Krem do twarzy dla niemowląt na wiosnę - Ochrona i Nawilżenie

Jak wybrać odpowiedni krem na wiatr, zimno i mróz?

1. Kosmetyki na niepogodę dzieli się na dwie grupy . Pierwsza – nie zawierają wody . Z kolei druga to kremy, które zawierają wodę na pierwszym miejscu w składzie.

2. Kremy na zimę to kremy do stosowania przy niskiej temperaturze (poniżej 10ºC) i wietrze. Nie musi leżeć śnieg na dworze.

3. Woda w kremie rzeczywiście odparowuje po aplikacji na skórę. Nie należy się bać takich kosmetyków. Jeśli jednak masz obawę, zawsze możesz nakładać go około 15 minut przed wyjściem z domu.

4. Wybrałam kremy, w których składach jest dużo olei oraz składników lipidowych, gdyż rolą cold cream jest stworzenie warstwy ochronnej przed czynnikami zewnętrznymi (a nie nawilżanie).

5. Samodzielne oleje (np. olej kokosowy, olej migdałowy, olej z awokado, olej słonecznikowy, olej jojoba) czy masła (np. shea) niekoniecznie się sprawdzą , gdyż się wchłaniają, a rolą cold cream jest pozostanie na skórze i utworzenie bariery ochronnej. Jeśli chcesz je jednak stosować, pamiętaj o posmarowaniu odpowiednio grubej warstwy.

6. Po powrocie do domu zmyj z twarzy dziecka krem na zimę, gdyż osiadają na nim zanieczyszczenia z powietrza. Poza tym, może obciążać skórę ze względu na oleistą i cięższą konsystencję.

7. Kremy ochronne dodatkowo mogą zawierać filtr przeciwsłoneczny (najlepiej SPF 50), który będzie jednocześnie chronił przed zimnem oraz promieniami słonecznymi. Jednak prawda jest taka, że nie znalazłam kremu z DOBRYM składem, który zawierał DOBRY filtr (a nie przenikający. ). W takiej sytuacji lepiej chronić skórę dwuetapowo – kupić dobry krem zimowy oraz dobry krem z filtrem UVA i UVB [kliknij TUTAJ].

8. Zamiast kupować krem na zimę dla dzieci, możesz zdecydować się na najzwyklejsze i tańsze maści, np. wazelinę, lanolinę, maść z allantoiną, witaminą F (linomag), nagietkową, rumiankową czy każdą inną maść. Czemu nie?! Ale! Mogą one być bardzo lepkie , gęste (trudne do rozsmarowania) i o niezbyt przyjemnym zapachu . Decyzja należy do Ciebie.

Najlepszy rodzaj filtra dla niemowląt – mineralny czy chemiczny?

Substancje, które pochłaniają albo odbijają promieniowanie UV nazywa się filtrami. I właśnie to, w jaki sposób działają łączy się z ich rodzajem.

  • Filtry mineralne, czyli fizyczne (dwutlenek tytanu, tlenek cynku), odbijają promieniowanie UV – głównie UVB 280 - 320 nm – działając jak ekran. Mają dość duże cząsteczki w związku z czym nie przenikają przez warstwę rogową naskórka, tylko pozostają na jego powierzchni. Natomiast w związku z taką budową zdarza się, że filtry mineralne pozostawiają na skórze białą poświatę. Filtry fizyczne poleca się jeśli dziecko ma wrażliwą, atopową skórę. Zwykle – choć nie ma reguły – nie powodują podrażnień.
  • Filtry chemiczne, zwane też organicznymi – pochłaniają promieniowanie UV (zarówno UVA jak i UVB), aby je oddać w postaci wyższej energii. W internecie krąży wiele krytycznych, choć nieprawdziwych mitów dotyczących bezpieczeństwa stosowania filtrów chemicznych. Mają one mniejsze niż te fizyczne – cząsteczki, które przenikają głębiej. Nie pozostawiają białej warstwy na powierzchni naskórka. Ale sugeruje się, że mogą mieć zły wpływ na rozrodczość (i odradza się ich stosowanie u dzieci), podrażniać skórę i wywoływać alergie. A tak naprawdę żadna z tych informacji nie jest podparta dowodami naukowymi.

Wszystkie filtry zarówno chemiczne, fizyczne, jak i mieszane (stosuje się w kremach także oba rodzaje filtrów) przechodzą przez takie same badania bezpieczeństwa. Ani filtry fizyczne ani chemiczne nie są ryzykowne dla zdrowia dla dzieci. Dla pełnej ochrony skóry dziecka rekomendowane jest używanie preparatów z filtrami fizycznymi i chemicznymi. Wówczas zabezpieczają skórę przed UVB i UVA.

RADA EKSPERTA

Skórę dzieci najlepiej zabezpieczyć specjalnymi kosmetykami z filtrem. Kosmetyk dla niemowląt ma zwykle filtry fizyczne, które pozostają na powierzchni skóry, nie alergizują i nie przenikają w głębsze warstwy. Kremy dla dzieci zawierają składniki, które odbijają od skóry promieniowanie i dodatkowo zamieniają część szkodliwego UV na zwykłe ciepło.

Cold cream (zawierają wodę) – moje TOP 11

Wszystkie poniższe kosmetyki zawierają wodę, ale nie musisz się jej bać. Ogromnym plusem tych kosmetyków jest przyjemniejsza, lżejsza konsystencja i to, że łatwiej się je rozsmarowuje. Dużo rzadziej powodują też zaczerwienienia oraz inne problemy skórne.

Woda w kremie rzeczywiście odparowuje po aplikacji na skórę. Nie należy się bać takich kosmetyków. Jeśli jednak masz obawę, zawsze możesz nakładać go około 15 minut przed wyjściem z domu.

  • Alphanova Bebe Cold Cream, krem ochronny

Skład: Aqua (Water) , Prunus Amygdalus (Almond) Dulcis Oil, Rosa Damascena (Rose) Flower Water, Cetearyl Alcohol, Cera Alba (Beeswax), Cetyl Palmitate, Glycerin, Anthemis Nobilis (Chamomille) Flower Water, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Glucoside, Xanthan Gum, Sodium Anisate, Tocopherol, Bisabolol, Calendula Officinalis Flower Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Glucose, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

Pojemność: 50 ml

Zawiera m.in. olej ze słodkich migdałów, wosk pszczeli, masło shea i olej z nasion słonecznika. Dobrze chroni skórę dzieci przed wiatrem i zimnem.

  • MomMe, Spacerowy krem na każdą pogodę (SPF 25)

Skład: Aqua , Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Sorbitan Sesquioleate, Zinc Oxide, Titanium Dioxide (nano). Glycerin, Cera Alba, Citrullus Lanatus Seed Oil, Magnesium Sulfate, Cetyl Ricinoleate, Glyceryl Caprate, Magnesium Stearate, Aluminum Tristearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Glyceryl Oleate Copolymer, Cyperus Esculentus Tuber Extract, Polyhydroxystearic Acid, Alumina, Xanthan Gum, Macadamia Ternifolia Oil, Phospholipids, Glycine Soya Sterol, Stearic Acid, Palmitoyl PG-Linoleamide, Squalane, Inulin, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Tocopherol (mixed), Beta-Sitosterol, Squalene, Bisabolol, Parfüm, Citral, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Limonene, Linalool.

Krem do twarzy dla niemowląt - ranking. Jaki krem do twarzy dla niemowląt jest najlepszy?

Wielu młodych rodziców zastanawia się, jak prawidłowo wybrać krem do twarzy dla niemowląt. Ranking polecanych preparatów może stanowić praktyczną podpowiedź. Warto pamiętać jednak, że zakup kosmetyku dla dziecka należy poprzedzić pogłębioną analizą, tak by zapewnić wrażliwemu naskórkowi maluszka to, co najlepsze. W poniższym artykule podpowiadamy nie tylko, pośród jakich produktów szukać kremów ochronnych. Zdradzamy też, na czym powinna polegać prawidłowa aplikacja wybranych kosmetyków – ich odpowiednie zastosowanie pozwoli w pełni zabezpieczyć skórę dziecka. Zapraszamy do lektury!

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...

INFORMACJA DLA WRAŻLIWYCH na początku zdarzyły mi się tu i ówdzie zaczerwienione miejsca, jednak później nie doświadczyłam już żadnych efektów ubocznych przy czym zawsze stosowałam pod spód krem lub serum.

Czytaj dalej...

Produkt ten przyjmuje zatem bardzo ważną rolę, jaką jest przekształcenie wszystkich różnych niedoskonałości w stare wspomnienie, które należy do przeszłości, gwarantując w ten sposób wyraźną poprawę skóry i zapewniając, że jest ona naprawdę optymalna i zdolna do zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb.

Czytaj dalej...

Producenci najlepszych kosmetyków do opalania podają, do jakiego rodzaju skóry są one odpowiednie - matujący żel przeciwsłoneczny do cery tłustej, krem do twarzy z filtrem 50 do cery naczynkowej czy emulsja na słońce dedykowana skórze trądzikowej.

Czytaj dalej...

Krem stosuje s przyjemnością na noc podczas kuracji retinolem, mocnym przesuszeniu oraz zimą na dzień, sprawdza się również do stosowania na dłonie i stopy - ot taki sobie niepozorny mały kremik, a jak uniwersalny Polecam wypróbować.

Czytaj dalej...