Krem z filtrem dla skóry trądzikowej - Skuteczna ochrona i pielęgnacja
Ile kremu z filtrem nakładać?
Powinno się nakładać 2 mg na cm2 skóry, co zazwyczaj przy damskich twarzach daje wynik 0,7-0,8 g. Skąd tyle? Bo takie ilości są badane w testach. Dla osób z tłustą skórą może to być dużo, sporo zależy też od kosmetyku i jego konsystencji. Ja wychodzę z założenia, że najzdrowszy jest kompromis, a więc nie bawię się w odmierzanie kremu za pomocą wagi, aplikuję tyle, ile moja tłusta cera jest w stanie „przyjąć” i czuć się komfortowo. Pamiętajcie — lepiej nałożyć trochę mniej niż za dużo i się zniechęcić do stosowania filtrów. Tłuste, trądzikowe skóry są szczególnie trudne do stosowania tego typu kremów, ale nie rezygnujcie z nich, bo dają wiele dobrego.
Tak naprawdę to idealnie by było stosować krem z filtrem przez cały rok, zwłaszcza wtedy, gdy wychodzisz na zewnątrz. Ja, jeśli siedzę w domu, przyznam, że nie zawsze stosuję krem z filtrem. Staram się zachować zdrowy rozsądek i czasami daję skórze odpocząć. Dopiero aplikuję go przed wyjściem. Tak, wiem, że promieniowanie przenika przez szyby i że urządzenia elektroniczne typu komputer wytwarzają szkodliwe promieniowanie niebieskie. Jednak nigdy nie rezygnuję z antyoksydantów, one również pomagają nam w walce z wolnymi rodnikami, które wytwarza promieniowanie. Pielęgnacja nie powinna być karą czy też nieprzyjemną powinnością, dlatego warto zachować zdrowy rozsądek. Niestety przy cerze tłustej musimy zachowywać równowagę, aby jej za mocno nie obciążyć. Aha, ale gdy stosujecie retinol czy kwasy — nie ma taryfy ulgowej, tu trzeba być sumiennym, żeby sobie nie zaszkodzić.
Pharmaceris T, Przeciwtrądzikowy krem normalizujący i zwężający pory SPF 20
Cena ok. 53 zł za 50 ml
Właściwości:
– ma lekką, kremową konsystencję, która łatwo się rozprowadza
– bardzo dobrze nadaje się pod makijaż, ale też solo
– nie wymaga przypudrowania
– nie bieli
– ma moje ulubione opakowanie airless, dzięki czemu jest higieniczny
– jest komfortowy na twarzy, nie daje uczucia ściągnięcia czy wysuszenia
– bardzo dobrze sprawdzi się zarówno na mieszanej, tłustej, jak i trądzikowej cerze, ma działanie normalizujące wydzielanie sebum oraz przeciwtrądzikowe
– jeden z obecnych faworytów, idealny dla osób zaczynających przygodę z SPF-ami, bo nie obciąża skóry tak jak niektóre SPF-y
– zawiera kilka ciekawych składników aktywnych, takich jak: formuła Pore-Diminish (odblokowuje i oczyszcza pory, zmniejszając ich wielkość oraz widoczność), kwas cytrynowy (delikatnie złuszcza zrogowaciały naskórek, rozjaśnia, wygładza strukturę skóry), piroktonin olaminy (działa antybakteryjnie, przywraca równowagę mikroflory naskórka, wspomaga gojenie istniejących zmian grudkowo-krostkowych), ester kwasu winowego (nawilża skórę, wygładza i zmiękcza, reguluje wydzielanie sebum)
– PAO 12 miesięcy od otwarcia opakowania
– uwielbiam go aplikować w dni, kiedy przebywam w domu i nie potrzebuję wysokiej ochrony
Innoaesthetics, INNO-DERMA SPF 50+ – ultralekki krem
Krem przeciwsłoneczny firmy Innoaesthetics to kosmetyk do skóry problematycznej o skutecznej ochronie przed promieniowaniem UV. Ponadto głęboko nawilża, reguluje i zmniejsza wydzielanie sebum. Sięgnij po niego, szczególnie gdy szukasz kompleksowych filtrów dla cery trądzikowej i tłustej czy mieszanej. Skutecznie walczy on również z procesami powstawania przebarwień. Warto stosować go w codziennej pielęgnacji twarzy. Pamiętaj jednak, aby aplikować go ponownie po intensywnym poceniu się lub pływaniu.
Krem z filtrem marki Woods Copenhagen to bezzapachowy i wodoodporny kosmetyk, który zapewnia szerokie spektrum ochrony przeciwsłonecznej. Przede wszystkim otacza skórę twarzy filmem niwelującym działanie promieniowania UVA i UVB. Doskonale nadaje się do różnych typów cery, w tym do cery trądzikowej skłonnej do zanieczyszczeń czy wyprysków. Znajdziesz w nim między innymi:
- chemiczny filtr przeciwsłoneczny chroniący przed promieniowaniem UVA, wolnymi rodnikami i uszkodzeniami skóry,
- hydrofobowy filtr UVB o wysokiej absorpcji,
- organiczny aloes, nawilżający skórę oraz poprawiający jej elastyczność,
- argininę, wzmacniającą barierę hydrolipidową.
Ten krem do twarzy pozostawi Twoją skórę jedwabiście gładką w dotyku, a dodatkowo nada jej delikatnego blasku bez nadmiernego błyszczenia się od sebum.
Co najpierw — krem z filtrem czy nawilżający?
Poranna pielęgnacja uwzględniająca krem z filtrem powinna wyglądać następująco:
1. Mycie twarzy
2. Tonizacja (opcjonalna, jeśli używasz dedykowanego kosmetyku do mycia twarzy)
3. Serum (opcjonalnie, pod krem z filtrem świetnie nadaje się serum z witaminą C lub innymi oksydantami, ponieważ wzmacnia ochronę przed wolnymi rodnikami)
4. Krem nawilżający/ matujący (jeśli czujesz taką potrzebę) + krem pod oczy
5. Krem z filtrem SPF
Ważne: CZEKAMY od 10- do 20 minut przed wykonaniem makijażu, aby krem z filtrem utworzył jednolity, chroniący skórę film zabezpieczający przed promieniowaniem. Jeśli nałożymy zbyt szybko makijaż, ochrona może być niepełna.
6. Opcjonalnie makijaż lub sam puder dla zmatowienia kremu z filtrem
Osobiście najczęściej stosuję kroki: mycie twarzy, krem pod oczy, serum z witaminą C i krem z filtrem. Czasem dokładam puder transparentny lub makijaż. Moja tłusta cera nie wymaga dodatkowego nawilżenia pod krem z filtrem.
