Krem pod oczy z pietruszką Ziaja - Sekret młodości w naturalnej pielęgnacji
Krem pod oczy dla 20-latki – uzupełnienie pielęgnacji
Poza kremem do twarzy, każda 20-latka powinna mieć w swojej kosmetyczce jeszcze kilka dodatkowych produktów. Obowiązkowo zainwestować należy w dobry, nawilżający krem pod oczy dla 20-latki, który zapewni gładkość temu problematycznemu obszarowi skóry. O okolicę oczu trzeba zacząć dbać jak najwcześniej, ponieważ to tam skóra jest najcieńsza i najbardziej narażona na powstawanie zmarszczek.
Kolejnym kosmetykiem, który (niestety) jest często pomijany w pielęgnacji młodej cery, jest serum 20+, czyli skoncentrowany kosmetyk o właściwościach silnie nawilżających. Serum 20+ warto nakładać pod krem do twarzy po 20, ponieważ takie połączenie świetnie wpłynie na kondycję skóry i zapewni jej młody, świeży wygląd jeszcze na długo po 20 urodzinach.
Najlepsze kremy pod oczy dla współczesnej kobiety
Spędzamy coraz więcej czasu przed ekranami smartfonów i komputerów, skazując nasze oczy na niekomfortowe warunki. Tymczasem emitowane przez urządzenia elektroniczne światło niebieskie ma negatywny wpływ na skórę: przyczynia się do powstawania wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia się skóry, powoduje wewnątrzkomórkowy stres antyoksydacyjny, uszkadza włókna kolagenowe i nasila wydzielanie melaniny. Dlatego najlepsze kremy pod oczy, to – zdaniem dermatologów – te zawierające filtry chroniące cienki i wrażliwy naskórek przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego.
Pamiętaj jednak, że nawet najdroższe i najlepsze kremy pod oczy nie zastąpią dobrych nawyków dbających o wygląd Twojej skóry. Na szczęście coraz więcej marek decyduje się na wprowadzenie do swoich ofert specjalistycznych preparatów, które być może już niedługo zajmą istotne miejsce w każdej kobiecej kosmetyczce.
Jak dobrać krem pod oczy?
Stając przed wyborem idealnego kosmetyku do pielęgnacji, warto określić stan skóry i jej potrzeby, a następnie dobrać do nich właściwy krem.
- Skóra sucha i ściągnięta – tutaj najlepiej sprawdzą się kremy o właściwościach odżywczych i nawilżających, które w składach mają lipidy. Substancje te tworzą na naskórku delikatny film ochronny, zapobiegający utracie wody, a także sprzyjają regeneracji.
- Cienie pod oczami – by zmniejszyć ich widoczność, należy stosować kremy rozświetlające, zawierające np. rutynę, witaminę C, wyciąg ze świetlika lub kasztanowca. Substancje przywracają wypoczęty wygląd skóry i ujednolicają koloryt.
- Obrzęki spowodowane zastojem limfy – przy takich problemach potrzebne są kremy usprawniające krążenie (w składach znajdziemy np. kofeinę czy rutynę), stosowane w połączeniu z masażem – online dostępne są kosmetyki wyposażone w nasadki rolujące.
- Zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki – preparaty o działaniu ujędrniającym i napinającym.
Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy – kiedy zacząć stosować?
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka (jej grubość wynosi zaledwie 0,5 mm), a każdego dnia musi wykonywać intensywną gimnastykę, kiedy mrugamy i mrużymy oczy. Przez to szybciej pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki, tzw. kurze łapki. Z wiekiem dochodzą obrzęki i cienie pod oczami, a z takimi oznakami starzenia się skóry może poradzić sobie tylko przeciwzmarszczkowy krem pod oczy. Znajdziesz go w każdej drogerii stacjonarnej, chociaż w opiniach konsumentek to w sklepach internetowych czeka na nas największy wybór asortymentu, w tym od najlepszych, światowych marek. Zamawiając online, możesz liczyć nie tylko na atrakcyjne ceny, ale także inne bonusy, jak chociażby darmowa dostawa po osiągnięciu pewnej kwoty w koszyku.
W składach przeciwzmarszczkowych kremów pod oczy szukaj substancji liftingujących, napinających oraz ujędrniających. Jedną z nich jest cudowny ekstrakt z jaskółczych gniazd, bogaty w antyoksydanty, który pobudza podziały komórek, a także stymuluje wzrost ilości fibroblastów, kolagenu i elastyny. Wysoką zawartość antyutleniaczy oraz witamin i minerałów wykazuje także śluz ślimaka, który wspomaga syntezę włókien kolagenowych. Co jeszcze powinny zawierać dobre kremy? Ceramidy, peptydy oraz retinol – ten ostatni posiada zdolność przenikania w głębsze warstwy skóry.