Krem pod oczy z pietruszką Ziaja - Sekret młodości w naturalnej pielęgnacji

Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy – kiedy zacząć stosować?

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka (jej grubość wynosi zaledwie 0,5 mm), a każdego dnia musi wykonywać intensywną gimnastykę, kiedy mrugamy i mrużymy oczy. Przez to szybciej pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki, tzw. kurze łapki. Z wiekiem dochodzą obrzęki i cienie pod oczami, a z takimi oznakami starzenia się skóry może poradzić sobie tylko przeciwzmarszczkowy krem pod oczy. Znajdziesz go w każdej drogerii stacjonarnej, chociaż w opiniach konsumentek to w sklepach internetowych czeka na nas największy wybór asortymentu, w tym od najlepszych, światowych marek. Zamawiając online, możesz liczyć nie tylko na atrakcyjne ceny, ale także inne bonusy, jak chociażby darmowa dostawa po osiągnięciu pewnej kwoty w koszyku.

W składach przeciwzmarszczkowych kremów pod oczy szukaj substancji liftingujących, napinających oraz ujędrniających. Jedną z nich jest cudowny ekstrakt z jaskółczych gniazd, bogaty w antyoksydanty, który pobudza podziały komórek, a także stymuluje wzrost ilości fibroblastów, kolagenu i elastyny. Wysoką zawartość antyutleniaczy oraz witamin i minerałów wykazuje także śluz ślimaka, który wspomaga syntezę włókien kolagenowych. Co jeszcze powinny zawierać dobre kremy? Ceramidy, peptydy oraz retinol – ten ostatni posiada zdolność przenikania w głębsze warstwy skóry.

Kremy pod oczy

Ten produkt naprawdę likwiduje cienie pod oczami, zmiękcza skórę i nieco redukuje drobne linie. Idealnie pasował mojemu mężowi.

Ten produkt jest reklamowany za pośrednictwem naszej usługi reklamowej Makeup Ads. Dowiedz się więcej o naszym programie reklamowym

Krem pod oczy z marokańskim olejem arganowym i olejem z pestek winogron Promocja Hot New Season Sale! Kosmetyki i akcesoria ulubionych marek w supercenach! Promocja Hot New Season Sale! Kosmetyki i akcesoria ulubionych marek w supercenach! Promocja Hot New Season Sale! Kosmetyki i akcesoria ulubionych marek w supercenach!

Jak dobrać krem pod oczy?

Stając przed wyborem idealnego kosmetyku do pielęgnacji, warto określić stan skóry i jej potrzeby, a następnie dobrać do nich właściwy krem.

  • Skóra sucha i ściągnięta – tutaj najlepiej sprawdzą się kremy o właściwościach odżywczych i nawilżających, które w składach mają lipidy. Substancje te tworzą na naskórku delikatny film ochronny, zapobiegający utracie wody, a także sprzyjają regeneracji.
  • Cienie pod oczami – by zmniejszyć ich widoczność, należy stosować kremy rozświetlające, zawierające np. rutynę, witaminę C, wyciąg ze świetlika lub kasztanowca. Substancje przywracają wypoczęty wygląd skóry i ujednolicają koloryt.
  • Obrzęki spowodowane zastojem limfy – przy takich problemach potrzebne są kremy usprawniające krążenie (w składach znajdziemy np. kofeinę czy rutynę), stosowane w połączeniu z masażem – online dostępne są kosmetyki wyposażone w nasadki rolujące.
  • Zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki – preparaty o działaniu ujędrniającym i napinającym.

Krem pod oczy – czy wiesz, dlaczego go potrzebujesz?

Każda kobieta powinna traktować pielęgnację skóry wokół oczu bardzo poważnie. To właśnie ten obszar twarzy w sposób szczególny zdradza nasz wiek, styl życia, a więc podatność na stres, zmęczenie i brak snu. Ze względu na prawie całkowite pozbawienie tych okolic gruczołów łojowych (a także potowych), naskórek bardzo szybko traci wilgoć, ulega przesuszeniu i szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych. Sumienne wykonywanie wieczornego demakijażu powinno być rytuałem kończącym każdy nasz dzień. Jednym z jego elementów jest nawilżanie, odżywianie i poprawa gęstości skóry. Za te działania odpowiada krem pod oczy. Nie bez powodu wymyślono ten kosmetyk – jego formuła i właściwości są stworzone specjalnie na potrzeby cienkiej, delikatnej i bardzo wrażliwej skóry.

Formuły kremów pod oczy są lżejsze niż zwykłych kosmetyków do twarzy (dzięki czemu doskonale nadają się pod makijaż), za to zawierają wysokie stężenia składników odżywczych i nawilżających. Zdaniem specjalistów, po ten rodzaj produktu powinny sięgać już 20-latki, u których skóra zaczyna tracić wilgoć. Produkty przynoszą uczucie ulgi i ukojenia zmęczonej skórze, redukują opuchliznę i przyjemnie chłodzą.

Najlepsze kremy pod oczy dla współczesnej kobiety

Spędzamy coraz więcej czasu przed ekranami smartfonów i komputerów, skazując nasze oczy na niekomfortowe warunki. Tymczasem emitowane przez urządzenia elektroniczne światło niebieskie ma negatywny wpływ na skórę: przyczynia się do powstawania wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia się skóry, powoduje wewnątrzkomórkowy stres antyoksydacyjny, uszkadza włókna kolagenowe i nasila wydzielanie melaniny. Dlatego najlepsze kremy pod oczy, to – zdaniem dermatologów – te zawierające filtry chroniące cienki i wrażliwy naskórek przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego.

Pamiętaj jednak, że nawet najdroższe i najlepsze kremy pod oczy nie zastąpią dobrych nawyków dbających o wygląd Twojej skóry. Na szczęście coraz więcej marek decyduje się na wprowadzenie do swoich ofert specjalistycznych preparatów, które być może już niedługo zajmą istotne miejsce w każdej kobiecej kosmetyczce.

Nie mogłam ich nawet pomalować, ponieważ były zwinięte w cieniutki rulonik na szczęście moja przyjaciółka zlitowała się nade mną i podarowała mi w prezencie, później bez skrupułów kupowałam kolejne opakowania.

Czytaj dalej...

Jednak Krem NIVEA nie tylko zapewnia intensywne nawilżenie suchej skóry, lecz także przywraca jej warstwę ochronną, nie przepuszczając szkodliwych czynników zewnętrznych, powodujących wysuszenie oraz łuszczenie się skóry.

Czytaj dalej...

Produkt ten przyjmuje zatem bardzo ważną rolę, jaką jest przekształcenie wszystkich różnych niedoskonałości w stare wspomnienie, które należy do przeszłości, gwarantując w ten sposób wyraźną poprawę skóry i zapewniając, że jest ona naprawdę optymalna i zdolna do zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb.

Czytaj dalej...

Liczba, którą umieszcza się przy skrócie SPF 15, 30, 50 oznacza stosunek czasu, po jakim na skórze chronionej filtrem pojawi się podrażnienie, do czasu powstania zaczerwienienia na skórze niechronionej preparatem z filtrem.

Czytaj dalej...