Krem na sińce pod oczami - Skuteczne sposoby na pozbycie się cieni i obrzęków

IZOZE EYE WSPOMAGA WALKĘ Z SIŃCAMI POD OCZAMI KUP TERAZ

Zobacz co zrobić na zmarszczki pod oczami

Sińce pod oczami dla wielu osób stanowią przede wszystkim estetyczny problem. Okazuje się jednak, że mogą być także objawem poważnych chorób. W związku z tym należy obserwować swoje ciało, a przede wszystkim delikatną skórę pod oczami i sprawdzać, czy zmiany pogłębiają się.

Oto najczęstsze choroby, których objawem mogą być sińce pod oczami:

  • niedoczynność tarczycy. Sińce pod oczami spowodowane są w tym przypadku przez przenikanie cząsteczek cukru pod skórę. W widoczny sposób powodują one opuchnięcia, jak i rumień. Ponadto pacjentom towarzyszą objawy dodatkowe, w tym: przesuszona skóra, męczliwość, obrzęki w innych partiach ciała i nadmierna senność,
  • atopowe zapalenie skóry. Zasinienia wokół oczu powstają z powodu problemów z krążeniem krwi, a także przesuszenia skóry. Przy AZS pacjenci cierpią również z powodu uciążliwego świądu określonych partii ciała, rumienia, jak i przesuszenia skóry,
  • odwodnienie lub niedożywienie. Sińce pod oczami wskazują przede wszystkim na niedostateczną ilość elektrolitów w organizmie, a także witaminy K oraz żelaza. Objawami dodatkowymi są: nadmierna senność, magazynowanie wody w organizmie, zmęczenie,
  • anemia, znana również jako niedokrwistość, objawia się przede wszystkim bladą cerą oraz bladymi błonami śluzowymi. Ponadto u pacjentów występuje ogólne rozdrażnienie, zaburzenia koncentracji, zmęczenie czy zawroty głowy. W jaki sposób powstają charakterystyczne zasinienia wokół oczu? Odpowiada za nie niedobór żelaza, obniżona zawartość hemoglobiny, jak i słabsze krążenie krwi,
  • cukrzyca. Przebieg tej choroby przewlekłej jest bardzo uciążliwy dla pacjenta, a nieleczona może powodować poważne konsekwencja zdrowotne. Oprócz zasinień wokół oczu pojawia się wzmożone pragnienie, utrata wagi, częstomocz, jak i silne osłabienie organizmu na skutek obniżenia poziomu cukru we krwi,
  • nadciśnienie tętnicze. Szare obwódki wokół oczu wynikają z zaburzonego cyklu krążenia krwi. Oprócz problemów z układem krążenia występują również częste bóle głowy, bezsenność oraz kołatanie serca.

Sińce pod oczami a krem

Sińce pod oczami spowodowane przez nadmierny stres czy przemęczenie można niwelować za pomocą kremów, które zawierają wysoką koncentrację składników aktywnych pochodzenia naturalnego, starannie dobranych do tego typu problemów. Aby krem przyniósł rzeczywistą poprawę, należy stosować go regularnie. Dzięki temu dostarczamy skórze stale składników aktywnych, przez co może się powoli regenerować. Ważny jest także skład produktu. Krem powinien zawierać starannie wyselekcjonowane składniki, które pochodzą z wyciągów roślinnych.

Najczęstszą przyczyna sińców pod oczami są słaba gęstość skóry pod oczami, przez która prześwitują naczynia krwionośnie. To właśnie je potocznie określamy sińcami.

Aby pozbyć się sińców należy poprawić jakość skóry, ta musi stać się grubsza, jędrniejsza i elastyczniejsza.

Wiąże się to także z lepszym nawilżeniem skóry. Poprawie musi także ulec krążenie krwi i limfy w okolicach oczu. Dobry krem na sińce pod oczami powinien zawierać więc składniki poprawiające mikrokrążenie oraz uszczelniające ściany naczyń krwionośnych. Substancje takie znajdziemy w bardzo dobrym kremie likwidującym sińce pod oczami Izoze Eye. Właściwości powyższe ma ekstrakt z kwiatów arniki górskiej i kofeina, a ponadto w Izoze znajdziemy także rozświetlający kompleks składający się z witaminy C, oleju z ogórka i biofermentu z aceroli. Substancje te zwalczają sińce i rozpromieniają cerę okolic oczu, dzięki czemu spojrzenie wygląda na wypoczęte, świeże i pełne blasku. Z kolei gęstość skóry poprawiają substancje odżywcze wspierające regenerację kolagenu i elastyny. Należy do nich olej z opuncji figowej . Wzmacnia on warstwę wodnolipidową skóry, koi podrażnienie i także wyrównuje koloryt. Dobroczynnie na fibroplasty budujące włókna skóry działają także komórki macierzyste z jeżówki wąskolistnej. Dzięki nim skóra jest dobre odżywiona i mocniejsza, jędrna i elastyczna, więc drobne żyłki przestają być widoczne. W Izoze nie zabrakło także substancji chroniących przed zmarszczkami. Z wolnymi rodnikami odpowiadającymi za uszkodzenia komórek skóry walczy olej z zielonej kawy. W kremie znajdują się także lekkie, naturalne filtry przeciwsłoneczne, chroniące przed fotostarzeniem.

Sińce pod oczami objawem choroby?

Sińce pod oczami, z całą pewnością są bardzo nieestetyczne, ale mogą być również objawem chorobowym. Istnieje co najmniej kilka chorób, które objawiają się właśnie w ten sposób. To dlatego warto wiedzieć, kiedy faktycznie siniaki pod oczami zwiastują coś złego oraz, jakie choroby mogą być z nimi związane. Dzięki tej świadomości o wiele łatwiej będzie można działać i nie tylko przywrócić zdrowie, ale i zlikwidować szpecące sińce pod oczami.

Sińce pod oczami na pewno są mało atrakcyjne. Zazwyczaj worki i cienie pod oczami pojawiają się ze zmęczenia lub w trakcie infekcji. Warto jednak mieć na uwadze, że mogą one zwiastować poważną chorobę. Takimi chorobami mogą być:

  • niedoczynność tarczycy,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • anemia,
  • cukrzyca.

Oczywiście każda z tych chorób może mieć także inne objawy. To dlatego, gdy pojawiają się sińce pod oczami, przyczyny od razu powinny być analizowane. Tylko w ten sposób dobrać można odpowiednie leczenie.

Warto więc wiedzieć, jakie objawy daje na przykład niedoczynność tarczycy. Sine pod oczami to nie jedyny jej objaw. Oprócz tego występują także obrzęki innych części ciała, pogorszone samopoczucie, szarość na twarzy, ciężkość nóg, zawroty głowy. Jeśli wszystkie te objawy występują wspólnie, wtedy na pewno należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci badania. Sińce pod oczami mogą wystąpić także przy atopowym zapaleniu skóry. Wtedy skóra generalnie jest wrażliwa i delikatna, co może powodować jej zły stan. Poza tym pojawiają się także zaczerwienia, obrzęki, swędzenie, ból i sączące się rany. Takie objawy mogą wystąpić dosłownie na całym ciele. Jeśli występują jednak sińce pod oczami, często wiąże się to także z alergią widoczną na twarzy. AZS często umiejscawia się przy brwiach czy ustach.

Wypróbuj LUSIME krem na cienie pod oczami

Krem na cienie pod oczami - jaki jest skuteczny? [WYBÓR EKSPERTA]

Cienie pod oczami pojawiają się zazwyczaj po nieprzespanej nocy, intensywnym dniu czy po stresującym okresie w pracy lub życiu prywatnym. Dlaczego cienie pod oczami widać najczęściej, gdy mamy stresujący i męczący styl życia? Jak zbudowana jest skóra pod oczami? Jakie są najlepsze kremy do pielęgnacji tak wymagającego obszaru? Na te pytania odpowie nasz ekspert – kosmetolog, Natalia Stafiej.

Zanim omówimy sobie dokładnie czym są cienie pod oczami to należy przyjrzeć się po krótce budowie skóry w okolicy oczu. Jest ona niesamowicie cienka - w porównaniu do skóry twarzy i ciała posiada najmniej kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów, które odpowiadają za jędrność i elastyczność. Znajduje się tu także znikoma ilość gruczołów łojowych, a sama tkanka podskórna jest luźna i niezbyt zbita. Wszystkie te cechy powodują, że w pierwszej kolejności nasze niewyspanie widać właśnie pod oczami. Jakakolwiek reakcja, w tym niedotlenienie i niedożywienie, będzie szybko i dobrze widoczne pod oczami. Dzieje się tak, bo przez bardzo cieniutką skórę oczu łatwo przebijają naczynia krwionośne, odłożona woda w postaci opuchlizny czy sińce powstałe na skutek mikrourazów naczyń włosowatych.

IZOZE EYE WSPOMAGA WALKĘ Z SIŃCAMI POD OCZAMI KUP TERAZ

1. Czy na sińce pod oczami wystarczy picie wody?

Nawodnienie organizmu jest istotną częścią pielęgnacji skóry. Dzięki niemu skóra jest silniejsza i bardziej odporna na uszkodzenia. Elastyczna i jędrna. Nie warto jednak zapominać, że w pielęgnacji znaczenie mają również odpowiednie kosmetyki. W tym przypadku warto polecić kremy na sińce pod oczami, które cechują się wysoką zawartością naturalnych składników aktywnych, np. Izoze Eye.

2. Czy sińce pod oczami można usunąć za pomocą zabiegów?

Jeśli jest to problem natury kosmetycznej, to tak. Zanim zdecydujemy się na zabiegi, warto użyć kremu na sińce pod oczami, który poprawia kondycję skóry i przywraca jej równowagę. Kremy warto również stosować po zabiegach, aby jak najdłużej podtrzymać ich efekt.

3. Czy sińce pod oczami są bolesne?

Jeśli sińce pod oczami nie są objawem jakiejś poważnej choroby, to zwykle nie powodują bólu. Po prostu są mało estetycznym dodatkiem. Aby się ich pozbyć, warto stosować kremy na sińce pod oczami, które zawierają naturalne składniki aktywne. Trzeba je stosować regularnie, przez dłuższy czas.

Bibliografia

Nie mogłam ich nawet pomalować, ponieważ były zwinięte w cieniutki rulonik na szczęście moja przyjaciółka zlitowała się nade mną i podarowała mi w prezencie, później bez skrupułów kupowałam kolejne opakowania.

Czytaj dalej...

INFORMACJA DLA WRAŻLIWYCH na początku zdarzyły mi się tu i ówdzie zaczerwienione miejsca, jednak później nie doświadczyłam już żadnych efektów ubocznych przy czym zawsze stosowałam pod spód krem lub serum.

Czytaj dalej...

Działanie pielęgnacyjne jest dobre jednak spodziewałam się mocniejszego efektu, brakło tu mi intensywnego nawilżenia, i działania napinająco - ujędrniającego, a przy mojej dojrzałej suchej cerze najbardziej mi na tym zależało.

Czytaj dalej...

Producenci najlepszych kosmetyków do opalania podają, do jakiego rodzaju skóry są one odpowiednie - matujący żel przeciwsłoneczny do cery tłustej, krem do twarzy z filtrem 50 do cery naczynkowej czy emulsja na słońce dedykowana skórze trądzikowej.

Czytaj dalej...

Krem stosuje s przyjemnością na noc podczas kuracji retinolem, mocnym przesuszeniu oraz zimą na dzień, sprawdza się również do stosowania na dłonie i stopy - ot taki sobie niepozorny mały kremik, a jak uniwersalny Polecam wypróbować.

Czytaj dalej...