Krem do twarzy na naczynka z rutyną i witaminą C - Skarb dla Twojej Skóry
Niacynamid – z czym nie łączyć?
Stosując serum z niacynamidem The Ordinary należy pamiętać o tym, żeby nie łączyć go jednocześnie z konkretnymi składnikami. Takimi, które mogą osłabiać działanie niacynamidu i nie przynieść pożądanych efektów. Jednym z nich jest witamina C w postaci kwasu askorbylowego. Obie substancje mają różne pH, przez co mogą się neutralizować. Niacynamid można stosować z pochodnymi witaminy C lub naprzemiennie – jednego poranka serum z witaminą C, a następnego serum z niacynamidem. Podobnie jest z kwasami AHA i BHA. Jeśli wieczorem masz zamiar wykonać peeling złuszczający, to serum z niacynamidem zastosuj rano.
Czy niacynamid można łączyć z retinolem? Zadania są podzielone. Jedni twierdzą, że witamina B3 będzie doskonałym uzupełnieniem kuracji retinolem. Uważają, że może niwelować ryzyko podrażnień spowodowanych retinolem. Z kolei drudzy sądzą, że stosowanie niacynamidu z retinolem może zwiększyć wrażliwość skóry.
Najlepszy krem z witaminą C na przebarwienia
Zastanawiając się, gdzie ich szukać – podpowiadamy, że ponieważ witamina C należy do złotego standardu w odmładzaniu, można ją spotkać w wielu kremach. Wybór jest więc kwestią tego, czego od nich oczekujemy. Poniżej – nasz ranking najciekawszych, sprawdzonych propozycji. Na wstępie piątka, którą można polecić każdej osobie walczącej z szarym, matowym kolorytem skóry, który inni odbierają jako zmęczenie oraz przebarwienia.
To przeciwzmarszczkowy krem do twarzy na dzień. Jego formuła powstała z wykorzystaniem dwóch silnych składników aktywnych. Kenzym Q10 naturalnie występuje w skórze i wraz z wiekiem jego ilość maleje, a wówczas cera wygląda na zmęczoną i pozbawioną witalności. Natomiast witamina C chroni przed działaniem wolnych rodników. Razem, Q10 i wit. C zapobiegają powstawaniu zmarszczek i fotostarzeniu skóry, a cera nabiera blasku i młodszego, promiennego kolorytu.
Bardzo dobry krem nawilżający anti-aging o działaniu rozświetlającym skórę. Przeznaczony jest do wielu typów cery, ale najbardziej godny polecenia dla skór odwodnionych oraz szarych i zmęczonych. Zawiera kompleks polisacharydowy, który działa nawilżająco i spowalniająco procesy starzenia. A także kwas hialuronowy i witaminę C. Nadaje piękny promienny koloryt skórze.
Tosferyczny krem do twarzy o działaniu rozświetlającym. Dedykowany jest skórze z pierwszymi zmarszczkami, przebarwieniami i pozbawionej blasku. Można po niego sięgać od 25. roku życia. Czym się wyróżnia pośród innych kremów z witaminą C? Jest ona „zapakowana” w oddzielne sfery – kapsułki. Kosmetyk ujędrnia, nawilża, rozjaśnia i rozświetla skórę.
Rewelacyjny krem nawilżający z witaminą C. Jest najczęściej polecany skórze matowej, pozbawionej blasku i energii. Zawiera innowacyjną, stabilną formę wit. C, czyli 3-0-etylowy kwas askorbinowy dłuższym działaniu niż inne. Jak działa na skórę? Poprawia koloryt, wygładza, nawilża i pięknie rozświetla. A z czasem rozjaśnia redukując przebarwienia i zapobiega powstawaniu zmarszczek.
Postaw na naturalne kremy do cery naczynkowej
Dobre kosmetyki w House of Beauty Brands to oczywistość. Jakościowe kremy do cery naczynkowej muszą być pełne skutecznych składników, także tych pochodzenia naturalnego. W kremach dostępnych w naszym sklepie znajdziesz takie substancje jak:
Mają one działanie kojące, łagodzące, zmniejszają zaczerwienienia, łagodzą podrażnienia. To idealny zestaw składników do pielęgnacji skóry naczynkowej.
Kosmetyki do cery naczynkowej, takie jak krem ochronny o działaniu nawilżającym, są pełne substancji, które działają aktywnie, a jednocześnie nie podrażniają skóry.
Wybierz kremy do twarzy na pękające naczynka przeznaczone do skór wrażliwych i spraw, by cera naczynkowa nie stanowiła przeszkody w drodze po piękny, młodzieńczy i promienny wygląd skóry.
Jak aplikować krem na naczynka Bielenda Professional?
Niewielką ilość kremu należy nałożyć na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, delikatnie wmasowując, a następnie pozostawić do wchłonięcia. Stosować jako zakończenie zabiegu kosmetycznego.
Aqua (Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Glycerin, Cetyl Palmitate, Caprylic / Capric Triglyceride, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Octocrylene, Propylene Glycol, Ascorbyl Glucoside, Troxerutin, Niacinamide, Coco-Caprylate / Caprate, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Dipropylene Glycol, Boswellia Serrata Gum, Tocopheryl Acetate, Ammonium Acryloyldibenzoylmethane, Potassium Hydroxide, Disodium EDTA, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Linalool, BHT.
Witamina C w kremie - jaką wybrać?
Przy wyborze kremu istotna jest postać witaminy C. Naukowcy, szukając tej najbardziej trwałej i stabilnej (często producenci kosmetyków zamykają ją w ciemnych opakowaniach, żeby nie ulegała utlenianiu, albo dodają w postaci proszku czy kapsułek, które miesza się z bazą tuż przed nałożeniem na skórę).
Jakie formy witaminy C są dostępne w kosmetykach?
- Kwas L-askorbinowy (INCI: Ascorbic Acid),
- Tetraizopalmitynian askorbylu (INCI: Tetrahexyldecyl Ascorbate lub Ascorbyl Tetraisopalmitate),
- 3-0 Etylowy kwas askorbinowy (INCI: 3-0-Ethyl Ascorbic Acid) – przez wielu uznawany za najbardziej skuteczny ze względu na penetrację naskórka,
- Glukozyd askorbylu (INCI: Ascorbyl Glucoside),
- Sól magnezowa fosforanu askorbylu (INCI: Magnesium Ascorbyl Phosphate (MAP),
- Sól sodowa fosforanu askorbylu (INCI: Sodium Ascorbyl Phospate (SAP),
- Palmitynian askorbylu (INCI: Ascorbyl Palmitate).
RADA EKSPERTA
Najskuteczniejszą formą witaminy C jest Tetraizopalmitynian askorbylu. Powód? Jest bardzo stabilna, dobrze przenika przez naskórek, a przy tym go nie podrażnia. To ostatnie jest zasługą zawartości części tłuszczowej, tzw. łańcucha lipidowego, który może być zarówno pochodzenia naturalnego, jak i syntetycznego (ten naturalny jest znacznie lepiej przyswajalny przez skórę, natomiast w INCI widnieje dokładnie ta sama nazwa tego składnika. Lipidy zapobiegają podrażnieniu i współczesne wersje witaminy C w kosmetykach są znacznie łagodniejsze dla naskórka, choć dużo bardziej skuteczne niż te stosowane dawniej.
Dużo ważniejsza od stężenia witaminy C jest jej przenikalność, a także połączenia z innymi składnikami (np. z innymi formami witaminy C). O przenikaniu do głębszych warstw tkanki decyduje jakość surowca i jego budowa. Dzięki niej witamina C (Tetraizopalmitynian askorbylu) nie drażni skóry, więc można ją bezpiecznie stosować przez cały rok, niezależnie od pory dnia (dawniej wit. C wywoływała złuszczanie naskórka i dlatego polecano kosmetyki z wit. C nakładać wyłącznie na noc), nawet na delikatną i wrażliwą okolicę oczu. Używanie preparatów z witaminą C jest zbawienne latem, kiedy przy dużym nasłonecznieniu stanowi ona tarczę ochronną przed wolnymi rodnikami – jest jednym z najlepszych antyoksydantów