Najlepsze Kremy Punktowe na Pryszcze - Wybór i Porady
Krem na trądzik - jaki wybrać?
Dobrego kremu na trądzik polecamy szukać przede wszystkim wśród dermokosmetyków. Trądzik to poważna choroba skórna, dlatego warto postawić na przebadane produkty zalecane przez dermatologów. Oto ranking 5 kremów na trądzik, które cieszą się najlepszymi opiniami.
Doskonały krem nawilżający na trądzik. Polecany jest m.in. dla cery wysuszonej w trakcie leczenia dermatologicznego. Jest niekomedogenny. Ma silne właściwości nawilżające i kojące, ale nie powoduje zapychania cery. Sprawdza się stosowany zarówno na na noc, jak i na dzień (daje matowy efekt na skórze).
Dla cery trądzikowej bardzo polecane są kremy złuszczające z kwasami w składzie. Jednym z najlepszych dermokosmetyków w tej kategorii jest Pharmaceris T Sebo-Almond Peel, który zawiera kwas migdałowy. Krem pomaga pozbyć się wyprysków i zmniejsza ryzyko powstawania kolejnych. Uwaga! Można go stosować wyłącznie na noc.
La Roche-Posay Effaclar Mat to świetny matujący krem na trądzik, który najlepiej sprawdzi się stosowany na dzień. Jest lekki, szybko się wchłania i niweluje nieestetyczne błyszczenie skóry. Dobrze sprawdza się stosowany jako krem bazowy pod makijaż.
Krem Vichy Normaderm Phytosolution to dobra propozycja dla osób borykających się z trądzikiem oraz z przebarwieniami potrądzikowymi. Zawiera kwas hialuronowy odpowiadający za nawilżenie oraz salicylowy, który z kolei ma właściwości oczyszczające. Krem pomaga zmniejszyć widoczność zaskórników oraz zwęża pory.
Dobry krem na trądzik młodzieńczy? Najlepszym wyborem będzie Cetaphil Pro Oil Control. Łagodzi stany zapalne, a zarazem odbudowuje naturalną barierę ochronną skóry. Zawiera filtr ochronny SPF 30, więc z powodzeniem można go stosować na dzień. Pamiętajmy, że cera trądzikowa potrzebuje ochrony przeciwsłonecznej!
Jak wybrać najlepszy krem na trądzik
W doborze odpowiednich kosmetyków na trądzik najważniejszy jest rodzaj skóry, ponieważ od tego zależy, czy odpowiednio o nią zadbasz i czy jej dodatkowo nie zaszkodzisz. Istotny jest również skład, a także działanie dodatkowe.
Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy doborze dobrego kremu na trądzik w 2024 roku.
Typ cery
Cera tłusta ma tendencję do przetłuszczania, co w dłuższej perspektywie może zatykać pory i wywołać trądzik. Najważniejsze to nie dopuszczać do jej przesuszania, choć w drugą stronę też nie wolno przesadzić.
Należy unikać preparatów na bazie alkoholi, które spotęgują mechanizmy obronne skóry twarzy, przez co zacznie ona wydzielać jeszcze więcej sebum.
Warto stosować kosmetyki na trądzik zawierające kwas salicylowy, który zwęża i oczyszcza ujścia gruczołów łojowych, złuszcza naskórek oraz zwiększa gęstość skóry i produkcję kolagenu. Co więcej, odżywiaj skórę kwasami owocowymi, dzięki którym cera lepiej wchłania składniki odżywcze.
W przeciwieństwie do cery tłustej, sucha skóra jest niedostatecznie nawilżona i wytwarza znikome ilości sebum. W codziennej pielęgnacji cery unikaj kosmetyków na trądzik na bazie alkoholu oraz mydła, ponieważ pozbawiają one skórę ochronnej warstwy sebum.
Stosuj kosmetyki na trądzik zawierające jak największą ilość składników odżywczych, które przywrócą skórze witalność i właściwy poziom nawilżenia. Sprawdzą się ekstrakty z nagietka, rokitnika, pestek winogron czy kiełków pszenicy. Doskonałym składnikiem nawilżającym jest też kwas hialuronowy, bo nie tylko nawilża, ale też jest bardzo lekki.
Cera mieszana to połączenie skóry tłustej i suchej. Tłusta część to tzw. obszar T (nos, czoło, broda), a sucha to policzki. Pielęgnując skórę, dobieraj kremy przeznaczone do cery mieszanej, dzięki czemu nie będzie konieczności dbania o poszczególne jej fragmenty z osobna. Sprawdzą się np. kremy do cery trądzikowej zawierające retinol. Jeśli twoja skóra ma tendencję do przetłuszczania się, stosuj kosmetyki na trądzik zawierające rumianek, szałwię lub delikatne kwasy owocowe (jabłkowy czy cytrynowy). Z kolei do przesuszającej się, dobieraj kremy nawilżające, a więc z witaminą E, aloesem lub gliceryną.
Nasze składniki
- Naturalny Kwas Salicylowy : W 100% czysty i pochodzenia naturalnego. Pozyskiwany z liści golterii. Widocznie oczyszcza pory i poprawia strukturę skóry.
- Niacynamid : Lepiej znany pod nazwą „witamina B3”, zmniejsza on rozszerzone pory i łagodzi skórę.
- Olejek z drzewa herbacianego : W 100% czysty, naturalnego pochodzenia. Pomaga usuwać niedoskonałości.
Pełna lista składników :
AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE SE, BENTONITE, NIACINAMIDE, GLYCERYL STEARATE
CITRATE, PALMITOYL GRAPE SEED EXTRACT, ACACIA SENEGAL GUM, ARGININE, SALICYLIC ACID,
XANTHAN GUM, GLYCERYL STEARATE, PELARGONIUM GRAVEOLENS FLOWER OIL, MENTHA PIPERITA
(PEPPERMINT) OIL, CITRAL, CYMBOPOGON CITRATUS LEAF OIL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF OIL, CITRONELLOL, CI 77492 (IRON OXIDES), GERANIOL, LINALOOL, LAVANDULA HYBRIDA OIL, MALTODEXTRIN, MELISSA OFFICINALIS LEAF OIL, HYDROLYZED GARDENIA FLORIDA EXTRACT, SODIUM CITRATE, LIMONENE.(351/036)
Skuteczny preparat punktowy na wypryski – jak działa?
Preparaty do stosowania punktowo zawierają składniki, które mają za zadanie szybko zredukować stan zapalny poprzez zwalczenie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku oraz przyspieszenie procesu gojenia. Takie produkty również regulują wydzielanie sebum i koją skórę. Odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej pomoże Ci na dłuższą metę zapobiec powstawaniu kolejnych wyprysków, a teraz zobacz, z czego możesz skorzystać w sytuacjach awaryjnych 🙂
Zebrałam 5 godnych zaufania produktów na wypryski o różnych formułach, aby każdy mógł znaleźć opcję najbliższą swoim potrzebom. Przez produkty płynne po plasterki – w tym miejscu poznasz ich działanie, specyfikację i sposób użycia.
Preparat punktowy do zmian skórnych w kremie
Krem na niedoskonałości przepełniony składnikami aktywnymi. Cynk PCA, azeloglicyna, kwas salicylowy i terpineol z drzewa herbacianego i ekstrakt z porostu alpejskiego Usnea Barbata tworzą niezwykle skuteczną kompozycję. Hamuje rozwój bakterii, zwalcza stany zapalne, łagodzi zaczerwienienia, oczyszcza ujścia gruczołów łojowych i wspomaga gojenie.
Nadaje się do stosowania na całe ciało zarówno punktowo, jak i na większy obszar z niedoskonałościami. Posiada zastygającą formułę, dzięki czemu nie musisz się bać o zabrudzenie pościeli.
Plasterki na wypryski
Plasterki hydrokoloidowe są świetnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli masz problem z utrzymaniem rąk z dala od niedoskonałości i ich wyciskaniem 🙂 Chronią zmianę przed przedostawaniem się do niej bakterii oraz rozprzestrzenianiem na inny obszar twarzy. Delikatnie podsuszają wyprysk i przyspieszają gojenie. Te konkretne plasterki posiadają 2 etapowy mechanizm przyklejania, który zapewnia jeszcze większą ochronę przed bakteriami.
