Kremy pod oczy w ciąży - Bezpieczeństwo i Wybór dla Matki i Dziecka

Rozstępy w ciąży

Rozstępy w ciąży pojawiają się najczęściej w 6–7 miesiącu ciąży, głównie na brzuchu, piersiach i pośladkach. Barwa początkowo jest czerwona, a wraz z upływem czasu zmienia się na białą z żółtym odcieniem.

Rozstępy wiążą się z czynnikami hormonalnymi, ale pewną rolę może odgrywać także mniejsza elastyczność włókien sprężystych skóry. Zostawmy jednak teorię, zastanówmy się, jakie bezpieczne kosmetyki mogą pomóc nam w niwelowaniu tych niedogodności.

Dla przykładu podam skład jednego z kosmetyków, aby udowodnić, że konserwanty i inne wypełniacze wcale nie są potrzebne.

Skład: butyrospermum parkii (shea butter), helianthus annuus (sunflower oil), cera alba (beeswax), calendula officinalis (calendula oil), simmondsia chinensis (jojoba oil) – Bezzapachowy balsam do twarzy -Balm Balm

Składniki, których należy unikać

Retinoidy, w tym retinol i Retin-A, są szeroko stosowane w produktach do pielęgnacji skóry przeciwdziałających starzeniu się. Jednak w czasie ciąży najlepiej unikać tych pochodnych witaminy A. Wysokie dawki witaminy A powiązano z wadami wrodzonymi i chociaż jej ilość w produktach do pielęgnacji skóry jest zwykle niższa, najlepiej zachować ostrożność.

Hydrochinon jest składnikiem błyskawicy, często stosowanym w walce z przebarwieniami. Zwykle zaleca się trzymanie się z daleka od tego leku przez cały okres ciąży, ponieważ istnieją wątpliwości dotyczące jego potencjalnego wpływu na rozwój płodu.

Parabeny to grupa syntetycznych konserwantów powszechnie stosowanych w kosmetykach w celu przedłużenia ich trwałości. Chociaż dowody nie zawsze są rozstrzygające, kilka badań wykazało, że parabeny mogą mieć wpływ na właściwości hormonalne. Dla bezpieczeństwa wiele osób w czasie ciąży decyduje się na pielęgnację skóry niezawierającą parabenów.

Formaldehyd jest znanym czynnikiem rakotwórczym dla ludzi. Niektóre produkty do pielęgnacji skóry zawierają konserwanty uwalniające formaldehyd, które zapobiegają rozwojowi bakterii. Związków tych najlepiej unikać przez całą ciążę ze względu na ryzyko dla zdrowia.

Chociaż kwas salicylowy jest powszechnie stosowany w leczeniu trądziku, zazwyczaj zaleca się unikanie wysokich stężeń kwasu salicylowego przez cały czas ciąży. Kwas salicylowy zazwyczaj występuje w małych ilościach w produktach do pielęgnacji skóry i może być bezpieczny, ale przed użyciem naprawdę warto skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia.

Substancje zapachowe, nawet te sklasyfikowane jako „bezzapachowe”, mogą zawierać kilka nieznanych substancji chemicznych. Te substancje chemiczne mogą od czasu do czasu działać na wrażliwość skóry, która może występować częściej w czasie ciąży ze względu na zmiany hormonalne. Proponujemy zwrócić uwagę Borlind LL Regeneracyjny krem ​​przeciwzmarszczkowy pod oczy , który nie obejmuje olejów mineralnych, konserwantów, parafin, silikonów, produktów naftowych, syntetycznych substancji zapachowych i barwników, PEG, SLS, SLES. Krem doskonale nawilża i koi okolice oczu, minimalizuje widoczność zmarszczek oraz dodaje spojrzeniu świeżości i energii.

Pielęgnacja twarzy

Bardzo często pod wpływem zmian hormonalnych skóra staje się nadwrażliwa, przesuszona oraz ściągnięta. Ważne jest, aby dostarczyć jej wówczas wysokiej dawki nawilżenia oraz składników łagodzących, co ułatwią nam takie kosmetyki jak:

  • Paulas Choice Omega+ Complex Moisturizer
  • Sesderma C-VIT Moisturizing Facial Cream
  • Cell Fusion C Expert Intensive Cream

W ciąży kobiety powinny również szczególną uwagę przykładać do ochrony przeciwsłonecznej, gdyż są one bardziej podatne na powstawanie przebarwień. Wysoką ochronę mineralną zapewnia Clochee SPF50 Matte Cream oraz Dermaquest SunArmor SPF50. Świetnie spiszą się także kosmetyki mineralne jak Colorescience Sunforgetable Brush-On Sunscreen- Mineralny puder ochronny SPF 50 w pędzlu lub Jane Iredale Powder Me SPF - Ochrona przeciwsłoneczna w pudrze.

Niestety czasami pomimo wysokiej ochrony przeciwsłonecznej pojawiają się przebarwienia, na co warto od razu zareagować. Skutecznym rozwiązaniem rozjaśniającym przebarwienia oraz wyrównującym koloryt cery są produkty z witaminą C np. Obagi Professional - C Serum 15% lub Alkemie Wake Up Shot Serum z potrójną witaminą C. Można je również stosować w ramach prewencji powstawania przebarwień.

Będąc w ciąży przed każdym zakupem nowego produktu należy sprawdzić, czy nie zawiera on niepożądanych składników. Jeśli występują w wysokich stężeniach, bezpieczniej jest poczekać z używaniem danego preparatu do momentu zakończenia karmienia piersią. Obecność kontrowersyjnych składników na końcu składu (w śladowych ilościach) nie wpływa negatywnie na ciążę i takie produkty można bezpiecznie stosować. Najlepiej jednak obserwować reakcje skóry ze względu na jej zwiększoną wrażliwość. W przypadku pojawienia się podrażnień czy objawów alergii należy zaprzestać stosowania. Przed zakupem warto skonsultować wybór ze specjalistą, dlatego zapraszamy do rozmowy z naszymi kosmetologami.

Zachęcamy również do przeczytania naszego wpisu poświęconego kobietom w ciąży i karmiącym piersiom Pielęgnacja skóry w czasie ciąży i karmienia piersią.

A czy Wy macie swoje ulubione kosmetyki, które stosujecie w tym wyjątkowym okresie? Chętnie przeczytamy o nich w poniższych komentarzach.

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...

Krem do cery suchej to kosmetyk, który oprócz podstawowych funkcji, o których już wspomnieliśmy ochrona UV na dzień oraz regeneracja na noc , został tak sformułowany, aby odpowiadać na wyjątkowe potrzeby tego typu skóry.

Czytaj dalej...

Produkt ten przyjmuje zatem bardzo ważną rolę, jaką jest przekształcenie wszystkich różnych niedoskonałości w stare wspomnienie, które należy do przeszłości, gwarantując w ten sposób wyraźną poprawę skóry i zapewniając, że jest ona naprawdę optymalna i zdolna do zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb.

Czytaj dalej...

Producenci najlepszych kosmetyków do opalania podają, do jakiego rodzaju skóry są one odpowiednie - matujący żel przeciwsłoneczny do cery tłustej, krem do twarzy z filtrem 50 do cery naczynkowej czy emulsja na słońce dedykowana skórze trądzikowej.

Czytaj dalej...