Krem do twarzy po kwasach - Skuteczna pielęgnacja dla zdrowej i promiennej skóry

Jaki krem po kwasach wybrać? Najważniejsze składniki

Jaki krem po kwasach wybrać, aby efekty zabiegu były jak najlepsze, a podrażnienia szybko zniknęły? Dobry kosmetyk powinien przede wszystkim zawierać składniki łagodzące, takie jak d-panthenol, alantoina, ekstrakt z aloesu czy rumianku. Pomagają one ukoić skórę i zniwelować ewentualnie pieczenie lub swędzenie.

Krem po kwasach musi zawierać także substancje nawilżające, np. glicerynę, mocznik, śluz ślimaka, kwas hialuronowy, aloes czy też cukry. Warto sięgać także po hydrolaty i sera nawilżające z dodatkiem dobroczynnych ekstraktów roślinnych.

Jaki krem po kwasach wybrać? Kolejna grupa to składniki natłuszczające i ochronne, które pomagają odbudować warstwę hydrolipidową skóry i zapobiegają ucieczce wody. Mowa tutaj o wszelkich naturalnych olejach i masłach, woskach, lipidach i ceramidach. Ważne, aby składniki te były niekomedogenne, czyli nie zapychały porów, by nie zniweczyć dobroczynnych efektów oczyszczania kwasami.

Warto, aby krem po kwasach miał w składzie również witaminy (E, z grupy B), naturalne ekstrakty roślinne i inne składniki dopasowane do potrzeb skóry. Kosmetyk nie powinien natomiast zawierać alkoholu, substancji o potencjale drażniącym i wszelkich składników zapychających pory.

Kremy po retinolu i kwasach: VisPlantis Łagodzący krem do twarzy z kurkumą

Naturalny, wegański krem polskiej marki, który wykorzystuje leczniczą moc kurkumy do łagodzenia podrażnień. Przyprawa ta jest znana od wieków w tradycyjnej medycynie hinduskiej, która zaleca ją jako remedium na problemy skórne. Ze względu na właściwości przeciwzapalne, kurkuma przyczynia się do redukcji rumienia oraz przyspiesza gojenie się uszkodzeń skóry. Sam krem ma odżywczą, bogatą konsystencję wzbogaconą dodatkowo o niacynamid, który stymuluje skórę do naprawy oraz zwiększa jej odporność na czynniki zewnętrzne. Oprócz tego wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe.

Koreański krem ratunkowy na podrażnioną i zaczerwienioną skórę. Aż 50% jego składu stanowi dobroczynny ekstrakt z trawy tygrysiej, rośliny leczniczej od wieków stosowanej w Azji jako remedium na uszkodzenia naskórka i różnego rodzaju schorzenia dermatologiczne. Składnik ten posiada ponadto właściwości antyoksydacyjne i odmładzające. W formule kremu zastosowano też wyciąg z oczaru wirginijskiego, który działa antybakteryjne i ściągająco, a także olej z orzechów makadamia pełen cennych kwasów tłuszczowych: palmitynowego i oleinowego. Wzmacnia on barierę hydrolipidową oraz sprzyja regeneracji skóry. Krem dostępny jest także w wersji bezzapachowej.

Kremy po retinolu i kwasach: Thalgo Revitalising Night Cream

Krem błogi i otulający jak balsam, który głęboko regeneruje skórę w ciągu nocy. Pozostawia na skórze ochronną woalkę zwiększającą penetrację składników aktywnych i sprzyjającą odbudowie naskórka. Krem likwiduje suchość, ściągnięcie i dyskomfort dzięki zawartości kompleksu Seve Bleue, masła shea, aloesu oraz kapsułkowanego morskiego wapnia. Składniki te uzupełniają zapasy wody w skórze, działają zmiękczająco i kojąco.

Emulsja stworzona specjalnie do łagodzenia podrażnień po zabiegach i kuracjach dermatologicznych. Jest bardzo komfortowa, nietłusta i pozostawia aksamitnie matowe wykończenie. Jej hipoalergiczna formuła nadaje się do każdego typu skóry, szczególnie problematycznej. W składzie zawiera sukralfat wspomagający regenerację naskórka, kojącą wodę termalną, przeciwbakteryjną miedź oraz siarczan cynku.

Pielęgnacja twarzy po kwasach — jaki krem z filtrem stosować?

Przede wszystkim pełen filtrów SPF w składzie! Stosowanie takich formuł podczas i po zabiegach kwasami to żelazna zasada, której naprawdę warto się trzymać. Filtr powinien mieć wartość minimum SPF 50. To bardzo silna bariera ochronna, jednak skóra po kwasach zdecydowanie jej potrzebuje. Z tego samego powodu terapie tego typu najczęściej przeprowadza się zimą. Jeśli jednak wybierzesz filtr SPF 50, możesz bez obaw aplikować kwasy również wiosną czy jesienią.

Po terapii kwasami możesz stopniowo obniżać wartość filtra.. W pierwszym miesiącu po jej zakończeniu nie schodź jednak poniżej SPF 50. Taki krem z filtrem warto stosować przez cały rok jako element rutyny pielęgnacyjnej, by spowolnić zachodzące pod wpływem słońca procesy starzenia.

Jakie kremy po kwasach z SPF 50 wybrać? Do cery tłustej i trądzikowej polecamy krem Pharmaceris Medi Acne, a dla normalnej i suchej — Bielenda Protective Face Cream. Marka ta ma w swojej ofercie również krem z linii Bielenda Professional, przeznaczony stricte do pielęgnacji cery po zabiegach medycyny estetycznej — również z SPF 50.

Najczęstsze skutki uboczne stosowania kwasów

Kwasy mogą dawać wspaniałe skutki, jednak ich stosowanie wiąże się również z ryzykiem efektów ubocznych takich jak:

  • podrażnienie,
  • zaczerwienienie,
  • łuszczenie się skóry,
  • rzadko: pieczenie i ból.

Objawy te zazwyczaj ustępują po kilku dniach od zabiegu.. Jeśli zauważasz je podczas stosowania kosmetyków w codziennej pielęgnacji, po prostu zmień krem czy serum na łagodniejsze — dla przykładu kwasy AHA zamień na PHA. Może okazać się, że twoja cera jest po prostu zbyt wrażliwa i nie radzi sobie z mocniejszymi kwasami.

Jest jeszcze jeden możliwy efekt uboczny, który jest skutkiem nie tyle niewłaściwego doboru stężenia czy rodzaju kwasu, ile nieodpowiedniej pielęgnacji po zabiegach. Mowa o przebarwieniach. Mogą one pojawić się, jeśli nie będziesz używać filtrów SPF. Wszystko dlatego, że podczas stosowania kwasów skóra bardziej chłonie promienie UV, pod których wpływem wytwarzana jest melanina. To sprzyja powstawaniu przebarwień, jak również podrażnień spowodowanych nadmierną ekspozycją na słońce.

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...

Jednak Krem NIVEA nie tylko zapewnia intensywne nawilżenie suchej skóry, lecz także przywraca jej warstwę ochronną, nie przepuszczając szkodliwych czynników zewnętrznych, powodujących wysuszenie oraz łuszczenie się skóry.

Czytaj dalej...

Produkt ten przyjmuje zatem bardzo ważną rolę, jaką jest przekształcenie wszystkich różnych niedoskonałości w stare wspomnienie, które należy do przeszłości, gwarantując w ten sposób wyraźną poprawę skóry i zapewniając, że jest ona naprawdę optymalna i zdolna do zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb.

Czytaj dalej...

Producenci najlepszych kosmetyków do opalania podają, do jakiego rodzaju skóry są one odpowiednie - matujący żel przeciwsłoneczny do cery tłustej, krem do twarzy z filtrem 50 do cery naczynkowej czy emulsja na słońce dedykowana skórze trądzikowej.

Czytaj dalej...