Krem pod oczy z kwasem hialuronowym Loreal - Tajemnica Młodzieńczego Spojrzenia
Mój hit: krem na dzień Hyaluron Specialist
Przez miesiąc używałam pełnej gamy Hyaluron Specialist, ale jeden z kosmetyków szczególnie przypadł mi do gustu. Chodzi o krem na dzień z SPF 20. Skład jest tak przyjemny, że wreszcie mogę spełnić życzenie o ograniczeniu liczby preparatów pielęgnacyjnych.
Rzecz jasna mamy tu kwas hialuronowy (więc odpuszczam hialuronowy lotion), jest też niacynamid, który dotąd aplikowałam w formie serum. Znany także jako witamina B3, niacynamid to wszechstronny składnik, który wspiera odnowę komórkową i stymuluje syntezę kolagenu, a jednocześnie zwęża pory i reguluje pracę gruczołów łojowych.
Na zaskórniki świetnie działa także kwas lipohydroksylowy, podobnie jak wyciąg z irysa florenckiego (również o działaniu przeciwstarzeniowym). Do tego mamy antyoksydanty – witaminę E i wyciąg z opuncji, naturalny składnik obecny w wielu produktach L’Oréal Paris. Oraz oczywiście filtry SPF, kluczowe, bo o ochronę przed fotostarzeniem powinnyśmy dbać przez cały rok.
Moja słabość do kremu na dzień nie oznacza, że nie zaprzyjaźniłam się z pozostałymi nowościami L’Oréal Paris. Krem na noc ma bardzo bogatą konsystencję i sprawia, że rano budzę się z mięciutką skórą. Świetnie radzi sobie nawet nałożony na serum z retinolem, które mocno wysusza skórę i wymaga treściwego produktu na noc. Bardzo przyjemnie stosowało mi się także krem pod oczy, którego formuła jest idealna – cięższa niż w przypadku produktów na opuchnięcia, a lżejsza niż w zawiesistych kremach, które nakładam zimą.
Przyznam, że mam tendencję do odpuszczania kremu pod oczy, i to przez większość roku kalendarzowego. Hyaluron Specialist zmobilizował mnie do powrotu do tego dobrego nawyku i szybko zauważyłam efekty.
Skóra wokół oczu – co warto o niej wiedzieć?
Okolice oczu są niezwykle delikatne. Właśnie dlatego ich pielęgnacja wygląda nieco inaczej niż w przypadku pozostałej części twarzy. Tutaj skóra jest niezwykle cienka i wrażliwa, dlatego inaczej reaguje na niektóre substancje aktywne. Te składniki, które doskonale zadziałają na przykład na policzki, czoło czy brodę, mogą być zbyt drażniące właśnie dla okolic pod oczami. Skóra pod oczami ma grubość około 0,5 mm. To bardzo ważna informacja, która tłumaczy nam, dlaczego w tym miejscu bywa ona nieco prześwitująca. Tutaj znajduje się także niemałe nagromadzenie mastocytów. Te komórki mają związek z częstszym występowaniem reakcji alergicznych, dlatego niektóre kosmetyki zastosowane pod oczami nie spełniają właściwie swojej funkcji. Właśnie dlatego warto korzystać z kosmetyków stworzonych specjalnie dla pielęgnacji okolic oczu. Warto wspomnieć także o zastojach limfatycznych, które będą objawiały się jako opuchlizna. Jest ona szczególnie widoczna w momencie, gdy mamy za sobą nieprzespaną noc.
- Obszar pod oczami jest problematyczny z wielu względów. Musimy pamiętać, że zmysł wzroku jest dla nas bardzo ważny, dlatego tutaj pamiętamy też o aspektach zdrowotnych. Robimy wszystko, aby nie wpłynąć na pogorszenie widzenia, stąd wybieramy tylko te kosmetyki, które zostały przebadane w odpowiedni sposób i mogą być stosowane w okolicach oczu. Wiele osób nosi w trakcie dnia okulary, czasami tylko doraźnie, do pracy przed komputerem, ale także nie pozostaje to bez znaczenia. Oprawki szkieł opierają się o naszą skórę, przez co mogą powodować jej podrażnienie, a nawet uszkodzenie. W związku z tym warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry wokół oczu.
- Przez to, że skóra w tym rejonie jest szczególnie cienka, widoczne mogą być między innymi zasinienia, które sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych. Często taki stan rzeczy jest uwarunkowany przez stres oraz niewyspanie i jedyne, co możemy zrobić, to po prostu zadbać o właściwą pielęgnację skóry.
- Zamiast zadbać o odpowiednią pielęgnację, wiele osób decyduje się także na stosowanie kosmetyków kolorowych, które mają za zadanie ukryć nie tylko zasinienia, ale też przebarwienia. Starajmy się jednak nie nakładać pod oczy podkładów, a jedynie korektory, które mają właśnie takie przeznaczenie. W ich składzie nie ma drażniących składników, a zwłaszcza tych, które mogą wywołać łzawienie czy zaczerwienienie.
- Sporym problemem okazuje się też nadmierna suchość, dlatego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry wokół oczu. Aby zachować dobry poziom nawilżenia należy o to zadbać bardziej kompleksowo, czyli zarówno od wewnątrz (odpowiednia dieta, picie wody), jaki i od zewnątrz Sucha skóra wokół oczu jest wynikiem różnych czynników, które dodatkowo mogą się na siebie nakładać. Na przykład brak odpowiedniego nawodnienia organizmu objawia się tym, że nasza skóra jest nieprzyjemna w dotyku, matowa i wyraźnie sucha. Dlatego też tak ważne jest pilnowanie regularnego picia wody, a ilość należy dostosować do naszego codziennego trybu życia oraz wagi.
- A co w przypadku worków pod oczami? Te najczęściej występują w momencie, gdy brakuje nam chwili na prawidłowy odpoczynek. Nieprzespane noce, praca przed komputerem czy ogólne zmęczenie sprawiają, że cienie zaczynają być szczególnie widoczne.
Wpływ opakowania na środowisko
Składniki i części składowe produktu są pozyskiwane od dostawców, którzy zobowiązali się do przestrzegania fundamentalnych zasad UN dotyczących standardów pracy.
1 Gramy ekwiwalentu CO2 (średnia kategorii "pielęgnacja oczu” = 7.8g)
2 Wskaźnik wody obejmujący jakość wody + niedobór wody (m3) - średnia kategorii "pielęgnacja oczu" = 1.5. Ten wskaźnik odpowiada sumie śladów środowiskowych (bez jednostki) gotowego produktu wywodzących się od 5 czynników oddziaływania mierzonych przy użyciu naszej metodologii śladu środowiskowego w celu zachowania ilości i jakości zasobów wody. Jest on wyrażany dla ilości na jedno użycie produktu oraz według objętości reprezentatywnej (ml) produktu w celu umożliwienia porównania produktów należących do tej samej kategorii produktu PIL, ale dla których jedno użycie wymaga innej ilości.
3 Bez systemu zamykania
4 Zdolność do recyklingu może się różnić w zależności od kraju. Dane dla Polski są obecnie oceniane i podlegają okresowym aktualizacjom.
Poznaj metodologię naszych analiz i wszystkie sposoby, które stosujemy, aby zmniejszyć nasz wspólny wpływ na środowisko.
Cechy produktu
- Aqua,
- Betaine,
- Cetyl Alcohol,
- Ethylhexylglycerin,
- Glycerin,
- Helianthus Annuus Seed Oil,
- Hydrogenated Vegetable Oil,
- Phenoxyethanol,
- Potassium Cetyl Phosphate,
- Prunus Amygdalus Dulcis Oil,
- Sodium Benzoate,
- Sodium Hyaluronate,
- Soluble Collagen,
- Tocopherol,
- Tocopheryl Acetate,
- Xanthan Gum
Aqua, Glycerin,Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetyl Alcohol, Coco-caprylate, Hydrogenated Vegetable Glycerides, Betaine, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Soluble Collagen, Palmitoyl Tripeptide-5, Potassium Cetyl Phosphate, Phenoxyethanol, Hydrogenated Palm Glycerides, Xanthan Gum, Sclerotium Gum, Ethylhexylglycerin, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopherol, Biosaccharide Gum-1, Citric Acid, Sodium Benzoate
