Krem do twarzy Neutrogena na zimę - Twoja recepta na zdrową i promienną skórę w chłodne dni

Jak samodzielnie zrobić krem? Podstawowe zasady

By samodzielnie w domu przygotować krem, należy poznać podstawowe składniki, a także sposoby ich łączenia. Choć z pozoru cała procedura wydaje się skomplikowana, w praktyce nie jest to bardzo trudne. Wystarczy nieco zaangażowania i chęci, by stworzyć domowy, naturalny krem, dostosowany do potrzeb naszej twarzy.
Do wykonania kremu niezbędne są:

  • część olejowa,
  • część wodna,
  • emulgator, czyli substancja, która połączy dwie powyższe frakcje, tworząc gładką emulsję.

We frakcji wodnej można użyć hydrolatu, czyli wody kwiatowej. Jest to produkt uboczny wytwarzania olejków eterycznych, dlatego też znajdziemy w nim śladowe ilości olejków. Ma właściwości odżywiające i nawilżające skórę. Do kremu można użyć między innymi hydrolatu:

  • rumiankowego – o działaniu przeciwzapalnym, regenerującym, nawilżającym i antyseptycznym,
  • z kwiatów lipy – łagodzący podrażnienia i zmniejszający zaczerwienienie skóry,
  • z gorzkiej pomarańczy neroli – zalecanego dla osób zmagających się z wypryskami i zaskórnikami,
  • z róży damaceńskiej – inaczej zwanego wodą różaną, która nawilża, ale też delikatnie ściąga skórę, tak więc sprawdzi się u pań zmagających się ze zmarszczkami.

Hydrolat można też zastąpić wodą demineralizowaną.

Do części wodnej kremu, choć nie jest ona obowiązkowa, zalicza się również gliceryna. Ma właściwości nawilżające, jest higroskopijna, a co więcej dodaje kremowi aksamitność i stabilność.

W ramach frakcji olejowej możemy dodać różne rodzaje olejów, a także połączyć je ze sobą. Warto skorzystać z:

  • oleju rzepakowego – łagodzi podrażnienia, wspomaga gojenie się ran,
  • oliwy – zabezpiecza skórę przed odparowywaniem wody,
  • oleju z migdałów – ma właściwości nawilżające i regenerujące,
  • olej z dzikiej róży – przy długotrwałym stosowaniu pomoże w pozbyciu się przebarwień i blizn,
  • olej tamanu – pomoże w pozbyciu się zmian trądzikowych.

Nie tylko na arktyczne mrozy

Neutrogena może pochwalić się opatentowaną Formułą Norweską, która znalazła zastosowanie we wszystkich kosmetykach marki. Bazuje ona na pielęgnacyjnych i leczniczych właściwościach gliceryny roślinnej. Dostępne w sklepach kremy do twarzy wykorzystują to innowacyjne rozwiązanie, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w pielęgnacji każdego rodzaju skóry, zwłaszcza suchej, odwodnionej, podrażnionej oraz zniszczonej. Kosmetyki charakteryzują się lekkimi formułami, które bardzo dobrze wchłaniają się cerę, zapewniając jej optymalne nawilżenie i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, szczególnie atmosferycznymi, takimi jak wiatr, mróz, słońce. W opiniach konsumentów, którzy chwalą sobie stosowanie kremów do twarzy, idealnie nadają się na wszelkie wyjazdy o każdej porze roku, dbając o skórę nawet w ekstremalnych warunkach, ale również są niezastąpione w codziennej pielęgnacji. Co więcej, ich wartościowy skład oraz atrakcyjna cena sprawiają, że mając do wyboru tańsze kosmetyki, ale o gorszym działaniu, zdecydowanie chętniej sięgamy właśnie po Neutrogenę.

Doskonałe kremy do twarzy z Formułą Norweską skupiają się wokół najważniejszej potrzeby skóry, czyli intensywnego nawadniania. Do gamy produktów Hydro Boost zaliczają się m.in. nawadniające żel-krem na dzień oraz krem-maska na noc. Ich lekkie i beztłuszczowe formuły z kwasem hialuronowym nie zatykają porów i przyczyniają się do poprawy wyglądu zmęczonej i zniszczonej cery.

Kremy na zimę bez wody

Na sklepowych półkach spotkać możesz się z różnego rodzaju kremami na zimę. Który z nich wybrać? Do wyboru masz między innymi krem na zimę bez wody. Co to za kosmetyk? W jego składzie bardzo często znaleźć można masło shea czy różnego rodzaju oleje roślinne, na przykład z pestek winogron czy słodkich migdałów. Taki krem niezwykle skutecznie natłuszcza i odżywia skórę, gwarantując jej należytą ochronę przed ujemnymi temperaturami i chłodnym wiatrem. Jego konsystencja jest gęsta oraz tłusta, a co za tym idzie — najlepiej stosować go w niewielkich ilościach. Jest to najbardziej polecany krem zimowy na dni, w które temperatura spada poniżej zera. Dlaczego?

Czy krem bez wody na zimę jest konieczny?

Nie jest tak, że woda w kremie do twarzy zamarza na mrozie, przez co naskórek ulega uszkodzeniu. Przecież skóra sama w sobie też zawiera wodę! Chodzi tu bardziej o proporcje. Krem ochronny na zimę musi mieć przewagę substancji tłuszczowych, ponieważ tylko tak może stworzyć na twarzy nieprzepuszczalną powłokę. Jeśli miałby w sobie przewagę wody, wzmagałby jedynie odparowywanie wody zawartej w naskórku pod wpływem zimnego powietrza.

W mroźne dni najlepiej sprawdzają się kremy półtłuste na zimę oraz tłuste kremy do twarzy na zimę. Cechą charakterystyczną takich kosmetyków jest to, że nie wchłaniają się one całkowicie, a zamiast tego tworzą na powierzchni skóry ochronny filtr zabezpieczający ją przed mrozem i chłodnym wiatrem.

Skuteczność efekt działania kosmetyku Konsystencja jeśli dotyczy Trwałość użytego kosmetyku na twarzy ciele Wydajność Stosunek ceny do jakości Stosunek obietnic producenta do efektu rzeczywistego Opakowanie estetyka i użyteczność.

Czytaj dalej...

Krem do cery suchej to kosmetyk, który oprócz podstawowych funkcji, o których już wspomnieliśmy ochrona UV na dzień oraz regeneracja na noc , został tak sformułowany, aby odpowiadać na wyjątkowe potrzeby tego typu skóry.

Czytaj dalej...

Produkt ten przyjmuje zatem bardzo ważną rolę, jaką jest przekształcenie wszystkich różnych niedoskonałości w stare wspomnienie, które należy do przeszłości, gwarantując w ten sposób wyraźną poprawę skóry i zapewniając, że jest ona naprawdę optymalna i zdolna do zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb.

Czytaj dalej...

Liczba, którą umieszcza się przy skrócie SPF 15, 30, 50 oznacza stosunek czasu, po jakim na skórze chronionej filtrem pojawi się podrażnienie, do czasu powstania zaczerwienienia na skórze niechronionej preparatem z filtrem.

Czytaj dalej...