Krem oplający do twarzy - Tajemnica Pięknej i Zdrowej Skóry
Jak wybrać najlepszy krem do opalania
Filtr SPF 30 lub wyższy
Przed zakupem zawsze sprawdź filtr SPF. Wszystkie kremy z filtrem powyżej SPF 15 są uważane za przyzwoitą ochronę przeciwsłoneczną.
Jeśli zależy Ci na niezawodnej ochronie skóry, wybierz krem z filtrem SPF 30 lub wyższym.
Data produkcji
Im świeższy jest filtr przeciwsłoneczny, tym lepsza jest jego skuteczność. Niestety składniki aktywne i filtry zawarte w kremie przeciwsłonecznym mają tendencję do szybkiego rozpadu.
Dlatego ważne jest, aby kupować najświeższe kosmetyki przeciwsłoneczne.
kremy Przeciwsłoneczne są lepsze niż spraye do opalania
Kosmetyki w aerozolu zawierają nano cząsteczki, które mogą przedostać się do krwiobiegu i powodować różne problemy zdrowotne.
Jeśli Ci to nie przeszkadza, wybierz gęste produkty do opalania. Jednak jeśli gruba warstwa kosmetyku Ci przeszkadza, możesz kupić mleczka, żele lub lekkie kremy.
Możesz wybrać też olejek do opalania , który sprawi, że Twoja opalenizna będzie piękna, brązowa i trwała.
Dobra marka ma znaczenie
Jeśli to możliwe, kupuj kremy przeciwsłoneczne marek o międzynarodowym zasięgu. Kosmetyki do opalania produkowane na rynek w USA i Europie muszą spełniać surowe wymogi i być certyfikowane przez FDA lub Unię Europejską.
Obecność dwutlenku tytanu lub tlenku cynku
Obowiązkowo przeczytaj listę składników. Poszukaj na niej dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide) oraz tlenek cynku (Zinc Oxide). Są to składniki, które zapewniają dodatkową ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Pamiętaj jednak, że zbyt obfite nakładanie kremu zawierającego tlenek cynku może sprawić, że twoja twarz będzie biała.
Data ważności
Bez względu na to, czy sięgasz po krem do opalania z poprzedniego sezonu, czy kupujesz nowy, zawsze sprawdzaj jego datę ważności.
To powinno stać się nawykiem przy zakupie każdego produktu do opalania, makijażu i pielęgnacji skóry.
Krem po opalaniu do twarzy i ciała
Garnier, Ambre Solaire, After Sun Soothing Hydrating Lotion to krem po opalaniu, który sprawdzi się zarówno do stosowania na ciało, jak i na twarz. Ma konsystencję lekkiego mleczka, które szybko się wchłania i daje przyjemne uczucie ochłodzenia i ukojenia. Za jego działanie odpowiedzialna jest formuła wzbogacona o wyciąg z aloesu. Krem pozostawia skórę nawilżoną nawet na 24 godziny. Odświeża, zmniejsza podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Nie zapycha, nie klei się i jest bardzo wydajny. Z łatwością kupimy go niemal w każdej drogerii za około 24 zł. Wizażanki lubią stosować go nie tylko po opalaniu, ale i po depilacji.
Balsam po opalaniu od Garnier idealnie ratuje spieczona skórę. Dzięki swojej konsystencji łatwo się rozprowadza i szybko się wchłania nie pozostawiając przy tym lepkiej skóry. Super nawilża, daje ukojenie i poczucie chłodu
Poradnik zakupowy Kremów do Opalania
Jaki wybrać krem do opalania?
Zanim podejmiesz decyzję o zakupie kremu do opalania pierwszego z brzegu na drogeryjnej półce, lepiej rozeznaj się w tym, co go charakteryzuje. Kremy mają na etykietach odpowiednie oznaczenia, które poinformują Cię o tym, czy ten konkretny kosmetyk nadaje się dla Twojej skóry i skutecznie ją chroni. Poniżej znajdziesz wyjaśnienie niektórych z oznaczeń oraz wskazówki, którymi warto sugerować się, przeglądając produkty do opalania.
Oznaczenie i wysokość SPF – co to właściwie znaczy?
Oznaczenie SPF, które znajdziesz na produktach przeznaczonych do opalania to inaczej informacja o tym, jaki współczynnik ochrony przeciwsłonecznej posiada dany krem. To właśnie ten symbol informuje Cię o tym, jak długo bezpiecznie możesz pozostać w pełnej ekspozycji na słońcu. Chcąc skorzystać ze słońca bez filtru ochronnego, możemy pozostać na słońcu nie dłużej niż 15 minut. Po tym czasie skóra jest bezbronna na działanie promieni UV i narażona na szereg szkodliwych czynników.
Zadaniem filtru SPF jest wydłużenie naszego czasu, w którym będziemy mogli bezpiecznie przebywać na słońcu. Im niższy jest ten czynnik, tym krócej możemy bez obaw odsłaniać skórę na słońcu. Oznacza to, że krem SPF 10 pozwala na bezpieczne opalanie przez ponad 2 godziny, a krem SPF 50 wydłuża ten czas do aż 12 godzin.
Pamiętaj, że z każdą kąpielą w wodzie krem z filtrem jest spłukiwany. Niektóre produkty są wodoodporne i radzą sobie z tym. Kontroluj regularne pokrywanie skóry kremem z filtrem, szczególnie jeśli często wchodzisz do wody i wycierasz skórę ręcznikiem. Nawet najtrwalszy filtr ochronny w pewnym momencie zetrze się z powierzchni skóry.
Promieniowanie UV i jego wysokość
Sprawdzając pogodę, zapewne nie raz zauważyłeś, że obok informacji o konkretnych zjawiskach jest także zapis o indeksie UV. To skala od 1 do 11, za pomocą której określany jest stopień natężenia promieniowania UV. Zmienia się on w zależności od wielu czynników. Wpływa na to na przykład zachmurzenie czy szerokość geograficzna, a także pora roku. W letnie i słonecznie dni indeks UV wynosi w Polsce ponad 5-6. W praktyce oznacza to, że powinniśmy zadbać o ochronę skóry przed promieniowaniem. Im wyższy jest indeks UV, tym silniejsze promieniowanie słoneczne jest odczuwalne. Wtedy przydadzą się kremy ochronne, a także ograniczenie czasu ekspozycji na słońce.
Krem do twarzy po opalaniu
Większość kremów po opalaniu przeznaczona jest do stosowania na ciało, ewentualnie na ciało i twarz. Trudno znaleźć w drogerii krem do twarzy z dopiskiem "po opalaniu", a przecież wcale nie rzadziej zdarzają się nam oparzenia twarzy jeśli zapomnimy zastosować krem z SPF.
Jako krem do twarzy po opalaniu warto użyć lekkiego, nawilżającego produktu, najlepiej o chłodzącej, żelowej konsystencji. Warto zwrócić także uwagę na zawarte w nim składniki - szukamy kwasu hialuronowego, gliceryny, aloesu, panthenolu i witaminy E, a unikamy kwasów owocowych, witaminy C, niacynamidu i retinolu.
Po opalaniu twarzy możecie nałożyć swój standardowy nawilżający krem (o ile spełnia powyższe wymagania) lub zainwestować w Holika Holika, Aloe Soothing Essence 80% Moist Cream. To silnie nawilżający kosmetyk, który doskonale sprawdzi się jako krem po opalaniu. Ma żelową konsystencję, która przyjemnie otula cerę, ale jej nie obciąża. Zawiera ekstrakt z aloesu oraz ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, które koją skórę, przyspieszają gojenie ran, a także zapewniają skórze lekko kwaśny odczyn, przez co staje się odporniejsza na podrażnienia. Po zastosowaniu tego kremu na twarz oparzona od słońca cera będzie zdecydowanie mniej zaczerwieniona, nie będzie swędzieć ani piec. Za ten krem musimy zapłacić około 129 zł, ale jego pojemność wynagradza wysoką cenę - to aż 100 ml.
Zobacz także
Żelowa konsystencja, przyjemna w nakładaniu. Działa niejako chłodząco i kojąco, co jest świetną sprawą szczególnie latem (. ) Pomoże przy uczuciu ściągnięcia albo podrażnieniach słonecznych

Jak czytać etykietę kremu przeciwsłonecznego
Chociaż filtry przeciwsłoneczne należy stosować przez cały rok, jest to szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy dni są dłuższe, słońce silniejsze, a my z przyjemnością spędzamy dużo więcej czasu na świeżym powietrzu.
Wybierając krem do opalania, koniecznie przeczytaj etykietę przed zakupem. Przepisy wymagają, aby spełniały one określone wytyczne. Nasz przewodnik pomoże Ci zrozumieć, o co w nich chodzi.
Co oznacza SPF?
Skrót SPF oznacza współczynnik ochrony przeciwsłonecznej. Jego wartość mówi, jak długo możesz pozostać na słońcu, nie narażając swojej skóry na niebezpieczeństwo poparzeń i chorób.
Bez kremu do opalania możesz pozostać na słońcu zaledwie 15 minut. Zastosowanie SPF 10 oznacza, że możesz opalać się bezpiecznie 10 razy dłużej, czyli 2,5 godziny. Nakładając filtr SPF 50+ Twoja skóra jest chroniona ponad 12 godzin.
Niestety, wysoka wartość SPF nie oznacza lepszej ochrony. SPF 50 zapewnia o 1 do 2 procent więcej ochrony niż SPF 30.
Chociaż wysoka ochrona przeciwsłoneczna jest w stanie chronić skórę przez dłuższy czas, to jest tak samo narażona na pot, wodę, wycieranie skóry ręcznikiem, jak niższy filtr.
W rzeczywistości żaden filtr przeciwsłoneczny nie wytrzymuje długo. Każdy z nich musi być ponownie nakładany, szczególnie jeśli skóra jest bardzo spocona lub zaraz po kąpieli.
Pamiętaj też, że krem przeciwsłoneczny powinien być nakładany conajmniej 20 minut przed ekspozycją na słońce.
Indeks promieniowania UV
Indeks UV to codzienna prognoza, która pokazuje natężenie promieniowania UV, kiedy promienie słoneczne są najbardziej intensywne.
Indeks UV mierzy się w skali od 1 do 11+, gdzie 1 oznacza najniższe ryzyko, a 11+ najwyższe ryzyko ekspozycji na promieniowanie UV.
Istnieje kilka czynników, które określają wskaźnik UV: pora roku, szerokość i wysokość geograficzna. Najwyższy Indeks UV jest w okresie wiosennym i letnim.