Krem z filtrem do twarzy - Twoje nowe must-have ochronne na blogu

Jaki krem z filtrem do twarzy wybrać? Kompleksowy poradnik

Coraz więcej osób ma świadomość tego, że dobry krem z filtrem jest podstawą codziennej pielęgnacji przez cały rok. Wzmożony popyt zachęca producentów do tworzenia nowych produktów, czego efektem jest "zalanie" drogeryjnych półek kosmetykach przeciwsłonecznymi. W tym gąszczu trudno jest odnaleźć ten idealny, dlatego postanowiłyśmy przygotować ten artykuł. Dowiesz się w nim, jak rozszyfrować skomplikowane nazwy i różne oznaczenia, aby wybrać dobry krem z filtrem UV.

Co znajdziesz w artykule?

  1. Jak działa krem z filtrem UV?
  2. Krem ochronny z filtrem chemicznym czy mineralnym - który wybrać?
  3. Filtry starej generacji a filtry nowej generacji - co oznacza ten podział?
  4. Postacie filtrów UV w kremach z filtrami
  5. Oznaczenia na kremach z filtrem - o czym świadczą?
  6. Jaki powinien być idealny krem z filtrem?
  7. Ile kremu z filtrem na twarz nałożyć, by chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych?
  8. Akcja (re)aplikacja - jak często powtarzać aplikację kremu z filtrem SPF?
  9. Dobre kremy ochronne z filtrami przeciwsłonecznym do codziennej pielęgnacji – oferta BasicLab
  10. Podsumowanie

Krem z filtrem do twarzy - ranking

W naszym rankingu znajdziecie 10 kremów do twarzy z wysokim filtrem, które zostały docenione przez klientki marki Bielenda w różnym wieku i z różnymi potrzebami skóry. Przedstawiamy najlepsze produkty do pielęgnacji i ochrony przeciwsłonecznej skóry przez cały rok.

Ochronne ultralekkie serum w kroplach SPF 50 Beauty Molecules Bielenda wyróżnia się innowacyjną, ultralekką formułą, która szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu na skórze. Ochronne serum w kroplach jest idealne dla osób poszukujących lekkiej, ale skutecznej ochrony przed słońcem. Kosmetyk zawiera składniki nawilżające i antyoksydanty, które dodatkowo pielęgnują skórę, pozostawiając ją miękką i wypoczętą. Kwas hialuronowy, molekuły ektoiny i nutripeptydy wspomagają regenerację skóry i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się. Kosmetyk zapewnia doskonałą ochronę przed słońcem, a równocześnie wspiera naturalny mikrobiom skóry i zapobiega nadmiernej utracie wody. Lekki krem ochronny idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie pod makijaż.

Ochronne ultralekkie serum w kroplach SPF 50 zapewnia wyjątkową troskę i pielęgnację skóry problematycznej.

Krem z filtrem 50 do twarzy - ranking

Ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji skóry. Ogromna liczba dostępnych produktów sprawia, że wybór odpowiedniego kremu z filtrem SPF 50 może być nie lada wyzwaniem. Jaki krem do twarzy z filtrem 50 wybrać? Na jakie cechy kosmetyku zwrócić uwagę? Przedstawiamy ranking najlepszych kremów z filtrem SPF 50.

    • Krem z filtrem do twarzy - ranking
    • 1. Innowacyjne ultralekkie serum w kroplach SPF 50 Beauty Molecules Bielenda
    • 2. Kolagenowy krem ochronny ANTI-AGE SPF 50 do skóry dojrzałej
    • 3. SupremeLab Barrier Renew Odżywczy krem na dzień SPF 30 do skóry wrażliwej i suchej
    • 4. Innowacyjny Skin O3 Zone Ozonowy krem SPF 50 Ochronno-Dotleniający
    • 5. FaceBoom Boombastic Lab Tinted Ochronne Serum SPF 50 - nowość w formie serum!
    • 6. Multifunkcyjne Serum Make-Up Korygujący Fluid Serum SPF 50
    • 7. Bikini Nawilżający krem do twarzy SPF 50
    • 8. SupremeLab Sun Protect Nawilżający krem ochronny SPF 50
    • 9. SupremeLab Sun Protect Lekka emulsja ochronna SPF 50
    • 10. SKINARTÉ Multifunkcyjny krem ochronny SPF 50+ CC formuła
    • Podsumowanie

    Zbliżające się lato przypomina nam o tym, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Pamiętajmy jednak o tym, że ochrona przed promieniami UV nie powinna ograniczać się do miesięcy wiosenno-letnich. Słońce, nawet gdy jest za chmurką, operuje przez cały rok, a co za tym idzie, nasza skóra jest narażona na promieniowanie również jesienią i zimą. Z tego powodu krem z filtrem SPF 50 powinien zagościć w naszych kosmetyczkach na dobre. Jakie jest główne zadanie kosmetyku? Emulsja chroni skórę przed potencjalnym poparzeniem słonecznym oraz powstaniem rumienia. Odgrywa także kluczową rolę w spowalnianiu procesów starzenia się skóry. Wspiera jej naturalną barierę ochronną oraz procesy regeneracyjne. Nowoczesne formuły są bogate w dodatkowe składniki pielęgnujące skórę, m.in. nawilżające ekstrakty roślinne, kwas hialuronowy czy przeciwzmarszczkowe peptydy i kolagen. W kosmetykach marki Bielenda znajdziesz wszystko, co niezbędne dla utrzymania zdrowej i pięknej skóry.

    Czym jest filtr słoneczny?

    Mianem filtra słonecznego określa się związek chemiczny, który wykorzystuje się w kosmetykach, których zadaniem jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB.

    W kosmetologii stosuje się 2 rodzaje filtrów: chemiczne i mineralne (tzw. fizyczne). Aby kosmetyk maksymalnie mógł chronić skórę przed promieniami, używa się kombinacji obu rodzajów filtrów bowiem dopiero wtedy dajemy skórze odpowiednią i kompleksową ochronę.

    • Filtry mineralne (zwane też jako naturalne lub fizyczne) – ich działanie przypomina funkcjonowanie lusterka, a więc odbijają one od skóry promienie słoneczne i nie przepuszczają ich w jej głąb. Jako filtry mineralne stosuje się dwa związki chemiczne:
      • tlenek cynku,
      • i dwutlenek tytanu.
      • silatrisol,
      • tinosorb,
      • avobenzon,
      • i oktokrylen.

      Filtry starej generacji a filtry nowej generacji - co oznacza ten podział?

      Zarówno wśród producentów, jak i w komercyjnej komunikacji przyjął się podział na filtry starej i nowej generacji. Skąd się wziął?

      Różne filtry chronią przed różnym spektrum długości fal i właśnie to uwarunkowało podział na:

      • filtry starej generacji chroniące w węższym zakresie,
      • filtry nowej generacji, fotostabilne filtry chroniące szerokopasmowo przed promieniowaniem UVA i UVB, światłem niebieskim HEV i podczerwonym IR.

      Niektóre filtry nowej generacji - jak np. zastosowany w produktach z naszej gamy Protecticus Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol - chronią dodatkowo również przed światłem niebieskim HEV, emitowanym nie tylko przez słońce, ale także ekrany urządzeń elektronicznych.

      Nie oznacza to oczywiście, że filtry starej generacji powinny wywoływać obawy czy być uważane za „niepewne” – warto natomiast zwracać uwagę, aby stosowane kosmetyki promieniochronne zawierały synergiczne połączenie różnych filtrów, by skutecznie chroniły w jak najszerszym zakresie.

Skuteczność efekt działania kosmetyku Konsystencja jeśli dotyczy Trwałość użytego kosmetyku na twarzy ciele Wydajność Stosunek ceny do jakości Stosunek obietnic producenta do efektu rzeczywistego Opakowanie estetyka i użyteczność.

Czytaj dalej...

INFORMACJA DLA WRAŻLIWYCH na początku zdarzyły mi się tu i ówdzie zaczerwienione miejsca, jednak później nie doświadczyłam już żadnych efektów ubocznych przy czym zawsze stosowałam pod spód krem lub serum.

Czytaj dalej...

Działanie pielęgnacyjne jest dobre jednak spodziewałam się mocniejszego efektu, brakło tu mi intensywnego nawilżenia, i działania napinająco - ujędrniającego, a przy mojej dojrzałej suchej cerze najbardziej mi na tym zależało.

Czytaj dalej...

Liczba, którą umieszcza się przy skrócie SPF 15, 30, 50 oznacza stosunek czasu, po jakim na skórze chronionej filtrem pojawi się podrażnienie, do czasu powstania zaczerwienienia na skórze niechronionej preparatem z filtrem.

Czytaj dalej...

Krem stosuje s przyjemnością na noc podczas kuracji retinolem, mocnym przesuszeniu oraz zimą na dzień, sprawdza się również do stosowania na dłonie i stopy - ot taki sobie niepozorny mały kremik, a jak uniwersalny Polecam wypróbować.

Czytaj dalej...