Krem do twarzy na bardzo suchą skórę - Odkryj Naturalne Rozwiązania Dla Promiennej Skóry

Sucha skóra twarzy w ciąży

Często spotykanym problemem jest też sucha skóra na twarzy w ciąży. W tym przypadku podłoże mogą stanowić intensywne zmiany hormonalne, które w dużym stopniu rozregulowują działanie organizmu w rozmaitych aspektach.

Dotyczy to także zdolności utrzymywania wody i pracy gruczołów łojowych. W efekcie skóra twarzy często staje się przesuszona, ziemista i wyraźnie cieńsza. Jest też podatna na przekrwienia, zaczerwienienie, pękanie naczynek.

Mogą w tym czasie nasilić się zmiany trądzikowe, charakterystyczne jest też występowanie tak zwanej ostudy - ciemnych plam związanych ze zwiększoną pigmentacją.

Co ważne, kierunek zmian zachodzących u kobiet ciężarnych jest niekiedy trudny do przewidzenia. Często jest tak, że skóra tłusta staje się sucha i łuszcząca, ale też może się zdarzyć sytuacja odwrotna.

Sucha skóra wokół oczu – co robić?

Skóra wokół oczu również bardzo często ulega przesuszeniu. Warto pamiętać, że jest ona znacznie cieńsza niż pozostałe partie twarzy, co więcej, praktycznie nie posiada gruczołów łojowych, dlatego też warstwa ochronna w postaci sebum jest w tym obszarze niewielka. Niestety sucha skóra pod oczami lub sucha skóra na powiekach to bardzo częsty problem kobiet w różnym wieku.

Wpływ na suchość skóry w tym obszarze również mogą mieć niekorzystne czynniki zewnętrzne (klimatyzacja, ogrzewanie, wahania temperatur, promieniowanie UV), starzenie się skóry, jak i jej nieodpowiednia pielęgnacja. Sucha skóra pod oczami może wyglądać nie tylko nieestetycznie, ale i sprzyjać szybszemu powstawaniu zmarszczek. Jak radzić sobie z suchą skórą wokół oczu?

Przede wszystkim należy zadbać o nawilżenie naszego organizmu od wewnątrz. Bardzo często przesuszony obszar skóry pod oczami i na powiekach wiąże się z nieodpowiednią ilością spożywanej wody w ciągu dnia. Aby zapewnić naszemu organizmowi odpowiednie nawodnienie, powinniśmy spożywać około 2 litrów wody dziennie. Równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Warto zaopatrzyć się w krem do pielęgnacji okolic oczu na dzień i na noc, dzięki któremu zapobiegniemy jej przesuszaniu. Ważne, aby krem pod oczy na dzień posiadał lekką konsystencję i szybko się wchłaniał. Dzięki temu można nałożyć go jako bazę pod makijaż, i dodatkowo zabezpieczyć skórę przed przesuszeniem.

Jak radzić sobie z suchą skórą na rękach?

Sucha skóra na dłoniach to kolejny częsty problem, który może pojawić się niezależnie od wieku lub pory roku, choć najczęściej ma on miejsce w okresie zimy. Dłonie to część ciała, która w tym okresie szczególnie narażona jest na szkodliwe działanie wiatru oraz ujemnych temperatur. Zwykle w tym czasie staje się bardzo szorstka, chropowata, wyraźnie się łuszczy, a w niektórych przypadkach może nawet pękać.

Sucha skóra rąk to częsty problem osób wykonujących określone zawody, w wyniku których ich dłonie mają częsty kontakt z substancjami, które mogą prowadzić do podrażnienia i przesuszenia skóry. Oprócz tego wysuszona skóra dłoni może stanowić efekt mycia rąk mydłami zawierającymi dużą ilość mocnych detergentów, które uszkadzają barierę hydrolipidową naskórka. Niestety sucha, swędząca skóra na dłoniach, a także uczucie punktowego kłucia skóry może stanowić oznakę atopowego zapalenia skóry. W takiej sytuacji dobrze jest skonsultować to z dermatologiem.

Jak radzić sobie z suchą skórą na rękach? W tym przypadku podstawę również stanowi właściwa pielęgnacja. Jeśli Twoje dłonie są przesuszone, szorstkie, występuje swędzenie i uczucie kłucia skóry, podstawę w pielęgnacji powinien stanowić odpowiedni krem do rąk. Bardzo dobrze sprawdzi się Cicaplast krem do rąk. To kosmetyk o działaniu regenerującym, który pomaga skórze dłoni odbudować jej barierę ochronną, a także łagodzi i chroni skórę dłoni przed kolejnym przesuszeniem. Produkt posiada lekką konsystencję, która szybko się wchłania, dlatego nie pozostawia na dłoniach tłustego filmu i bez przeszkód może być stosowany w ciągu dnia. To produkt, który bardzo dobrze sprawdzi się również w przypadku skóry wrażliwej oraz ze skłonnością do atopii.

Krem do bardzo suchej skóry twarzy

Jeśli chodzi o pielęgnację, należy pamiętać, że nie istnieje jeden uniwersalny i w pełni skuteczny krem do cery suchej.

Kosmetyki tego typu powinny być dobierane między innymi pod względem wieku, a także podłoża na jakim suchość występuje oraz ewentualnych dolegliwości dodatkowych. Generalnie zaleca się dwa typy kremów:

  • nawilżający do cery suchej - zawiera przede wszystkim substancje o działaniu higroskopijnym, czyli utrzymującym cząsteczki wody w naskórku, a przy tym zwiększające elastyczność skóry. Najczęściej jest to kwas hialuronowy, ale też kolagen, mocznik, gliceryna,
  • tłusty do cery suchej - w jego składzie znajdują się przede wszystkim lipidy, czyli kwasy tłuszczowe, ceramidy i inne związki nie rozpuszczające się w wodzie, wypełniające przestrzeń międzykomórkową, niczym cement.

Cera sucha - pielęgnacja

Podstawą pielęgnacji skóry suchej jest krem nawilżający do cery suchej . Jakiego rodzaju substancje nawilżające powinny znajdować się w jego składzie?

Kosmetyki do cery suchej odpowiadają w najważniejszym stopniu za zatrzymanie wody w organizmie . Stąd często obecność składników, takich jak kwas glikolowy, aloes, gliceryna, alantoina, algi, rumianek, kwas hialuronowy, kwas mlekowy, oczar wirginijski, mocznik, biotyna, prowitamina B5 czy ceramidy.

Każda posiadaczka suchej cery zadbać powinna o to, by w jej kosmetyczce znalazł się produkt zawierający właściwości natłuszczające i wygładzające. Jak wspomnieliśmy wcześniej – płaszcz hydrolipidowy skóry tworzą woda i lipidy (tłuszcze), więc skóra bardzo sucha, która wytwarza mniej łoju, z pewnością doceni nieco tłustsze formuły. Stosowane w kosmetyce składniki natłuszczające to np. olej z ogórecznika, awokado, wiesiołka, kiełków pszenicy, słodkich migdałów.

Pielęgnacja suchej skóry, która jest dodatkowo wrażliwa, powinna obejmować także kosmetyki zawierające właściwości kojące, aby redukować uczucie szczypania, napięcie skóry oraz zaczerwienienie, czyli typowe oznaki skóry wrażliwej. Tutaj z pomocą mogą przyjść składniki takie jak korzeń lukrecji, pantenol, nagietek, czy alantoina.

Warto również, aby w pielęgnacji cery suchej uwzględniać również kosmetyki zawierające w swoim składzie witaminy A, B5, C oraz E.

Cena jak za 15 ml preparatu niska może nie jest, ale biorąc pod uwagę fakt, że dość szybko można zaobserwować działanie, myślę, że warto ją zapłacić w myśl zasady raz wydać pieniądze, a dobrze , zamiast kupować kilka tańszych kremów, których działanie pozostawia wiele do życzenia.

Czytaj dalej...

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...

Ekstrakt z korzenia żeń szenia ma bardzo silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry; dotlenia komórki skóry, odżywia ją i rewitalizuje; działa przeciwzapalnie i antyseptycznie, a więc wspomaga walkę z wypryskami i zaskórnikami; poprawia koloryt cery i wyraźnie ją wygładza.

Czytaj dalej...

Kremy dla cery dojrzałej 70 , ale też kosmetyki przeznaczone dla osób należących do innych kategorii wiekowych, powinny mieć w składzie przeciwutleniacze, na przykład witaminę C opóźniającą fotostarzenie się skóry i działającą przeciwzapalnie.

Czytaj dalej...

Intensywne nawilżenie i odżywienie Formuła kremu bogata w naturalne składniki dostarcza intensywnego nawilżenia i odżywienia, które jest kluczowe dla utrzymania elastyczności i jędrności skóry wokół oczu.

Czytaj dalej...