Krem pod oczy dla nastolatków - Jak wybrać i stosować odpowiedni produkt

Krem do twarzy dla nastolatków

Krem nie powinien być zbyt ciężki, dający wrażenie oklejenia skóry. Jeśli ma być jedynym kosmetykiem, może mieć nieco bogatszy, bardziej aktywny skład – spójrz ponownie na składniki wspomniane wyżej przy serum. Jeśli chcemy, by głównie nawilżał i chronił, może mieć skład bardziej bazowy.

Lynia, krem anti acne

Krem Lynia powinien być odpowiednio wyważoną opcją dla młodych, problematycznych skór. Zawiera składniki aktywne działające przeciwzapalnie i regulująco, jak wspomniany niacynamid oraz azeloglicyna, czyli łagodniejsza pochodna kwasu azelainowego. Ma w sobie także łagodzący olej konopny bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, których często skórom tłustym i trądzikowym brakuje. Sok z aloesu i pantenol natomiast będą nawilżać i przyspieszać gojenie. Taki krem można stosować tylko na noc lub dokładać odrobinę na dzień pod filtr, jeśli jest potrzeba.

Naturalne kosmetyki dla nastolatków - zdrowa pielęgnacja krok po kroku

Naturalne kosmetyki dla nastolatków do idealny wybór w okresie dojrzewania, gdy zmienia się całe ciało, w tym także skóra. Wszystko za sprawą szalejących hormonów pobudzających wzrost i zaokrąglenie sylwetki. Uaktywniają się kolejne gruczoły potowe, a łojowe zaczynają wydzielać więcej sebum. Większe ilości sebum dają błysk skóry, natomiast w połączeniu z tendencją do gromadzenia martwych komórek w porach powodują powstawanie zaskórników. To świetne środowisko do rozwoju bakterii trądzikowych i stanu zapalnego, skąd już blisko do powstania zmian trądzikowych.

Autorka: Anna Kochanowska, annemarie.pl

Spis treści:

  1. W czym pomogą naturalne kosmetyki dla nastolatków?
  2. Zestaw do pielęgnacji twarzy dla nastolatków
  3. Oczyszczające kosmetyki dla młodej cery
  4. Naturalny tonik dla nastolatki
  5. Serum do twarzy pielęgnujące młodą cerę
  6. Krem do twarzy dla nastolatków
  7. Krem chroniący przed słońcem

Oczyszczające kosmetyki dla młodej cery

Nauka odpowiedniego oczyszczania to dla nastolatków konieczność! W ciągu dnia gromadzi się na skórze mnóstwo łoju, potu, kurzu, zanieczyszczeń powietrza. Wszystko to tworzy mieszanką prowadzącą do powstania zaskórników, wyprysków i stanów zapalnych, jeśli za długo pozostanie na skórze.

Buzię trzeba dokładnie umyć wieczorem, skupiając się również na linii włosów, czy brodzie - zdarza się, że tutaj umiejscawiają się krostki, jeśli zapomnimy o danych obszarach. Oczyszczanie powinno być dokładne, trwać około 0,5-1 minutę, a także delikatne - wykonane dłońmi, z dotarciem w załamanie nosa, czy przy uchu. Nie trzeba stosować żadnych ściereczek, ani szczoteczek. Te mogą podrażniać i zaostrzać stan zapalny.

Skórę myjemy też rano (tutaj już wystarczy krócej), a także po intensywnych aktywnościach, na przykład treningach czy jeździe na rowerze. Pozostawienie na skórze dużej ilości potu, zwłaszcza w nieprzewiewnych ubraniach, czy chloru po basenie, również będzie pogarszać stan skóry.

SVR Topialyse Baume Lavant

Balsam myjący SVR jest niezwykle łagodnym produktem. Ma konsystencję gęstej emulsji, której odrobinę wystarczy rozetrzeć w mokrych dłoniach dla rozrzedzenia konsystencji. Nadaje się do oczyszczania w każdym wieku – od dziecka po osoby starsze, a także zarówno do ciała, jak i twarzy.

To spora zaleta zwłaszcza dla chłopców, którzy lubią mieć jeden produkt do mycia. Natomiast niektóre dziewczynki zaczynają już ukrywać wypryski pod makijażem. Balsam sprawdzi się i w tym przypadku, bo bez problemu usunie kolorówkę.

Jaki krem pod oczy użyć? Podstawowe zasady

Krem pod oczy to wielozadaniowy kosmetyk, który doskonale radzi sobie z wymaganiami cienkiej, delikatnej skóry w tej okolicy. Niektóre produkty działają przeciwzmarszczkowo i spowalniają naturalne procesy starzenia. Inne zmniejszają opuchliznę lub redukują fioletowe cienie na dolnych powiekach. Zastanawiasz się, jaki krem pod oczy wybrać, aby sprostał potrzebom twojej skóry? W artykule znajdziesz nasz poradnik z podpowiedziami, jakich składników szukać, a także listę polecanych, popularnych produktów.

Skóra pod oczami wymaga dobrej pielęgnacji, której podstawą jest stosowanie odpowiedniego kremu. Jakich składników szukać w kosmetykach tego typu? Krem pod oczy powinien przede wszystkim zawierać substancje o działaniu nawilżającym, takie jak kwas hialuronowy, aloes, gliceryna czy śluz ślimaka. Kolejną ważną grupą są składniki o właściwościach natłuszczających i ochronnych, czyli oleje i masła (np. olej arganowy, olej z pestek winogron, oliwa).

Krem pod oczy powinien zawierać także witaminy, zwłaszcza A, C i E. Bardzo ważne są również składniki o działaniu odbudowującym skórę, regenerującym i przeciwstarzeniowym, takie jak peptydy, ceramidy czy fosfolipidy. Kolejna grupa to ekstrakty roślinne o zbawiennym wpływie na delikatną skórę pod oczami. Należą do nich np. ekstrakty z rumianku, świetlika lekarskiego, szałwii, zielonej herbaty, kasztanowca czy chabra bławatka.

Jaki krem pod oczy wybrać do cery wrażliwej? Szukaj produktów zawierających alantoinę lub d-panthenol. Natomiast takie składniki jak kofeina, rutyna, arnika górska czy acerola zmniejszają opuchliznę i worki pod oczami. Nie można zapomnieć również o filtrze UV, który chroni delikatną skórę powiek przed szkodliwym działaniem słońca.

Ranking kremów pod oczy 30+

Profilaktyka zmarszczek po 30. roku życia. Czy to nie za wcześnie? Ależ skąd! Mało tego – aby uzyskać najlepsze rezultaty, pierwsze działania anty-aging powinnaś wcielić w życie już po 25. urodzinach. Jeśli o tym zapomniałaś, spokojnie – jeszcze nie jest za późno na to, by spowolnić pojawianie się pierwszych oznak mijającego czasu. Zobacz, jaki będzie dobry krem pod oczy 30+.

Czemu tak wiele mówi się o stosowaniu dobrych kremów pod oczy 30+? Już po 25. roku życia produkcja nowych włókien kolagenowych w skórze znacznie spada, co oznacza, że stopniowo zatraca ona naturalne nawilżenie, napięcie i gładkość. Od tej pory o wiele łatwiej o pojawianie się zmarszczek – zwłaszcza tam, gdzie cera jest cienka i wrażliwa.

Okolice oczu cechują się delikatną skórą, niemal całkowicie pozbawioną gruczołów łojowych, które odpowiadają za utrzymanie naturalnego nawilżenia. Ponadto skóra pod oczami narażona jest na działanie mimiki, a także jako pierwsza zdradza, że masz za sobą nieprzespaną noc. Aby skóra pod oczami jak najdłużej była gładka i nawilżona, w okolicach 30. roku życia w twojej kosmetyczce musi pojawić się dobry krem pod oczy – i nie ma przebacz.

ZALETY - druga skóra - nie obciąża, nie zapycha - nie ciemnieje - bardzo ładnie wygląda na buzi - promiennie - utrzymuje się w bardzo dobrej kondycji przez cały dzień w pracy - nie trzeba go dodatkowo pudrować - trzyma bardzo ładne wykończenie, cara się nie wyświeca - świetny produkt na co dzień.

Czytaj dalej...

Krem do cery suchej to kosmetyk, który oprócz podstawowych funkcji, o których już wspomnieliśmy ochrona UV na dzień oraz regeneracja na noc , został tak sformułowany, aby odpowiadać na wyjątkowe potrzeby tego typu skóry.

Czytaj dalej...

Działanie pielęgnacyjne jest dobre jednak spodziewałam się mocniejszego efektu, brakło tu mi intensywnego nawilżenia, i działania napinająco - ujędrniającego, a przy mojej dojrzałej suchej cerze najbardziej mi na tym zależało.

Czytaj dalej...

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...