Krem do twarzy po kwasach - Skuteczna pielęgnacja dla zdrowej i promiennej skóry
Najczęstsze skutki uboczne stosowania kwasów
Kwasy mogą dawać wspaniałe skutki, jednak ich stosowanie wiąże się również z ryzykiem efektów ubocznych takich jak:
- podrażnienie,
- zaczerwienienie,
- łuszczenie się skóry,
- rzadko: pieczenie i ból.
Objawy te zazwyczaj ustępują po kilku dniach od zabiegu.. Jeśli zauważasz je podczas stosowania kosmetyków w codziennej pielęgnacji, po prostu zmień krem czy serum na łagodniejsze — dla przykładu kwasy AHA zamień na PHA. Może okazać się, że twoja cera jest po prostu zbyt wrażliwa i nie radzi sobie z mocniejszymi kwasami.
Jest jeszcze jeden możliwy efekt uboczny, który jest skutkiem nie tyle niewłaściwego doboru stężenia czy rodzaju kwasu, ile nieodpowiedniej pielęgnacji po zabiegach. Mowa o przebarwieniach. Mogą one pojawić się, jeśli nie będziesz używać filtrów SPF. Wszystko dlatego, że podczas stosowania kwasów skóra bardziej chłonie promienie UV, pod których wpływem wytwarzana jest melanina. To sprzyja powstawaniu przebarwień, jak również podrażnień spowodowanych nadmierną ekspozycją na słońce.
Jaki krem po kwasach wybrać? Najważniejsze składniki
Jaki krem po kwasach wybrać, aby efekty zabiegu były jak najlepsze, a podrażnienia szybko zniknęły? Dobry kosmetyk powinien przede wszystkim zawierać składniki łagodzące, takie jak d-panthenol, alantoina, ekstrakt z aloesu czy rumianku. Pomagają one ukoić skórę i zniwelować ewentualnie pieczenie lub swędzenie.
Krem po kwasach musi zawierać także substancje nawilżające, np. glicerynę, mocznik, śluz ślimaka, kwas hialuronowy, aloes czy też cukry. Warto sięgać także po hydrolaty i sera nawilżające z dodatkiem dobroczynnych ekstraktów roślinnych.
Jaki krem po kwasach wybrać? Kolejna grupa to składniki natłuszczające i ochronne, które pomagają odbudować warstwę hydrolipidową skóry i zapobiegają ucieczce wody. Mowa tutaj o wszelkich naturalnych olejach i masłach, woskach, lipidach i ceramidach. Ważne, aby składniki te były niekomedogenne, czyli nie zapychały porów, by nie zniweczyć dobroczynnych efektów oczyszczania kwasami.
Warto, aby krem po kwasach miał w składzie również witaminy (E, z grupy B), naturalne ekstrakty roślinne i inne składniki dopasowane do potrzeb skóry. Kosmetyk nie powinien natomiast zawierać alkoholu, substancji o potencjale drażniącym i wszelkich składników zapychających pory.
Kremy po retinolu i kwasach: Uriage Bariéderm Cica-Cream
Krem o świetnym, leczniczym składzie, często polecany przez dermatologów po wysuszających kuracjach retinoidami i kwasami. Jego receptura zawiera kompleks Poly-2P, który działa jak plaster izolujący skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. W formule zastosowano też przeciwbakteryjne połączenie miedzi i cynku, łagodzący pantenol, wodę termalną oraz czynniki wzrostu, aby stymulować namnażanie się nowych, zdrowych komórek naskórka.
[ Komunikat: kliknij tutaj prawym przyciskiem myszki, jeśli chcesz usunąć promowany tekst ]Top 7 kosmetyków modelujących owal twarzy. Liftingujące sera, kremy, maski na opadające policzki i podwójny podbródek
Kwas migdałowy na twarz
Jeśli szukasz czegoś, co pomoże zmatowić cerę lub spłycić zmarszczki, wybierz kwas migdałowy. Pielęgnacja po zabiegu z wykorzystaniem wyższych stężeń tego kwasu powinna być silnie nawilżająca. Kuracje z kwasem migdałowym 30% można przeprowadzać raz lub dwa razy do roku. Jeśli jednak masz cerę wrażliwą, postaw na łagodniejsze działanie – wówczas wybierz kwas 10% i nakładaj go na twarz codziennie przez kilka tygodni. Pielęgnacja skóry po kwasie migdałowym powinna polegać na łagodnym oczyszczaniu, stosowaniu toników i emulsji o fizjologicznym pH, a także silnie nawilżających kremów, które wspomogą warstwę hydrolipidową.
Więcej na temat kwasów – stosowania i pielęgnacji znajdziesz na OhMyFace – portalu o treściach pielęgnacyjno-wizażowych.
