Najlepsze Kremy pod Oczy do Walki z Cieniami

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Jeżeli zależy nam na rozjaśnieniu cieni pod oczami oraz zmniejszeniu opuchlizny pod oczami, jest na to kilka sposobów, które najskuteczniej zadziałają w momencie, gdy wprowadzicie je razem. Są to:

  • Woda - absolutnym minimum są dwa litry wody dziennie, ponieważ to ona napędza cały organizm i odpowiada między innymi za likwidowanie obrzęków.
  • Rollowanie twarzy - żeby wspomóc działanie kremu na worki pod oczami, warto masować tę okolicą schłodzonym gua sha lub rollerem. Pamiętajcie, aby ruch wyprowadzać zawsze na zewnątrz twarzy.
  • Ruch - chociaż 30 minut aktywności fizycznej dziennie przyda się każdemu z nas. Dzięki temu przede wszystkim poprawicie krążenie, a to jest nie bez znaczenia, jeżeli chodzi o pozbywanie się opuchlizny - również tej pod oczami.
  • Sen - brak snu czy niewystarczający sen skutkuje nie tylko przemęczeniem, ale też opuchlizną pod oczami, ale też na twarzy. Kiedy już położycie się do łóżka, polecamy wam 10 minut relaksu z workiem na oczach, a później założenie opaski nocnej.
  • Krem pod oczy - odpowiedni kosmetyk to konieczność. Nie tylko nawilża i ujędrnia okolicę pod oczami, ale też dba o to, aby wyglądała na wypoczętą oraz promienną.

FAQ

Więcej o składnikach kremu korygującego pod oczy Senelle

Kofeina – obkurcza naczynia krwionośne jednocześnie stymulując krążenie, zmniejsza cienie pod oczami, usprawnia przepływ limfy, zmniejsza obrzęki czyli tzw. worki pod oczami, działa antyoksydacyjnie, wygładza i napina skórę.

Oleoactif DIAM – bazowy składnik Senelle, aktywny kompleks lipidowy otrzymywany z dębu korkowego oraz palmy kokosowej za pomocą opatentowanego procesu oleo-eko-ekstrakcji. Niweluje wolne rodniki. Zawiera m.in. skwalan, betulinę, fridelinę, które pomagają w przenikaniu substancji odżywczych w głąb skóry. Działa kojąco na zaczerwienienia, chroni przed UV i światłem niebieskim. Zachowuje jednocześnie nawodnienie i odżywienie głęboko wewnątrz skóry.

Oléoactif® Pomegranate – unikatowe połączenie wosku jojoba oraz wyciągu z kwiatów granatu, stanowi idealne źródło biofenoli ochronnych. Odbudowuje, chroni i wzmacnia barierę hydrolipidową skóry, co zapobiega odparowywaniu wody i poprawia jej nawilżenie, dodatkowo chroniąc ją przed stresem oksydacyjnym.

Ekstrakt z maku polnego – stymuluje krążenie krwi, wzmacnia i chroni naczynia krwionośne, działa przeciwutleniająco, przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco.

Fucocert – naturalny biopolimer o działaniu silnie nawilżającym. Wyraźnie poprawia wygląd i kondycję skóry dając uczucie “aksamitnego dotyku”. Jest bogaty w fukozę – cukier, który zmniejsza objawy alergiczne. Ma szczególne zastosowanie dla skóry skłonnej do podrażnień, pozbawionej odpowiedniego nawilżenia, skłonnej do pierzchnięcia. Tworzy film ochronny na powierzchni skóry, który stanowi zabezpieczenie przed przeznaskórkową utratą wody.

Olej z pestek pomidora – silny antyoksydant, działa przeciwzapalnie, pobudza regenerację uszkodzeń, działa przeciwzaskórnikowo, chroni skórę przed podrażnieniami i promieniowaniowaniem UV oraz światła niebieskiego.

Dobry krem na cienie pod oczami

Odpowiednia pielęgnacja okolicy pod oczami to najlepszy sposób, by rozprawić się z sińcami, opuchlizną, a nawet drobnymi zmarszczkami. Wybierając krem pod oczy na worki, zwróćcie uwagę na skład, by dopasować kosmetyk do swoich potrzeb. Warto zainwestować w taki, który zawiera chociaż dwa z sześciu polecanych składników. Jeżeli oczekujecie od kremu pod oczy domowego efektu liftingu w połączeniu z rozjaśnieniem, w składzie takiego kosmetyku powinny znaleźć się:

  • Kofeina - to jeden z najbardziej pożądanych składników, jeśli chodzi o walkę z zasinieniami oraz poranną opuchlizną wokół oczu.
  • Wyciągi roślinne - z kasztanowca, arniki, skrzypu polnego, rumianku, świetlika, nagietka, a także miłorzębu. Zapobiegają rozszerzaniu się naczyń krwionośnych. Poprawiają też mikrokrążenie.
  • Kwas hialuronowy - odpowiada za nawilżenie delikatnej, a przez to również wymagającej skóry pod oczami. Stanowi świetną bazę pod ciężki makijaż.
  • Koenzym Q10 - napina skórę, a przez to zapewnia efekt ujędrnienia oraz liftingu.
  • Masła i oleje - doskonale odżywiają skórę, dzięki czemu wydaje się ona bardzo miękka.
  • Panthenol, alantoina lub aloes - mają działanie kojące oraz łagodzące, co jest nieocenione przy suchej skórze.

Wybrałyśmy dla was pięć godnych uwagi kremów pod oczy na cienie, które warto przetestować w pierwszej kolejności.

Zobacz także

Jak się ich pozbyć lub zmniejszyć ich intensywność?

  1. Babcine porady
    ○ Nasze babcie znały rozwiązania na wiele problemów, a cienie pod oczami nie są wyjątkiem. Wypróbuj na przykład: ■ okłady z ciepłej herbaty (czarnej, rumiankowej, lipowej lub zielonej), ■ plasterki ogórka lub surowe ziemniaki, ■ okłady z mrożonej kawy, ■ kostki lodu.
  2. Serum o działaniu chłodzącym.
  3. Nawilżające kremy pod oczy.
  4. Korektor lub makijaż przeznaczony do tego celu.
  5. Masaż okolic oczu.

○ Najlepsze rezultaty zdecydowanie osiąga się przy pomocy rollera do masażu twarzy lub kamienia gua sha. Jeśli je posiadasz i używasz, Twoja twarz będzie Ci wdzięczna. Niezależnie od tego, czy masz roller do twarzy, czy gua shu, przed użyciem włóż je na chwilę do zamrażarki. Schłodzone przyrządy do masażu w widoczny sposób zmniejszają obrzęk, a nacisk wywierany przez nie sprawi, że skóra będzie lepiej ukrwiona.

Krem pod oczy na cienie BasicLab

Jeżeli wasz krem nie radzi sobie z suchością skóry, możecie wzmocnić jego działanie zdecydowanie bardziej skoncentrowanym kosmetykiem czyli serum. W tej roli warto przetestować kurację nawilżająco-ujędrniającą BasicLab (64,90 zł). Ten kosmetyk można jednak stosować również samodzielnie.

Sam produkt jest wegański, a jego skład krótki i treściwy. Znajdziemy w nim kofeinę, kwas hialuronowy oraz peptyd - Acetylo Hexapeptide-8 w 10-procentowym stężeniu. Eksperci nazywają go "bezpiecznym botoksem", ponieważ działa na głębsze warstwy skóry.

Aby przyspieszyć skuteczność niwelowania opuchlizny o poranku i rozjaśniania cieni, serum BasicLab warto przechowywać w lodówce, co zresztą zaleca sam producent.

Muszę przyznać, że moja skóra pod oczami faktycznie lepiej wygląda. Jest bardziej nawilżona i elastyczna dzięki czemu zmarszczki są mniejsze. Serum także przyczyniło się do tego, że nie muszę stosować korektora, ponieważ faktycznie moje znienawidzone cienie nie są już tak widoczne. Opakowanie trzymam w lodówce i nakładam zimne każdego ranka. Opakowanie ma 15 ml, wydaje się mało ale jest baaaardzo wydajne i wystarczy z powodzeniem na długo. (. ) Serum używam także na zmarszczki nosowo-wargowe i także widzę znaczną poprawę

Użyta w kremie kompozycja składników aktywnych odświeżającego i redukującego obrzęki ekstraktu z ogórka oraz zmniejszającego cienie i worki oleju z nasion smoczego owocu dodaje spojrzeniu blasku i wigoru.

Czytaj dalej...

Jeśli nie potrzebujesz jeszcze intensywnych kuracji, ale chcesz walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, szukaj przeciwutleniaczy, witaminy C i E oraz ekstraktów roślinnych, które chronią przed działaniem wolnych rodników.

Czytaj dalej...

Skuteczność efekt działania kosmetyku Konsystencja jeśli dotyczy Trwałość użytego kosmetyku na twarzy ciele Wydajność Stosunek ceny do jakości Stosunek obietnic producenta do efektu rzeczywistego Opakowanie estetyka i użyteczność.

Czytaj dalej...

jak na BB trwały nie zapycha, nie mam dodatkowych wyprysków a o to u mnie łatwo nie odczułam żeby wysuszał a mam suchą skórę dobrze miesza się z innymi kremami BB mieszam go czasem z najjaśniejszym Resibo, żeby wyrównać kolor jest wydajny, używam ok.

Czytaj dalej...

Kremy dla cery dojrzałej 70 , ale też kosmetyki przeznaczone dla osób należących do innych kategorii wiekowych, powinny mieć w składzie przeciwutleniacze, na przykład witaminę C opóźniającą fotostarzenie się skóry i działającą przeciwzapalnie.

Czytaj dalej...