Krem do twarzy po kwasach - Skuteczna pielęgnacja dla zdrowej i promiennej skóry
Jaki krem z filtrem po kwasach wybrać?
Niezwykle ważnym elementem pielęgnacji po kwasach jest stosowanie kremu z filtrem SPF. Skóra po zabiegu jest niezwykle cienka i delikatna, a co za tym idzie – podatna na oparzenia słoneczne. Dodatkowo kwasy mogą wchodzić w reakcję ze słońcem, powodując fotouczulenie.
Jaki krem z filtrem po kwasach sprawdzi się najlepiej? Postaw na kosmetyk zapewniający wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Doskonałym wyborem będzie produkt z SPF 50+ dobrej marki. Krem powinien zawierać stabilne filtry, a dodatkowo nie zapychać porów.
Pamiętaj o jednej ważnej kwestii – krem z filtrem SPF 50 należy stosować po zabiegu z użyciem kwasów codziennie, nie tylko w słoneczne dni letnie! Promieniowanie UV występuje każdego dnia, dlatego należy się przed nim chronić, nawet gdy słońce jest niewidoczne.
Kwas AHA, kwas BHA i kwasy PHA
Kwasy AHA, BHA i PHA to rodzaje kwasów kosmetycznych, które chętnie stosowane są w szczególności w okresie jesiennym. Mają silne działanie regenerujące, złuszczające i wyrównujące koloryt. Tego rodzaju kwasy kosmetyczne pozwalają zniwelować widoczność pierwszych oznak starzenia, wygładzić cerę czy nawilżyć ją w niskich stężeniach. Jakie wyróżniamy kwasy kosmetyczne w ramach tych grup?
Kwas salicylowy to kwas BHA. Idealnie nadaje się do pielęgnacji cery tłustej, trądzikowej i problematycznej. Często bywa wykorzystywany także w terapii stóp z problemem nadmiernie rogowaciejącego naskórka. Ma on silne działanie regulujące wydzielanie sebum, co nierzadko owocuje zmniejszoną ilością niedoskonałości na skórze. W przypadku pielęgnacji skóry trądzikowej można stosować go codziennie w niewielkich stężeniach. Cery wrażliwe powinny na niego uważać, jednak nie znaczy to, że muszą z niego całkowicie rezygnować. Najlepiej jeśli w takiej sytuacji będzie stosowany raz do dwóch razy w tygodniu. Kwas mlekowy na twarz Kwas mlekowy jest niezwykle popularny i dość dobrze tolerowany przez większość cer. W sytuacji, w której stosuje się niskie stężenia, może mieć działanie nawilżające, natomiast w większych – złuszczające. Można znaleźć go w piankach do mycia, kremach, serach, żelach i innych produktach do codziennego lub okazjonalnego stosowania. Może być bezpiecznie wykorzystywany przez posiadaczki cer suchych, starzejących się, z przebarwieniami.
Kremy po retinolu i kwasach: VisPlantis Łagodzący krem do twarzy z kurkumą
Naturalny, wegański krem polskiej marki, który wykorzystuje leczniczą moc kurkumy do łagodzenia podrażnień. Przyprawa ta jest znana od wieków w tradycyjnej medycynie hinduskiej, która zaleca ją jako remedium na problemy skórne. Ze względu na właściwości przeciwzapalne, kurkuma przyczynia się do redukcji rumienia oraz przyspiesza gojenie się uszkodzeń skóry. Sam krem ma odżywczą, bogatą konsystencję wzbogaconą dodatkowo o niacynamid, który stymuluje skórę do naprawy oraz zwiększa jej odporność na czynniki zewnętrzne. Oprócz tego wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe.
Koreański krem ratunkowy na podrażnioną i zaczerwienioną skórę. Aż 50% jego składu stanowi dobroczynny ekstrakt z trawy tygrysiej, rośliny leczniczej od wieków stosowanej w Azji jako remedium na uszkodzenia naskórka i różnego rodzaju schorzenia dermatologiczne. Składnik ten posiada ponadto właściwości antyoksydacyjne i odmładzające. W formule kremu zastosowano też wyciąg z oczaru wirginijskiego, który działa antybakteryjne i ściągająco, a także olej z orzechów makadamia pełen cennych kwasów tłuszczowych: palmitynowego i oleinowego. Wzmacnia on barierę hydrolipidową oraz sprzyja regeneracji skóry. Krem dostępny jest także w wersji bezzapachowej.