Krem do twarzy przeciw poceniu - Skuteczne rozwiązanie dla świeżej i zdrowej skóry

Tabletki na pocenie / Antyperspiranty przeciw nadmiernemu poceniu

Wydzielanie potu stanowi naturalną reakcję organizmu. Jeśli jednak gruczoły potowe pracują zbyt intensywnie, wówczas mamy do czynienia z hiperhydrozą. Nadmierne pocenie się jest bardzo przykrą i frustrującą przypadłością, która często łączy się z nieprzyjemną wonią i negatywie wpływa na samopoczucie. Może być też jednym z objawów poważniejszych chorób. W jej leczeniu stosuje się preparaty na potliwość w postaci tabletek , antyperspirantów oraz żeli do stóp i dłoni. Zawarte w środkach substancje czynne mogą pomóc w zablokowaniu ujść gruczołów potowych, zapobieganiu powstawania przykrego zapachu oraz w zahamowaniu namnażania się bakterii.

Domyślnie Nazwa A-Z Nazwa Z-A Cena rosnąco Cena malejąco Najnowsze Najstarsze Bestseller

Blokery potu: tabletki, kremy, leki na nadmierne pocenie

Nadmierna potliwość to problem, z którym zmaga się wiele osób, w szczególności w okresie wiosenno-letnim. Jego główną przyczyną jest nadaktywność gruczołów potowych. Nadmiernemu poceniu sprzyja także stres oraz silne emocje. Czy istnieją skuteczne sposoby w zapobieganiu tego problemu? Higiena osobista oraz produkty dostępne w naszej aptece pomogą Ci w walce z nadmierną potliwością. Oferujemy blokery potu, antyperspiranty, dezodoranty, a także kremy, żele i suplementy diety.

Nazwa A-Z Nazwa Z-A Cena rosnąco Cena malejąco Nowość Bestseller

Medispirant Antyperspirant bloker roll-on, 50 ml

Medispirant Antyperspirant bloker roll-on dzięki wysokiej zawartości składników antyperspirujących, Medispirant roll-on hamuje aktywność gruczołów potowych.

Perspiblock Forte, 30 tabletek

Perspiblock Forte suplement diety dla osób dorosłych.

Soyfem Forte, 30 tabletek

Soyfem Forte lek polecany do stosowania dla kobiet w okresie przekwitania w celu złagodzenia objawów związanych z menopauzą.

Medispirant Żel pod prysznic, 180 ml

Medispirant Żel pod prysznic do pielęgnacji skóry dla osób z tendencją do nadmiernej potliwości ciała.

Vichy Deo Antyperspirant przeciw intensywnemu poceniu roll-on, 50 ml

Vichy Deo Antyperspirant w kulce polecany osobom o wrażliwej skórze, zapobiega powstawaniu przykrego zapachu, reguluje aktywność gruczołów potowych hamując nadmierne wydzielanie potu.

Vichy Deo Antyperspirant przeciw białym i żółtym plamom aerozol, 125 ml

Vichy Deo Antyperspirant w sprayu do skóry wrażliwej zapobiega powstawaniu białych i żółtych plam. Antyperspirant zapewnia 48-godzinną skuteczność przed poceniem się oraz jest hipoalergiczny.

Żele pod prysznic na nadmierną potliwość – codzienna pielęgnacja Twojej skóry

Na nadmierne pocenie pomagają zarówno antyperspiranty, jak i kosmetyki do codziennej higieny. Preparaty te dostępne są między innymi w formie żelu pod prysznic. Medispirant żel i inne środki tego typu skutecznie oczyszczają i pielęgnują skórę, eliminują problem pocenia się na całym ciele, zapewniają odpowiednią pielęgnację podrażnionych części ciała, a ponadto mają działanie antybakteryjne. Stosowane regularnie zmniejszają aktywność gruczołów potowych, tym samym eliminując problem nadpotliwości na długi czas. Razem z nimi możliwe jest używanie zapachowych dezodorantów.

Jeżeli walczysz z nadmierną potliwością całego ciała, możesz zredukować swój problem działając od wewnątrz. Wszystko to dzięki suplementom diety na nadpotliwość, dostępnym w formie tabletek – np. Perspiblock Forte. Preparaty pomagają ograniczyć potliwość pod pachami. Rozwiązują również problemy osób, które zmagają się z nadmiernym poceniem się dłoni, stóp czy twarzy, skutecznie ograniczając aktywność gruczołów potowych. Tabletki wpływają także na oczyszczenie organizmu.

Preparaty bez recepty zawierają wyciągi roślinne (np. z szałwii, skrzypu polnego, pokrzywy i melisy), które eliminują niemiłe skutki pocenia. Mowa nie tylko o przykrej woni, lecz także o podrażnieniach skóry.

Warto jednak pamiętać, że przyczyną pierwotnej nadmiernej potliwości jest silne pobudzenie układu nerwowego. Wskazuje się także na podłoże genetyczne schorzenia. Nadpotliwość wtórna związana jest z chorobami. Dlatego ważna jest konsultacja z lekarzem, który zaordynuje specjalistyczne leczenie przeciw poceniu.

Blokery potu – znaczne ograniczenie wydzielanego potu

Bloker potu ma silniejsze działanie niż antyperspirant. Zawiera chlorek glinu w wysokim stężeniu. Dzięki temu eliminuje problem nadpotliwości. Natomiast antyperspiranty tylko częściowo ograniczają wydzielanie potu.

Jak działają blokery potu? Preparaty te długotrwale eliminują problem pocenia poprzez łączenie się ich składników z potem. W efekcie powstaje czop, który blokuje gruczoły potowe. Tego typu kosmetyk przeciw poceniu stosuje się na noc. Nie ma potrzeby aplikowania preparatu w ciągu dnia.

Warto pamiętać, że bloker potu nie może być używany codziennie. W przeciwnym razie skutkuje to nadmiernym zablokowaniem kanalików potowych. Skutki niewłaściwego stosowania blokerów to również podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Jeżeli kosmetyk jest nieodpowiednio dobrany, może wykazywać działanie drażniące skórę i powodować zmiany alergiczne skóry.

Nie mogłam ich nawet pomalować, ponieważ były zwinięte w cieniutki rulonik na szczęście moja przyjaciółka zlitowała się nade mną i podarowała mi w prezencie, później bez skrupułów kupowałam kolejne opakowania.

Czytaj dalej...

Krem do cery suchej to kosmetyk, który oprócz podstawowych funkcji, o których już wspomnieliśmy ochrona UV na dzień oraz regeneracja na noc , został tak sformułowany, aby odpowiadać na wyjątkowe potrzeby tego typu skóry.

Czytaj dalej...

Produkt ten przyjmuje zatem bardzo ważną rolę, jaką jest przekształcenie wszystkich różnych niedoskonałości w stare wspomnienie, które należy do przeszłości, gwarantując w ten sposób wyraźną poprawę skóry i zapewniając, że jest ona naprawdę optymalna i zdolna do zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb.

Czytaj dalej...

Liczba, którą umieszcza się przy skrócie SPF 15, 30, 50 oznacza stosunek czasu, po jakim na skórze chronionej filtrem pojawi się podrażnienie, do czasu powstania zaczerwienienia na skórze niechronionej preparatem z filtrem.

Czytaj dalej...