Krem samoopalający do twarzy - Tajemnice Promiennej Skóry
Zainspiruj się ze Zainspriruj się ze Swederm
swederm.pl
Samoopalacz do twarzy - 5 produktów, które dają piękną opaleniznę
Samoopalacz do twarzy nadaje skórze złocisty odcień opalenizny, bez narażania jej na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Przedstawiamy 5 najlepszych produktów w tej kategorii oraz podpowiadamy, jak krok po kroku go nakładać, żeby uniknąć smug.
fot. Adobe Stock, SHOTPRIME STUDIO
Samoopalacze do twarzy sprawiają, że skóra wygląda jakbyśmy wróciły z długich, egzotycznych wakacji. Większość z nich nie tylko poprawia jej koloryt, ale także nawilża i regeneruje. Niestety, to jeden z tych produktów, których się boimy - wystarczy nierównomierna i niedokładna aplikacja, aby na twarzy powstały nieestetyczne smugi i przebarwienia.
Spis treści:
Jak stosować samoopalacz do twarzy?
Podobnie jak naturalna opalenizna pochodząca z reakcji melanocytów na działanie promieniowania UV nie zakryje problemów skórnych, samoopalacz też nie zadziała na nie jak korektor. Ale może być zbawienny dla osób o szarym, zmęczonym kolorycie czy bardzo jasnej skórze, która nie powinna w ogóle być eksponowana na słońce. Samoopalacz do twarzy to także świetne rozwiązanie dla osób, które nie opalają twarzy i chcą wyrównać koloryt twarzy i ciała, które zazwyczaj ma ciemniejszy kolor. Warto też zaznaczyć, że samoopalacz pomimo, że przyciemnia koloryt, nie jest zabezpieczeniem przed działaniem promieniowania UV, dlatego zawsze należy pamiętać o aplikacji kremu z filtrem SPF 50.
Co warto wiedzieć przed aplikacją samoopalacza i jak go nakładać? Zapytaliśmy o to eksperta.
RADA EKSPERTA
Polecam stosować albo produkty stopniowo opalające, albo zastosować którąś ze sprawdzonych metod. Samoopalacz nakładaj na wygładzoną dzień wcześniej peelingiem (najlepiej delikatnym, ezymatycznym) skórę. Usunięcie nierówności naskórka uchroni cię przed powstaniem plam. Produkt opalający mógłby się osadzić w miejscu, gdzie skóra jest przesuszona. Samoopalacz nakładaj właśnie jakbyś aplikowała makijaż. Czyli zamiast na całą twarz – tylko na wystające części. Na wzór działania światła słonecznego. Efekt będzie bardziej naturalny i trójwymiarowy i uniknie się nierówności w kolorycie. Niezależnie od tego czy położysz produkt samoopalający na całą twarz, dekolt i szyję (nie zapominajmy o niej!) czy potraktujesz go jak produkt modelujący (jak bronzer) zawsze mniej znaczy lepiej. Jeśli kolor, który zobaczysz na twarzy będzie zbyt jasny, kolejnego dnia, możesz położyć drugą warstwę. Nie warto ryzykować i nakładać go na raz zbyt dużo.
Jak nakładać samoopalacz do twarzy?
Przede wszystkim twarz musi być idealnie nawilżona. Wszędzie tam, gdzie jest sucha albo występuje podrażnienie, będzie się przebarwiać na o wiele ciemniejszy. Stosuj 1 lub 2 razy w tygodniu, aby uzyskać równomierną opaleniznę.
- Przed nałożeniem samoopalacza na twarz, podobnie jak w przypadku nakładania go na całe ciało, warto wykonać peeling, który złuszczy martwy naskórek.
- Niewielką ilość kremu nanieś równomiernie na skórę twarzy. Szczególną uwagę zwróć przy aplikacji na linii włosów i brwi - w tych miejscach nałóż mniej preparatu.
- Po aplikacji dokładnie umyj ręce.
- Do chwili wchłonięcia się kremu, unikaj kontaktu z ubraniem.
Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 27.05.2020
