Krem na swędzenie - Skuteczne sposoby łagodzenia i leczenia
Virde Hemofit Żel z Kory Dębowej i Rokitnika
Dlaczego produkt Virde Hemofit Żel z Kory Dębowej i Rokitnika znalazł się w naszym zestawieniu?
Żel z wyciągami z kory dębowej i rokitnika to produkt, który wspiera osoby cierpiące na hemoroidy w zwalczaniu ich objawów. Wspomaga regenerację śluzówki, działa antybakteryjnie, poprawia nawilżenie skóry, a także wzmacnia naczynia krwionośne.
Jego skład został dodatkowo wzbogacony o wyciąg z liści oliwki czy aloes, dzięki czemu poprawia obieg żylny. Zapewnia także efekt ściągania zniszczonej skóry.
Żel należy aplikować w okolicach odbytu, wmasowując odpowiednią ilość w podrażnione miejsca aż do wchłonięcia.
Jedno opakowanie zawiera 100 ml żelu. Jego cena to około 20 zł.
Swędzenie skóry twarzy, na ciele czy dosłownie wszędzie?
Ciało
Jedną z najczęstszych przyczyn swędzenia jest suchość skóry, sezonowe alergie lub kontakt skóry z czymś drażniącym. Inne przyczyny swędzenia skóry mogą być związane z ukąszeniami owadów, takich jak komary, pająki lub inne insekty. Ukąszenia te są tak małe, że często ich nie widać, ale odczuwamy swędzenie. Takie ukąszenia owadów zwykle nie są powodem do niepokoju, jeśli jednak swędzenie skóry utrzymuje się, zalecamy konsultację z lekarzem w celu przeprowadzenia dalszych badań.
Twarz
Swędzenie skóry twarzy najczęściej występuje zimą, co jest spowodowane zimnym, suchym powietrzem, które może prowadzić do wysuszenia podrażnionej skóry. Alergie sezonowe lub alergie środowiskowe także mogą powodować swędzenie skóry, a w szczególności właśnie swędzenie skóry twarzy. Innymi przyczynami swędzenia mogą być także alergie pokarmowe/leki, a także trądzik różowaty, który jest przewlekłym zapalnym stanem skóry, mogącym powodować swędzenie i mrowienie na policzkach.
Wszędzie
Jest to często związane z chorobami skóry, takimi jak egzema, suchość skóry, świerzb lub oparzenia. Ważne jest, aby pamiętać, że w większości przypadków nie ma się czym martwić, jednak jeśli swędzenie jest długotrwałe, warto skonsultować to ze specjalistą. Zdarza się, że swędzenie może być związane z chorobami podstawowymi, takimi jak choroba wątroby czy nerek, cukrzyca, problemy z tarczycą, anemia czy chłoniak.
Swędząca skóra w nocy?
Terminem technicznym określającym swędzącą skórę w nocy jest świąd nocny, który może być na tyle uciążliwy, że nie prześpisz spokojnie nocy. Przyczyny swędzenia skóry w nocy można podzielić na:
Naturalne przyczyny swędzenia skóry w nocy są zwykle związane z rytmem dobowym. Jest to wewnętrzny 24-godzinny cykl naszego organizmu w codziennym otoczeniu. Może mieć wpływ na swędzenie skóry w nocy, ponieważ zarówno przepływ krwi, jak i temperatura ciała wieczorem wzrastają – a wzrost temperatury skóry może powodować właśnie swędzenie skóry. Zgodnie z rytmem dobowym organizm uwalnia również, w zależności od pory dnia, określone substancje. W nocy organizm uwalnia więcej cytokin, co może nasilać stan zapalny, a także redukować produkcję hormonów takich jak kortykosteroidy, które zmniejszają stan zapalny.
Jest kilka przyczyn swędzenia skóry w nocy, jednak zanim sam stwierdzisz, że to na pewno ta, a nie inna powoduje u Ciebie problem, zalecamy wizytę u specjalisty. Podpowie Ci, w jaki sposób poradzić sobie ze swędzeniem. Kosmetyki łagodzą objawy, ale nie wystarczą, jeśli okaże się, że swędzanie spowodowane jest chorobami skóry (np. egzemą, świerzbem), obecnością wszy, chorobami nerek lub wątroby, anemią, problemami z tarczycą, białaczką lub chłoniakiem, a nawet zaburzeniami nerwowymi.
Twój umysł może istotnie być jedną z wielu przyczyn swędzenia skóry. Uczucie swędzenia skóry w nocy może się nasilać – w ciągu dnia jesteś zabiegany i skupiasz się na innych rzeczach, podczas gdy w nocy Twoje myśli zaczynają krążyć wokół swędzenia, a im bardziej o tym będziesz myśleć, tym intensywniejsze będzie wrażenie świądu.
Tagi
MADE czyli zespół suchego oka związany z noszeniem maseczki – prawda czy mit? Czytając wpisy na forach internetowych, można odnieść wrażenie, że w dobie pandemii podrażnienie, uczucie swędzenia i suchości oczu stały się jeszcze bardziej powszechne. Co może (…)
Nużeńce a zapalenie brzegów powiek Badania epidemiologiczne pokazują, że 37–47% pacjentów zgłaszających się do okulisty ma problemy dotyczące brzegów powiek. W wielu przypadkach przyczyną jest przewlekłe zapalenie brzegów powiek wywoływanych (…)
Pielęgnacja wrażliwej, alergicznej skóry powiek – dobre praktyki, sprawdzone składniki Powieki pełnią ważną rolę w ochronie naszych oczu, a ich delikatna skóra jest bardziej podatna na podrażnienie niż skóra innych części twarzy. W tym artykule (…)
Serwis oczywistywybor.pl ma charakter edukacyjno-informacyjny i nie zastępuje porady medycznej, a także porady lekarskiej.
Verco S.A.
Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5 lok. 6U
01-015 Warszawa
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Co robić, gdy odczuwamy swędzenie na powiekach?
Jeżeli swędzenie jest dotkliwe, a poza tym połączone z innymi objawami tj. zaczerwienie, przesuszenie czy podrażnienie, warto udać się na wizytę do lekarza okulisty. Lekarz przeprowadzi odpowiednią diagnostykę w celu ustalenia przyczyny problemu oraz zaleci dopasowaną terapię. W trakcie wywiadu okulistycznego, warto wspomnieć o wszystkich sytuacjach, którem miały wpływ na nasilone uczucie swędzenia. W przypadku stwierdzonej alergii zaleca się w miarę możliwości unikania kontaktu z alergenem.
W przypadku suchej, podrażnionej skóry powiek zaleca się również stosować kremy zawierające w swoim składzie emolienty, które regenerują i chronią przesuszoną skórę przed utratą wody, takie jak np. skwalan, ceramidy oraz substancje nawilżające, które utrzymują nawilżenie w skórze np. kwas hialuronowy. Badania wykazują, że stosowanie kremów emoliencyjnych ma dobroczynny wpływ na skórę, a także wspomaga leczenie farmakologiczne. [7] [8] Ważne, aby stosować preparaty dedykowane cienkiej, delikatnej skórze powiek, które w swoim składzie nie zawierają konserwantów i dodatkowych substancji zapachowych.
Powyższy artykuł ma charakter edukacyjno-informacyjny i nie zastępuje porady medycznej, a także porady lekarskiej.
[1] Szepietowski, A. Reich – Świąd. Patomechanizm, klinika, leczenie. 2010
[2] Murota, I. Katayama. Exacerbating factors of itch in atopic dermatitis. Allergology International 66 (2017)
[4] Ishiuji, Addiction and the itch-scratch cycle. What do they have in common? Exp Dermatol. 2019
[5] Krakowski, L. Bennett, Topical Therapies for Atopic Dermatitis. Practical Dermatol. March 2015
[6] Maleszka-Kurpiel, M. Robak – Stożek rogówki. Etiologia i diagnostyka. Przegląd okulistyczny 1/2020 (89)
[7] Kim, F. Karadeniz, Biological importance and applications of squalene and squalane. Adv Food Nutr Res. 2012