na pytania, jak o nią dbać, jakich błędów nie popełniać i jakie to są dobre kosmetyki dla nastolatków – co o tym świadczy i czego warto szukać w formułach tych produktów.
Polecane produkty:
Każdy rodzic chce sięgać po kosmetyki bezpieczne dla swoich pociech. Przed wybraniem preparatu należy sprawdzić więc uważnie jego skład. Podstawowym elementem wszystkich kremów ochronnych do twarzy dla niemowląt są filtry, które zasadniczo dzielą się na dwie grupy – chemiczne oraz mineralne. Wszelkie preparaty dedykowane maluszkom powinny zawierać te pochodzące z drugiego rodzaju.
Filtry mineralne w kremach do twarzy dla dzieci występują pod postacią tlenku cynku i dwutlenku tytanu. To dwa bezpieczne składniki – z jednej strony skutecznie zabezpieczą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a z drugiej nie powinny wywołać podrażnień czy naruszyć rozwijającego się płaszcza hydrolipidowego u maluszka.
Jakich substancji nie powinno zabraknąć jeszcze w kremach do twarzy dla niemowląt? Warto wybierać kosmetyki o działaniu nawilżającym. Wskazane będą więc składniki takie jak olejki roślinne, naturalne masła czy woski. One nie tylko uchronią skórę przed przesuszeniem, ale stworzą na niej również warstwę zabezpieczającą.
W kolejnej grupie składników pożądanych warto umieścić również substancje o działaniu łagodzącym i kojącym podrażnienia. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oczywiście pantenol, ale też ekstrakt z nagietka czy bawełny i wiele więcej. Podsumujmy – podczas poszukiwań kosmetyku idealnego zwróćmy uwagę na:
Czujni rodzice powinni szukać kosmetyków, które zostały przetestowane pod kontrolą dermatologiczną, pediatryczną czy neonatologiczną. Warto wybierać także kremy atestowane (między innymi przez Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytut Matki i Dziecka).
A jakie substancje absolutnie nie powinny znaleźć się w żadnym kosmetyku dla dzieci? Należy sprawdzić uważnie, czy skład wolny jest od składników drażniących, detergentów, alkoholu, parafiny, formaldehydu.
Ochronny krem do rąk zimą, nawet nosząc rękawiczki, dłonie bywają narażone na szkodliwe działanie ujemnych temperatur i wiatru, dlatego szczególnie w tym okresie warto je chronić odpowiednio dobranym kremem.
W jego składzie szukajmy też retinolu witaminy A , wpierającej produkcję nowych komórek i koenzymu Q10, który nie tylko poprawi koloryt, ale zadziała jak eliksir młodości zmarszczki staną się płytsze, a skóra nawilżona i zregenerowana.
Kremy dla czterdziestek mają cięższą, gęstszą konsystencję, bowiem bariera hydrolipidowa w ich skórze jest już nadwyrężona, a taki kosmetyk sprawi, że nawilżenie i natłuszczenie utrzymuje się dłużej.
Męska skóra jest zupełnie inna, może być grubsza nawet o 20 , ponadto zawiera więcej kolagenu, co sprawia, iż starzeje się dużo wolniej niż skóra kobieca, jednak zmarszczki gdy już się pojawią bywają dużo głębsze, dlatego Panowie wymagają specjalnego traktowania.