Kremy na blizny i przebarwienia - Skuteczne sposoby na doskonałą skórę

Blizny a przebarwienia

Blizny i przebarwienia na twarzy to również niezwykle częsty problem, z którym borykają się osoby na całym świecie o różnym fototypie skóry. Blizny potrądzikowe są nieestetyczne i łatwo zauważalne, a ich pozbycie się to nierzadko długotrwały proces.

Skąd w takim razie biorą się blizny i przebarwienia potrądzikowe? To zmiany skórne, które powstają w wyniku nieprawidłowego procesu gojenia niedoskonałości i uszkodzenia skóry właściwej. Blizny potrądzikowe powstają w momencie, gdy tkanka łączna włóknista w momencie gojenia nie wypełnia całego ubytku tkanki.

Dlaczego jednak dochodzi do powstania przebarwień i blizn potrądzikowych? Istnieje kilka przyczyn tego problemu. Po pierwsze, może to być uraz mechaniczny, czyli uszkodzenie gojącej się skóry poprzez próbę wyciskania niedoskonałości czy rozdrapywania (jest to także niehigieniczne, gdyż może prowadzić do roznoszenia mikroorganizmów na inne części twarzy).

Inną, równie częstą przyczyną powstawania przebarwień i blizn potrądzikowych jest nieodpowiednia pielęgnacja i stosowanie kosmetyków niedopasowanych do potrzeb skóry. To także nieodpowiednia fotoprotekcja, a często także jej całkowity brak.

Warto także zwrócić uwagę, że blizny po trądziku mogą mieć zarówno kształt pogrubionych wypukłych guzków, wgłębień czy wspomnianych przebarwień.Zanikowe blizny potrądzikowe
są najczęstszym występującym typem opisywanych zmian skóry. Nierzadko blizny potrądzikowe cechuje nierówna i stożkowata struktura skóry, co jest szczególnie widoczne w okolicy policzków czy brody.

Jeżeli chodzi natomiast o przebarwienia, mogą one przyjmować postać niewielkich ledwo zauważalnych kropek, jak i uwidaczniać się na skórze jako plama o różnym zabarwieniu od jasnoróżowego do ciemnobrązowego i nieregularnym kształcie. Mogą powstawać w wyniku promieniowania słonecznego (posłoneczne), bodźca chemicznego (chemiczne) czy stanowić efekt przebytej choroby, w tym przypadku trądziku (pozapalne).

Jak dbać o skórę z trądzikiem?

Sam krem nie poradzi sobie z trądzikiem. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry.

Pierwszym krokiem jest zawsze dwustopniowe oczyszczanie twarzy rano i wieczorem. Codziennie rano i wieczorem najpierw zastosuj piankę lub żel do mycia twarzy, później dodatkowo oczyść ją płynem micelarnym. Kosmetyki te pozbędą się wszystkich zanieczyszczeń i nadmiaru sebum i przygotują skórę do dalszej pielęgnacji.

Musisz również pamiętać o regularnym złuszczaniu naskórka. Zrezygnuj jednak z peelingów ziarnistych, jeśli na twojej twarzy pojawiły się zmiany ropne. Wówczas zastosuj enzymatyczny peeling do twarzy (zobacz ranking najlepszych). Oba produkty odblokują pory i dodatkowo oczyszczą skórę. Zabieg wykonuj raz lub dwa razy w tygodniu.

Najważniejsze jest jednak nawilżanie. Jeśli twój krem do skóry trądzikowej wysusza skórę, musisz dodać do swojej rutyny pielęgnacyjnej dodatkowy krem lub dobre serum nawilżające. Sucha skóra będzie chciała się bronić, wydzielając więcej sebum, które zapycha pory i prowadzi do pogorszenia się problemu z trądzikiem. Dlatego zatrzymanie wody wewnątrz komórek jest niezbędnym elementem pielęgnacji.

Oprócz tego bardzo pomaga specjalna dieta na trądzik. Jej zasada jest bardzo prosta: pij dużo wody i jedz więcej warzyw (szczególnie zielone - sałaty, groszek, szpinak, papryka, ogórek, itd.). Lekkostrawne produkty pozwolą szybciej wydalić toksyny z organizmu. Jeśli jednak cierpisz na poważne zmiany trądzikowe, dieta czy dobry krem na trądzik bez recepty mogą nie wystarczyć. Udaj się do lekarza, który przepisze ci odpowiednie leki na trądzik.

Trądzik nie jest niczym przyjemnym, szczególnie kiedy wiek dojrzewania dawno minął, a ty nadal musisz borykać się z jego obecnością. Specjalistyczne kosmetyki nie zawsze pomagają, dlatego stworzyliśmy ranking najlepszych kremów na trądzik. Być może znajdziesz wśród nich ten jeden jedyny, który zagości w twojej kosmetyczce na stałe.

Blizny i przebarwienia potrądzikowe – czym są i jak powstają?

Choć po walce z niedoskonałościami może się wydawać, że pokonaliśmy aktywną fazę trądziku, czego efektem jest gładka skóra, bardzo często pozostawia on ślad po swojej obecności, jakimi są blizny po trądziku i przebarwienia.

Przebarwienia po trądziku to plamki różnej wielkości, które mogą przyjmować różowy lub brązowy odcień. Najczęściej umiejscowione są na twarzy, jednak mogą wystąpić również w takich miejscach jak dekolt czy plecy. Jak powstają?

Kluczowym czynnikiem, jaki odpowiada za powstanie przebarwienia na skórze jest promieniowanie UV. To właśnie ono jest odpowiedzialne za zwiększoną produkcję melaniny. W połączeniu z toczącym się w skórze stanem zapalnym prowadzi do powstania nieestetycznego przebarwienia.

Z kolei blizny potrądzikowe to skutek występujących stanów zapalnych skóry, których gojenie nie zawsze przebiega w sposób prawidłowy. Jest to chociażby sytuacja, w której dochodzi do przerwania ciągłości skóry, czego przykładem może być rozdrapywanie lub wyciskanie niedoskonałości i dodatkowe eksponowanie ich na działanie promieni słonecznych bez odpowiedniej fotoprotekcji.

Między innymi dlatego tak ważne jest, by nie próbować samodzielnie wyciskać pryszczy ani ich rozdrapywać. Warto pamiętać, że jest to niehigieniczne i może prowadzić do roznoszenia bakterii na innych obszarach skóry.

Skuteczność efekt działania kosmetyku Konsystencja jeśli dotyczy Trwałość użytego kosmetyku na twarzy ciele Wydajność Stosunek ceny do jakości Stosunek obietnic producenta do efektu rzeczywistego Opakowanie estetyka i użyteczność.

Czytaj dalej...

Jednak Krem NIVEA nie tylko zapewnia intensywne nawilżenie suchej skóry, lecz także przywraca jej warstwę ochronną, nie przepuszczając szkodliwych czynników zewnętrznych, powodujących wysuszenie oraz łuszczenie się skóry.

Czytaj dalej...

Działanie pielęgnacyjne jest dobre jednak spodziewałam się mocniejszego efektu, brakło tu mi intensywnego nawilżenia, i działania napinająco - ujędrniającego, a przy mojej dojrzałej suchej cerze najbardziej mi na tym zależało.

Czytaj dalej...

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...