Krem do twarzy z mocznikiem 10 - Sekret gładkiej i nawilżonej skóry

Kosmetyki z mocznikiem - stężenie mocznika

Na rynku dostępne są kosmetyki z mocznikiem występujące w rozmaitych stężeniach tego produktu. W zależności od ilości mocznika w preparacie jego oddziaływanie będzie inne.

Kremy nawilżające i odżywiające oraz wspierające naskórek najczęściej występują w małym stężeniu o wysokości 2 proc. Krem nawilżający z mocznikiem 5 (czyli z 5-procentowym stężeniem mocznika) wykazuje właściwości nawadniające oraz zmiękczające naskórek, dlatego w takiej postaci jest wykorzystywany w preparatach do stóp (na zrogowacenia, ostre pięty itp.).

Natomiast krem z mocznikiem 10 działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, co sprawia, że po taki produkt mogą sięgać osoby z cerą trądzikową. Krem z mocznikiem 30 to preparat, który z kolei złuszcza naskórek, co stanowi atrakcyjną ofertę dla osób z cerą suchą lub chcących wykonać porządny peeling twarzy. Krem z mocznikiem 50 to zaś propozycja dla osób zmagających się z poważniejszymi schorzeniami skórnymi. Dzięki działaniu składników aktywnych pomaga w leczeniu dermatoz np. łuszczyc, rybiej łuski czy atopowego zapalenia skóry. Ten rodzaj kosmetyków przepisują dermatolodzy, dlatego na własną rękę lepiej nie stosować tego typu środków.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie stężenie mocznika w kremie będzie dla nas najodpowiedniejsze, najbezpieczniej jest wybrać się do dermatologa lub lekarza rodzinnego, którzy pomogą dobrać właściwy kosmetyk lub lek.

Linourea 30% -

Kremy z mocznikiem dla dzieci i dorosłych

Co to jest mocznik?

Mocznik (karbamid – diamidu kwasu węglowego, carbony) to związek, który naturalnie występuje w górnych warstwach skóry. Jest to produkt uboczny przemiany białkowej w organizmie ludzkim. Pozwala on utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia komórek budujących skórę, nadaje jej elastyczności i sprężystości. Mocznik działa przeciwzapalnie i antyalergicznie. Jego naturalne właściwości wykorzystywane są także w leczeniu grzybicy skóry.

Substancja ta należy do tzw. czynnika MNF, który odpowiada za nawilżenie skóry i stanowi 1% masy naskórka. Mocznik naturalnie jest wydalany przez ciało wraz z moczem i potem. Z wiekiem jego stężenie w MNF spada, co powoduje przesuszenie skóry. W młodości mocznik stanowi około 7% masy NMF, aby u kobiet po 70. roku życia spaść nawet ośmiokrotnie. Naskórek staje się wtedy szorstki w dotyku, mniej sprężysty i traci swój młodzieńczy blask. Warto wtedy sięgnąć po krem lub maść z mocznikiem, która nawilży skórę. Niedobory mocznika często prowadzą do chorób skóry (m.in. łuszczycy i egzemy).

Mocznik w kosmetyce

Syntetyczny mocznik jest znany od 1828 roku (otrzymał go niemiecki chemik Friedrich Wohler). Ten biały, krystaliczny proszek, pozyskiwany z amoniaku, jest bezzapachowy, rozpuszcza się w wodzie oraz alkoholu. Kosmetyka wykorzystała tę właściwość i w 1943 roku wyprodukowano pierwszy krem z mocznikiem. Mocznik jest jednym z humektantów. Są to substancje, które wiążą cząsteczki wody z otoczenia i zatrzymują je w warstwie rogowej naskórka. To pozwala utrzymać prawidłowe nawilżenie skóry.

Mocznik w kosmetyce stosowany jest m.in. do pielęgnacji:

Na rynku dostępne są kremy, maści oraz balsamy do ciała z mocznikiem. Atrakcyjna cena sprawia, że cieszą się dużą popularnością. Niewielkie ilości tej substancji dodawane są również do szamponów, mydeł, toników, maseczek do twarzy oraz past do zębów. Regularnie stosowane preparaty z mocznika sprawiają, że skóra jest miękka i sprężysta.

Mocznik w kosmetyce

Mocznik stosowany w kosmetykach wykazuje właściwości:

  • Przeciwbakteryjne,
  • Łagodzące - zmniejsza stany zapalne oraz przyspiesza gojenie, nieweluje uczucie pieczenia, świądu i napięcia skóry,
  • Regenerujące - wpływa na regenerację uszkodzonej bariery hydrolipidowej, przyspiesza proces odnowy komórkowej, zwiększa poziom lipidów w skórze,
  • Nawilżające - wykazuje działanie higroskopijne, pochłania wilgoć i zatrzymuje cząsteczki wo-dy w skórze,
  • Złuszczające - przyspiesza proces keratynizacji, jest pomocny podczas leczenia rogowacenia,
  • Odżywcze - zmiękcza oraz umożliwia innym składnikom wnikanie wgłąb skóry (jest nośnikiem substancji aktywnych).

Kosmetyki zawierające mocznik bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji suchej, wrażliwej i atopowej skóry. W takim przypadku warto zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie stosując balsamy i emulsje do ciała. Emulsja Ziaja Med Kuracja Ultranawilżająca Mocznik 5% działa jak leczniczy opatrunek na spierzchniętą i suchą skórę. Nawilża, odżywia, zapobiega utracie wody z komórek oraz odbudowuje uszkodzoną barierę naskórkową. Kosmetyk polecany jest również dla diabetyków, których skóra bardzo często boryka się z problemami przesuszenia.

Produkty z mocznikiem pomagają w leczeniu dermatoz (m.in. AZS, rybiej łuski, łuszczycy). Balsam nawilżająco-natłuszczający Oillan Med+ może być stosowany przez dzieci od 1. miesiąca życia oraz dorosłych. W składzie znajdziemy szereg substancji aktywnych o działaniu natłuszczającym i odżywczym: mocznik 10%, kwas mlekowy, L-arginina, witamina E, D-pantenol. Balsam niweluje podrażnienia i zaczerwienienia skóry, zmniejsza uczucie swędzenia, regeneruje, zmiękcza i wygładza naskórek, uzupełnia niedobory naturalnych składników naskórka, łagodzi objawy nadmiernego rogowacenia. Bardzo dobrze działa także wygładzający balsam CeraVe. Kosmetyk złuszcza skórę skłonną do po-wstawania grudek, czerwonych krostek, szorstkości i łuszczenia się, zmiękcza, wygładza oraz odbudowuje naturalną barierę ochronną. W składzie znajdziemy ceramidy, kwas salicylowy i kwas hialuronowy. Balsam można stosować na co dzień lub po depilacji. Mocznik to także podstawowy składzik kremów do stóp. Znajdziemy go m.in. w kremie Life 20% Urea lub Perfecta Total SOS.

Jeśli nie potrzebujesz jeszcze intensywnych kuracji, ale chcesz walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, szukaj przeciwutleniaczy, witaminy C i E oraz ekstraktów roślinnych, które chronią przed działaniem wolnych rodników.

Czytaj dalej...

Nie mogłam ich nawet pomalować, ponieważ były zwinięte w cieniutki rulonik na szczęście moja przyjaciółka zlitowała się nade mną i podarowała mi w prezencie, później bez skrupułów kupowałam kolejne opakowania.

Czytaj dalej...

Ekstrakt z korzenia żeń szenia ma bardzo silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry; dotlenia komórki skóry, odżywia ją i rewitalizuje; działa przeciwzapalnie i antyseptycznie, a więc wspomaga walkę z wypryskami i zaskórnikami; poprawia koloryt cery i wyraźnie ją wygładza.

Czytaj dalej...

Kremy dla cery dojrzałej 70 , ale też kosmetyki przeznaczone dla osób należących do innych kategorii wiekowych, powinny mieć w składzie przeciwutleniacze, na przykład witaminę C opóźniającą fotostarzenie się skóry i działającą przeciwzapalnie.

Czytaj dalej...

Intensywne nawilżenie i odżywienie Formuła kremu bogata w naturalne składniki dostarcza intensywnego nawilżenia i odżywienia, które jest kluczowe dla utrzymania elastyczności i jędrności skóry wokół oczu.

Czytaj dalej...