Krem pod oczy dla nastolatków - Jak wybrać i stosować odpowiedni produkt
Krem do twarzy dla nastolatków
Krem nie powinien być zbyt ciężki, dający wrażenie oklejenia skóry. Jeśli ma być jedynym kosmetykiem, może mieć nieco bogatszy, bardziej aktywny skład – spójrz ponownie na składniki wspomniane wyżej przy serum. Jeśli chcemy, by głównie nawilżał i chronił, może mieć skład bardziej bazowy.
Lynia, krem anti acne
Krem Lynia powinien być odpowiednio wyważoną opcją dla młodych, problematycznych skór. Zawiera składniki aktywne działające przeciwzapalnie i regulująco, jak wspomniany niacynamid oraz azeloglicyna, czyli łagodniejsza pochodna kwasu azelainowego. Ma w sobie także łagodzący olej konopny bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, których często skórom tłustym i trądzikowym brakuje. Sok z aloesu i pantenol natomiast będą nawilżać i przyspieszać gojenie. Taki krem można stosować tylko na noc lub dokładać odrobinę na dzień pod filtr, jeśli jest potrzeba.
Naturalny tonik dla nastolatki
Tonik nie jest produktem niezbędnym w pielęgnacji, ale przyjemnym urozmaiceniem. Możemy wprowadzić go w formie płynu wylewanego na dłonie czy lekkiej mgiełki pryskanej prosto na twarz z atomizera, co daje też efekt orzeźwienia.
W tonikach będzie ważne pH w okolicach fizjologicznego skóry: 5-5,5. To pomoże w utrzymaniu stabilności płaszcza ochronnego skóry, jej szczelności i odpowiedniego mikrobiomu zaburzanego podczas oczyszczania, a także przez duże ilości łoju i czynniki środowiska.
Uzdrovisco, aktywny tonik-esencja
Często stosowany do nakładania toniku wacik możemy wyrzucić do kosza, a właściwie go nie kupować w duchu less waste! Wystarczy sięgnąć po lekko żelową formułę toniku jak ta proponowana przez uzdrovisco. Żelowość sprawia, że tonik jest niezwykle wydajny, świetnie się rozprowadza na skórze i nie ucieka od razu z dłoni jak typowo wodne produkty.
Zawarty w toniku syrop weglowodanowy i gliceryna będą świetnie nawilżać, a ekstrakty z fiołka i dziewanny działają przeciwzapalnie, co pomoże redukować wypryski i przyspieszać gojenie.
Dobre kosmetyki dla nastolatków – jakie wybrać?
Dobre kosmetyki dla nastolatków do przede wszystkim takie, które odpowiadają na potrzeby młodej skóry. Do cech taki preparatów warto zaliczyć ich prosty skład, naturalne ekstrakty roślinne i substancje aktywne skutecznie oddziałujące na problemy skórne, które najczęściej dotykają młode osoby w okresie dojrzewania.
Pierwsze kosmetyki dla nastolatków dobrze jest wprowadzić wcześniej niż zaczną się pojawiać zmiany skórne, towarzyszące burzy hormonów, jaką przechodzi młody organizm. Im wcześniej nasz nastolatek nauczy się regularnie pielęgnować skórę, pozna dobre nawyki pielęgnacyjne, tym lepiej poradzi sobie z tym trudnym okresem zmian, jakie zachodzą w ciele i na skórze podczas dojrzewania.
Nastoletniość to jedyny czas w swoim rodzaju. Pełen skrajności, całego wachlarza emocji, z którymi trzeba się zmierzyć, aby zbudować swoją osobowość. To piękny czas, ale również bolesny, ponieważ w życiu młodych ludzi zachodzą poważne zmiany, na które nie są przygotowani. Mowa tu nie tylko o słynnym buncie i kontestacji wszystkiego, co zastane, ale również o niby prozaicznej rzeczy, jaką jest wygląd skóry i proporcje całego ciała. Nastolatkowie borykający się z dolegliwościami skórnymi często siebie nie akceptują, alienują się i próbują ukryć defekty skórne. Dziewczęta najczęściej sięgają po kryjące podkłady do twarzy, a chłopcy niechętnie stosują kosmetyki i zamiast pielęgnacji w inny sposób próbują uporać się z problematyczną cerą, na przykład manifestując to dobrą miną do złej gry czy udawaniem, że problemu nie ma.
Wraz z dorastaniem zmieniają się nie tylko proporcje naszego ciała, ale również przemianę przechodzi nasza skóra, co widoczne jest przede wszystkim na twarzy, plecach i dekolcie. Człowieka zalewają fale hormonów, które zanim się ustabilizują, potrafią wywołać dosłownie i w przenośni wulkany na twarzy. To poważne zmiany trądzikowe, które wymagają skutecznego planu leczenia pod okiem dermatologa. Jednak większość problemów skórnych nastolatków nie wymaga specjalistycznej kuracji, a jedynie, a raczej przede wszystkim, regularnej i dopasowanej do wymagań młodej skóry pielęgnacji i zastosowania do niej dobrych kosmetyków, które nie pogorszą kondycji skóry, a poprawiają jej stan zdrowia.
Jaki krem pod oczy użyć? Podstawowe zasady
Krem pod oczy to wielozadaniowy kosmetyk, który doskonale radzi sobie z wymaganiami cienkiej, delikatnej skóry w tej okolicy. Niektóre produkty działają przeciwzmarszczkowo i spowalniają naturalne procesy starzenia. Inne zmniejszają opuchliznę lub redukują fioletowe cienie na dolnych powiekach. Zastanawiasz się, jaki krem pod oczy wybrać, aby sprostał potrzebom twojej skóry? W artykule znajdziesz nasz poradnik z podpowiedziami, jakich składników szukać, a także listę polecanych, popularnych produktów.
Skóra pod oczami wymaga dobrej pielęgnacji, której podstawą jest stosowanie odpowiedniego kremu. Jakich składników szukać w kosmetykach tego typu? Krem pod oczy powinien przede wszystkim zawierać substancje o działaniu nawilżającym, takie jak kwas hialuronowy, aloes, gliceryna czy śluz ślimaka. Kolejną ważną grupą są składniki o właściwościach natłuszczających i ochronnych, czyli oleje i masła (np. olej arganowy, olej z pestek winogron, oliwa).
Krem pod oczy powinien zawierać także witaminy, zwłaszcza A, C i E. Bardzo ważne są również składniki o działaniu odbudowującym skórę, regenerującym i przeciwstarzeniowym, takie jak peptydy, ceramidy czy fosfolipidy. Kolejna grupa to ekstrakty roślinne o zbawiennym wpływie na delikatną skórę pod oczami. Należą do nich np. ekstrakty z rumianku, świetlika lekarskiego, szałwii, zielonej herbaty, kasztanowca czy chabra bławatka.
Jaki krem pod oczy wybrać do cery wrażliwej? Szukaj produktów zawierających alantoinę lub d-panthenol. Natomiast takie składniki jak kofeina, rutyna, arnika górska czy acerola zmniejszają opuchliznę i worki pod oczami. Nie można zapomnieć również o filtrze UV, który chroni delikatną skórę powiek przed szkodliwym działaniem słońca.

Krem chroniący przed słońcem
Krem z filtrem SPF to ważny punkt pielęgnacji skóry, także młodej! Promienie słoneczne docierają w głąb skóry, uszkadzają jej komórki, zaostrzają stan zapalny, a także powodują utlenianie sebum, co przyczynia się do rozwoju zmian trądzikowych, podrażnień i pogorszenia jej wyglądu.
Kremy z filtrem ograniczą te wszystkie działania i pomogą utrzymać cerę w lepszym stanie oraz chronić ją przed powstawaniem zmian nowotworowych. Powinno się je aplikować codziennie, gdy spędzamy czas poza domem, a także w przypadku przebywania blisko okna.
Holika Holika, Aloe Soothing Essence SPF 50
Filtr Holika Holika jest bardzo lekki na skórze, nie powinien zapychać, jeśli będziemy przykładać się do oczyszczania. Daje lekki glow, ale bez tłustego błysku. Można dokładać go kilka razy w ciągu dnia bez obawy o zbytnie obciążenie. Spora pojemność 100 ml, podczas gdy standardowo dostajemy 50 ml, wystarczy na dłużej.
Podsumowując, już od pierwszego momentu pojawiania się zmian na skórze podczas dojrzewania warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Ta nie musi być skomplikowana. Wystarczy jedynie wprowadzić zdrowy nawyk dokładnego oczyszczania, ochrony przed słońcem i regulowania oraz nawilżania, gdy to potrzebne.
Zdjęcie okładkowe: Shutterstock
