"Odzyskaj Świeżość Skóry - Krem Regenerujący Po Dermatologicznych Zabiegach"

Kremy po retinolu i kwasach: Thalgo Revitalising Night Cream

Krem błogi i otulający jak balsam, który głęboko regeneruje skórę w ciągu nocy. Pozostawia na skórze ochronną woalkę zwiększającą penetrację składników aktywnych i sprzyjającą odbudowie naskórka. Krem likwiduje suchość, ściągnięcie i dyskomfort dzięki zawartości kompleksu Seve Bleue, masła shea, aloesu oraz kapsułkowanego morskiego wapnia. Składniki te uzupełniają zapasy wody w skórze, działają zmiękczająco i kojąco.

Emulsja stworzona specjalnie do łagodzenia podrażnień po zabiegach i kuracjach dermatologicznych. Jest bardzo komfortowa, nietłusta i pozostawia aksamitnie matowe wykończenie. Jej hipoalergiczna formuła nadaje się do każdego typu skóry, szczególnie problematycznej. W składzie zawiera sukralfat wspomagający regenerację naskórka, kojącą wodę termalną, przeciwbakteryjną miedź oraz siarczan cynku.

6 najlepszych kremów regenerujących po retinolu i kwasach. Likwidują suchość, pieczenie i podrażnienia skóry

Podczas kuracji retinolem i kwasami skóra łatwo się odwadnia, jest napięta, nierzadko czerwona i piecze. W tym okresie powinnaś otoczyć ją szczególną opieką, aby wspomóc jej odnowę i przyspieszyć gojenie się podrażnień. Must-have’em w twojej kosmetyczce powinien być otulający krem, który zadziała na przesuszoną cerę jak leczniczy opatrunek. Bogata formuła, powlekając skórę delikatnym, komfortowym woalem, stworzy idealne warunki do regeneracji naskórka, zredukuje nieprzyjemne objawy oraz zapobiegnie nadmiernemu łuszczeniu. Jakie kremy ukoją i nawilżą skórę po retinolu i peelingach kwasami?

Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, to konsystencja. Wodniste i żelowe formuły są dobre na lato, ale podczas kuracji retinolem lub kwasami potrzebujesz bogatszego kremu. Nawet jeśli masz cerę tłustą i skłonną do trądziku, możesz bez obaw sięgnąć po bardziej treściwe produkty, ponieważ łuszcząca się skóra, niezależnie od jej typu, wymaga odżywienia. Ideałem będzie krem, który po aplikacji powleka twarz delikatnym, nietłustym filmem i działa tym samym jak plaster naklejony na ranę. Ochronna warstewka kremu odseparuje podrażniony naskórek od czynników zewnętrznych i ułatwi mu regenerację. Wzmocni także barierę hydrolipidową skóry, co ograniczy ucieczkę wilgoci i zapewni cerze optymalny poziom nawilżenia.

Krem stosowany podczas kuracji retinolem i kwasami powinien też zawierać składniki stymulujące procesy naprawcze w skórze oraz zmniejszające stan zapalny. W kosmetologii wyróżnia się szereg substancji o takich właściwościach – przykładowe z nich to pantenol (inaczej witamina B5), alantoina, niacynamid (witamina B3), wąkrotka azjatycka, sukralfat, gliceryna (nie tylko nawilża, ale też koi), miedź, cynk. Dwa ostatnie związki wykazują właściwości antybakteryjne, aby na uszkodzonej skórze nie dopuścić do groźnych nadkażeń i zapewnić jej optymalne warunki do gojenia. Bazą dla dobrego kremu po retinolu i kwasach powinny być z kolei odżywcze masła, oleje (także ten parafinowy, którego nie należy się bać) oraz innego rodzaju emolienty. Dodatkowym plusem jest obecność wody termalnej, która łagodzi podrażnienia.

Domowe sposoby na regenerację skóry twarzy

Musisz wiedzieć, że nawet najlepszy krem nie zapewni Ci właściwej regeneracji skóry twarzy, jeśli będziesz zaniedbywać pewne zasady pielęgnacyjne. Pamiętaj, że skóra zaczyna przygotowania do nocnej regeneracji mniej więcej już od godziny 17. Kiedy po południu wracasz do domu i nie planujesz już nigdzie wychodzić, od razu zmywaj makijaż. Im krótszy kontakt skóry z kosmetykami do makijażu, tym lepiej. Choć może Cię kusić perspektywa szybkiej regeneracji, wstrzymaj się z nią jeszcze kilka godzin. Zaraz po zmyciu makijażu zafunduj sobie np. zabieg nawilżający. Przydadzą Ci się proste, domowe sposoby na nawilżenie twarzy, np. maseczka z płatków owsianych, miodu, siemienia lnianego. Nawilżenie to często pierwszy krok do zniwelowania istniejących podrażnień i zapobiegnięcia podrażnieniom w przyszłości. Nawilżony naskórek to naskórek elastyczny i mniej podatny na uszkodzenia.

Inne domowe sposoby na nawilżenie skóry? Jednym z najprostszych jest kuracja z oliwy z oliwek. Wystarczy nałożyć na czystą skórę cieniutką jej warstwę i odczekać pół godziny. Potem należy umyć twarz (najlepiej olejkiem, bo olejowa formuła najlepiej poradzi sobie ze zmyciem oliwy) i można przystąpić do wieczornych zabiegów regeneracyjnych.

Jeśli chodzi o domowe sposoby na podrażnioną skórę twarzy, warto mieć je w zanadrzu, gdy będziesz w awaryjnej sytuacji. Czy zdarzyło Ci się czasem przesadzić z zabiegami pielęgnacyjnymi, np. peelingiem z dodatkiem kwasów i tym samym nabawić się podrażnień i zaczerwienienia na twarzy? W takiej sytuacji nie ma czasu na poszukiwania ratunku w drogerii czy u kosmetyczki. Przygotuj sobie szybko maseczkę owsianą. Możesz ją zrobić z płatków owsianych i mleka (np. migdałowego), zmielonych migdałów i naparu z liści rozmarynu albo skrzypu polnego (jeśli akurat masz te zioła w domu).

Jeśli masz tendencję do występowania podrażnień na twarzy, przestrzegaj na co dzień jeszcze kilku zasad. Myj twarz wyłącznie letnią wodą, nigdy gorącą. Unikaj też picia gorących napojów i jedzenia gorących, pikantnych potraw. Podrażnienia na twarzy może nasilać także nadmierna konsumpcja alkoholu. Jeśli dodatkowo masz płytko unaczynioną skórę, unikaj nagłych skoków ciśnienia. Nie pal papierosów, nie nadużywaj alkoholu (zwłaszcza czerwonego wina) i kawy, używaj mniej soli, jedz mniej czekolady i przetworów mięsnych.

BIOLIQ Dermo, Krem CICA intensywnie regenerujący po zabiegach dermatologicznych, 30 ml

  • DARMOWA DOSTAWA Już od 149 zł !
  • DOŚWIADCZENIE Legalna apteka od 2006 r.
  • ZAUFANIE 98% zadowolonych klientów
  • BEZPIECZEŃSTWO Certyfikat SSL
  • POLTRAF Transport medyczny

Jeśli nie potrzebujesz jeszcze intensywnych kuracji, ale chcesz walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, szukaj przeciwutleniaczy, witaminy C i E oraz ekstraktów roślinnych, które chronią przed działaniem wolnych rodników.

Czytaj dalej...

ZALETY - druga skóra - nie obciąża, nie zapycha - nie ciemnieje - bardzo ładnie wygląda na buzi - promiennie - utrzymuje się w bardzo dobrej kondycji przez cały dzień w pracy - nie trzeba go dodatkowo pudrować - trzyma bardzo ładne wykończenie, cara się nie wyświeca - świetny produkt na co dzień.

Czytaj dalej...

jak na BB trwały nie zapycha, nie mam dodatkowych wyprysków a o to u mnie łatwo nie odczułam żeby wysuszał a mam suchą skórę dobrze miesza się z innymi kremami BB mieszam go czasem z najjaśniejszym Resibo, żeby wyrównać kolor jest wydajny, używam ok.

Czytaj dalej...

Krem zakupiłam kilka miesięcy temu, towarzyszył mi wiosną i latem, w ciepłe miesiące, które nie są łatwe dla mojej skóry chłód też jej nie służy, ale w inny sposób niż wyższe temperatury, cały rok jest wymagający.

Czytaj dalej...

Intensywne nawilżenie i odżywienie Formuła kremu bogata w naturalne składniki dostarcza intensywnego nawilżenia i odżywienia, które jest kluczowe dla utrzymania elastyczności i jędrności skóry wokół oczu.

Czytaj dalej...