Krem pod oczy z arniką od Floslek - czy warto?
Najczęstsze przyczyny uwidaczniania się oraz pękania naczyń krwionośnych na twarzy to:
Geny - osoby, których członkowie rodziny posiadali cerę naczynkową, są bardziej podatne na pojawienie się tzw. pajączków.
Ekspozycja na słońce - uszkodzenia słoneczne mogą wpłynąć na rozszerzenie naczyń krwionośnych.
Czynniki środowiskowe - narażenie na zanieczyszczenia środowiskowe może uszkadzać skórę i sprawić, że naczynia krwionośne będą bardziej widoczne.
Trądzik różowaty – stan skóry, który powoduje jej zaczerwienienie z powodu rozszerzenia naczyń krwionośnych. Osoby z trądzikiem różowatym często zmagają się z problemem tzw. pajączków.
Spożywanie alkoholu - alkohol może czasowo rozszerzyć naczynia krwionośne. Częste spożywanie alkoholu może prowadzić do pękania naczyń krwionośnych i zaczerwienienia twarzy.
Urazy - urazy, które powodują siniaki, mogą również powodować pękanie naczyń krwionośnych. W takim przypadku naczynia krwionośne często goją się podobnie jak siniak.
Maść arnikowa pod oczy zlikwiduje sińce
Maść arnikowa pod oczy wytwarzana jest z arniki łąkowej. Jest to roślina, należąca do rodziny astrowatych. W Polsce spotyka się ją m.in. na Mazurach i w Puszczy Białowieskiej i jest gatunkiem zagrożonym. Do celów leczniczych wykorzystuje się zatem kwiaty ze specjalnych upraw, nie sposób bowiem zrezygnować z właściwości prozdrowotnych wyciągu. Arnika sprawdza się na wiele różnych dolegliwości. Bardzo często wytwarza się z niej maść na cienie pod oczami, o której opowiemy więcej w poniższym tekście.
Maść arnikowa pod oczy zawiera wyciąg z kwiatostanu arniki łąkowej, który posiada wiele właściwości, wykorzystywanych w kosmetyce. W skład wyciągu z arniki wchodzi szereg dobroczynnych substancji, takich jak flawonoidy, saponiny, garbniki, olejki eteryczne, tymol i karotenoidy. Poza tym, naturalnym składnikiem maści arnikowej jest witamina A, zawarta w tej roślinie. Maść arnikowa na sińce pod oczami poza ekstraktem z arniki, zawiera także wazelinę białą.
Przeczytaj więcej o zmarszczkach pod oczami
Istnieje wiele czynników wpływających na powstawanie cieni pod oczami. Oto najczęściej występujące przyczyny:
Zmęczenie organizmu
Brak odpowiedniej ilości snu oraz zmęczenie mogą przyczyniać się do powstawania cieni pod oczami. Wówczas skóra staje się matowa i blada, w wyniku czego bardziej widoczne stają się ciemne tkanki i naczynia krwionośne pod skórą.
Niedostatek snu może powodować również gromadzenie się płynu pod oczami, powodując efekt nabrzmienia i opuchnięcia. W rezultacie cienie, które widzisz, mogą być w rzeczywistości cieniami rzucanymi przez twoje opuchnięte powieki.
Wiek
Starzenie się to kolejny częsty powód powstawania cieni pod oczami. Wraz z wiekiem skóra staje się cieńsza. Zmniejszeniu lub zanikowi ulega warstwa tłuszczu i kolagenu, które pełnią bardzo ważną rolę w kwestii utrzymania elastyczności skóry. Cienka skóra uwidacznia naczynia krwionośne pod skórą, które tworzą gęstą sieć, powodując zacienienie obszaru pod oczami.
Zmęczenie oczu
Alergie
Reakcje alergiczne i suchość oczu mogą powodować cienie pod oczami. Reakcja alergiczna oprócz wywoływania nieprzyjemnych objawów, w tym swędzenia, zaczerwienienia i opuchlizny, powoduje również rozszerzanie się naczyń krwionośnych, które stają się bardziej widoczne. Alergie mogą również zwiększyć chęć pocierania i drapania swędzącej skóry wokół oczu. Działania te mogą pogorszyć objawy, powodując silne zaczerwienienia, obrzęk i pękanie naczyń krwionośnych, co w efekcie prowadzi do powstawania ciemnych cieni pod oczami.
Odwodnienie
Odwodnienie jest częstą przyczyną powstawania cieni pod oczami. Kiedy organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości wody, skóra pod oczami staje się matowa, a oczy zapadnięte. Szara cera dodatkowo podkreśla nieestetyczny obszar wokół powiek.
Genetyka
Cienie pod oczami mogą być cechą dziedziczną, uwidaczniającą się już we wczesnym dzieciństwie i z tendencją do pogarszania się wraz z wiekiem. Predyspozycje do pewnych schorzeń, np. chorób tarczycy – również mogą powodować cienie pod oczami.
Krem pod oczy z arniką zapewnia dodatkowy impuls, którego nie można uzyskać wyłącznie dzięki dobrej diecie, a nawet optymalnej długości snu. Został opracowany specjalnie z myślą o wrażliwej skórze pod oczami, by pielęgnować delikatne naczynka poprawiając mikrokrążenie. Arnika zbawiennie wpływa na skórę wokół oczu, doskonale nawilża, pomaga zmniejszyć obrzęki, a także drobne linie i zmarszczki.
Składniki aktywne żelu do powiek i pod oczy z arniką:
ekstrakt z arniki górskiej – pozytywnie wpływa na kondycję skóry naczynkowej, pomaga zmniejszać skłonność do zaczerwienienia, koi, regeneruje i wzmacnia skórę.
ekstrakt z aceroli - pełni rolę silnego antyutleniacza, chroniąc skórę przed uszkodzeniami promieniami UV, ma właściwości rozjaśniające i przyspieszające regenerację skóry. Stymuluje tworzenie kolagenu nadając efekt ujędrnienia. Zawarte w ekstrakcie cukry pełnią rolę nawilżającą.
Pantenol (prowitamina B5) - zmniejsza utratę wody i poprawia barierę lipidową naskórka. Skutecznie nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność. Działa regenerująco, kojąco i łagodząco.
Troxerutyna - aktywna postać rutyny najlepiej przyswajalna przez skórę, reguluje napięcie oraz zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych, zmniejsza widoczność rumienia skóry wrażliwej i naczynkowej. Jest silnym antyoksydantem.
Produkt wegański. HELLO VEGAN
PRZEBADANO DERMATOLOGICZNIE I OKULISTYCZNIE.
Bezpieczny przy szkłach kontaktowych.
