Skuteczna ochrona skóry przed zimą - Najlepszy krem do twarzy

Krem na zimę - jaki wybrać? TOP 6 kremów, które ochronią twarz podczas mrozów

Krem na zimę chroni skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. To niezbędnik w kosmetyczce na zimowe wyjazdy w góry i podczas szaleństw na stoku. Dobry krem ochronny do pielęgnacji cery zimą warto stosować jednak zawsze wtedy, gdy temperatura za oknem spada poniżej zera.

Krem na zimę to alternatywa dla klasycznych kremów nawilżających na bazie wody, których używamy przez cały rok. Często mogą nie poradzić sobie z ekstremalnymi warunkami pogodowymi podczas zimy, szczególnie jeśli mamy wrażliwą i skłonną do podrażnień cerę. Warto wtedy sięgnąć po kremy ochronne, stworzone specjalnie z myślą o niskich temperaturach. Zawierają one filtry UV, emolienty i ceramidy oraz składniki łagodzące i nawilżające skórę.

  1. Jaki krem wybrać do pielęgnacji skóry zimą
  2. Krem ochronny na zimę pod makijaż
  3. Nawilżający krem na zimę do twarzy z Rossmanna
  4. Dobry krem na zimę Basiclab
  5. Krem na mróz i wiatr dla cery naczynkowej
  6. Ochronny krem na mróz dla dzieci
  7. Zimowy krem lipidowy

Jaki krem wybrać do pielęgnacji skóry zimą

Nie każdy krem do twarzy okaże się dobrym wyborem na zimowe miesiące. Okres mrozów i silnego wiatru to dobry czas, aby (podobnie jak podczas upałów) zamienić swój ulubiony codzienny krem na inny kosmetyk, który spełni oczekiwania skóry twarzy zimą. Wymaga ona wtedy dostarczenia składników kremów ochronnych. Zapytałyśmy ekspertkę od pielęgnacji skórę, dermatolog dr Magdalena Łopuszyńska o to, czego warto szukać w składzie kremu.

Dobry krem na zimę powinien chronić skórę przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi, z jakimi mamy wtedy do czynienia, ale jednocześnie powinien być dostosowany do typu skóry: czego innego potrzebuje skóra sucha i wrażliwa, a czego innego skóra tłusta. Przede wszystkim, dobry krem na zimę powinien chronić skórę przed utratą wody, zabezpieczać ją przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych i zapewniać osłonę przeciwsłoneczną. Musi więc zawierać emolienty, na przykład masło shea czy oleje roślinne, które tworzą warstwę okluzyjną. Ważne są też substancje utrzymujące wodę w skórze: ceramidy, mocznik, kwas hialuronowy i składniki łagodzące: alantoina czy D- panthenol, a także antyoksydanty jak wit A ,C E , które chronią przed zanieczyszczeniami. Nie można zapominać też o filtrach UV. Ponadto, kosmetyki stosowane zimą nie powinny zawierać składników drażniących, które dodatkowo podrażniają i przesuszają skórę, dlatego warto wtedy sięgać po dermokosmetyki - mówi nam dr Magdalena Łopuszyńska.

Podsumowując, w składzie kosmetyku, który ochroni skórę zimą powinny się znaleźć:

  • filtr UV
  • emolienty i lipidy
  • substancje nawilżające, takie jak mocznik i kwas hialuronowy
  • substancje łagodzące, takie jak d-panthenol
  • witaminy i antyoksydanty

Jednocześnie konieczne jest dostosowanie zimowej pielęgnacji skóry pod jej rodzaj. Krem dla cery tłustej nie powinien zawierać olei o możliwym działaniu komedogennym. Lepszy będzie lekki krem zimowy o właściwościach odżywczych i nawilżających. Z kolei cery sucha nie powinna stronić od tłustych i bogatych formuł - taki krem ochronny da jej upragnioną ulgę.

Krem na mróz i wiatr dla cery naczynkowej

Perfecta, Winter Care to krem odżywczy polecany do każdego typu cery, a w szczególności do cery naczynkowej, która w okresie zimowym potrzebuje szczególnej ochrony. Z tym regenerującym kremem będzie zdecydowanie mniej się czerwienić, bo jego składniki wspierają barierę ochronną skóry, a dodatek zielonego pigmentu zamaskuje ewentualnie podrażnienia i wypieki. Ten krem pielęgnacyjny zawiera prebiotyk otrzymywany z korzenia cykorii. W jego składnie znajdziemy także filtr UV o faktorze SPF 20. Kosmetyk może być stosowany pod makijaż, a nawet do pielęgnacji dłoni.

Ocena w KWC: 4,8/5

Faktycznie niweluje zaczerwienienia skóry po zmarznięciu, a zawsze przy każdym zimnie mam strasznie czerwoną twarz. Duży plus to obecność filtra, co prawda tylko 20 (. ) Niestety na samym początku zostawia tłustą, świecącą się warstwę i trzeba poczekać, aż się wchłonie - potem już jest ok. Nadaje się pod makijaż

Krem do twarzy na zimę BasicLab – właściwości

Ten lipidowy krem z apteki świetnie sprawdza się w kilku przypadkach i za to go uwielbiamy. Jako krem na zimę odpowiednio zabezpiecza skórę przed wiatrem i niskimi temperaturami, ale dodatkowo cudownie łagodzi i koi ją po retinolu lub kwasach, które wysuszają i powodują podrażnienia. Odbudowuje i wzmacnia barierę hydrolipidową skóry, dzięki czemu utrzymuje jej dobrą kondycję i zdrowy wygląd.

Krem jest gęsty i treściwy, jak przystało na kosmetyk z takim przeznaczeniem, a jednocześnie delikatny i puszysty. Przyjemnie rozprowadza się po skórze i natychmiast przywraca jej komfort i ukojenie. Likwiduje uczucie ściągnięcia, szorstkości i przesuszenia, a także towarzyszące temu dokuczliwe swędzenie i pieczenie. Doskonale łagodzi podrażnienia i regeneruje skórę. Jest po nim nawilżona jak po serum lub esencji, miękka, gładka, odpowiednio natłuszczona i odżywiona. Uczucie tłustości stopniowo zanika po kilku minutach, a skóra pozostaje zabezpieczona.

Jeśli nie potrzebujesz jeszcze intensywnych kuracji, ale chcesz walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, szukaj przeciwutleniaczy, witaminy C i E oraz ekstraktów roślinnych, które chronią przed działaniem wolnych rodników.

Czytaj dalej...

Skuteczność efekt działania kosmetyku Konsystencja jeśli dotyczy Trwałość użytego kosmetyku na twarzy ciele Wydajność Stosunek ceny do jakości Stosunek obietnic producenta do efektu rzeczywistego Opakowanie estetyka i użyteczność.

Czytaj dalej...

jak na BB trwały nie zapycha, nie mam dodatkowych wyprysków a o to u mnie łatwo nie odczułam żeby wysuszał a mam suchą skórę dobrze miesza się z innymi kremami BB mieszam go czasem z najjaśniejszym Resibo, żeby wyrównać kolor jest wydajny, używam ok.

Czytaj dalej...

Krem zakupiłam kilka miesięcy temu, towarzyszył mi wiosną i latem, w ciepłe miesiące, które nie są łatwe dla mojej skóry chłód też jej nie służy, ale w inny sposób niż wyższe temperatury, cały rok jest wymagający.

Czytaj dalej...