Krem Ziaja CC dla Skóry Naczynkowej - Tajemnica Spokojnego i Promiennego Wyglądu
Cera naczynkowa – zabiegi do wykonania w domu
Domowe sposoby na cerę naczynkową mogą pomóc zmniejszyć już istniejące naczynka, zapobiec powstawaniu kolejnych, zmniejszyć zaczerwienienia i przynieść ulgę dla piekącej skóry.
Zbawienny wpływ na skórę naczynkową ma siemię lniane. Dwie łyżki siemienia należy zalać szklanką wody i gotować na małym ogniu przez 20 minut, następnie ostudzić i odcedzić. Na twarz należy nałożyć gazę nasączoną tonikiem, a na nią siemię i zdjąć po 20 minutach.
Jak wygląda zamykanie naczyń krwionośnych? Dowiesz się tego z naszego filmu
Zobacz film: Jak wygląda zamykanie naczyń krwionośnych? Źródło: Klinika urody.
Ukojeniem dla skóry może być też ziołowy tonik do cery naczynkowej, który wykonuje się z łyżeczki suszonego nagietka, łyżeczki skrzypu i kwiatu kasztanowca. Zioła należy zalać wrzątkiem, odcedzić po ostudzeniu i stosować jak tonik rano i wieczorem. Taką mieszankę trzeba przechowywać w lodówce.
Ulgę przyniesie także okład z rumianku. Do jego przygotowania należy wykorzystać ½ szklanki suszonego rumianku i 1½ szklanki wody. Po zagotowaniu (około 15 minut) wywar należy ostudzić, a następnie zamoczyć w nim gazę i przyłożyć do twarzy na 10 minut.
Na twarz można nakładać również naturalne olejki, tłoczone na zimno. Poleca się szczególnie olejek z dzikiej róży, marakui, czarnej porzeczki, ogórecznika lekarskiego i pestek winogron.
Krem na zimę – jaki kosmetyk ochroni cerę przed mrozem?
Zimą nasza skóra wymaga większej troski w porównaniu do innych pór roku. Klasyczny krem nawilżający warto wymienić na bogaty krem, który ochroni ją przed mrozem i wiatrem. Jaki krem najlepiej sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym i co powinien mieć w składzie? Oto wszystko, co warto wiedzieć o pielęgnacji cery zimą.
Jednym z częstszych błędów pielęgnacyjnych jest stosowanie przez cały rok tych samych kosmetyków. Nasza skóra jest bardzo wrażliwa na czynniki środowiskowe, w tym zmiany temperatur. Przechodzenie z dworu do ciepłego, ogrzewanego pomieszczenia zimą to dla niej prawdziwe wyzwanie. Aby pomóc skórze w tym trudnym okresie warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. Podpowiadamy, jaki krem najlepiej nakładać na twarz zimą.
Jaki filtr wybrać do cery naczynkowej?
Skóra na twarzy jest cienka i delikatna, szczególnie problematyczna cera naczynkowa. Z tego powodu wymaga zastosowania kremu z wysokim filtrem, który zapewni odpowiednią ochronę i zabezpieczy kruche naczynka przed szkodliwym wpływem słońca i wysokich temperatur. Odpowiedni kosmetyk do cery naczynkowej powinien mieć możliwie jak najwyższy faktor – minimum 30 SPF, ale najlepszy będzie SPF 50, a nawet 50+. Istotne jest jednak to, że nawet krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym nie zapewni odpowiedniej ochrony przez cały dzień. Z tego powodu konieczne jest ponowne aplikowanie kosmetyków z filtrem SPF co około 2-3 godziny, może być to jednak problematyczne, bowiem ponowne nałożenie kremu wpływa na trwałość makijażu. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są mgiełki lub pudry do twarzy, które zawierają wysokie filtry przeciwsłoneczne. Istnieje również alternatywa w postaci kremów BB, które w swym składzie zawierają zarówno kosmetyk z wysoką ochroną przeciwsłoneczną, jak i krem koloryzujący – podkład. Co ważne, są one lżejsze dla skóry, dzięki czemu nie zatykają porów.
Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Cera naczynkowa, czyli skóra wymagająca szczególnej troski
Pajączki na twarzy, naczynka na nosie – zna to każdy, kogo problemem jest cera naczynkowa. Rumienienie się policzków nie oznacza nic złego, pod warunkiem, że nie dzieje się nagminnie. Jednak jeśli zdarza się, że Twoje policzki nabierają ciemniejszej barwy bez wyraźnego powodu, a pękające naczynka na twarzy zaczynają się utrwalać, nie można tego lekceważyć. Cera naczynkowa wymaga od nas szczególnej opieki i troski, gdyż odpowiednie zamykanie naczynek na twarzy może być dosyć problematyczne. Zanim jednak przejdziemy do tej kwestii i odpowiemy na pytanie, co zrobić w momencie kiedy pojawią się u nas popękane naczynka na nosie i innych częściach ciała, zastanówmy się przez chwilę, co charakteryzuje cerę naczynkową i dlaczego reaguje ona w ten sposób.
Cera naczynkowa – czym się charakteryzuje ten rodzaj skóry?
Cera naczynkowa różni się od innych rodzajów cery dwiema rzeczami. Przede wszystkim skóra przy cerze naczynkowej jest niezwykle cienka – zdecydowanie cieńsza niż w przypadku innych rodzajów skóry. Ponadto naczynka przy cerze naczynkowej znajdują się bardzo płytko pod powierzchnią skóry. Te dwa powody sprawiają, że cera mocniej reaguje na środowisko, zmianę diety czy inne czynniki, w efekcie czego pojawiają się u nas popękane naczynka i chociażby pajączki na udach.
Warto wspomnieć tutaj o tym, że naczynka na nogach czy naczynka na twarzy mają tendencję do utrwalania się na naszej skórze. Co to oznacza? Niestety nic dobrego – pęknięte naczynka mogą na stałe zostać na naszej twarzy, nie natomiast pojawiać się na skutek różnych bodźców. Jeśli odpowiednio się nimi nie zajmiemy, ryzykujemy nie tylko utratą komfortu, niską samooceną czy samopoczuciem, ale także pogorszeniem stanu zdrowia. Cera naczynkowa stanowi idealne środowisko pod rozwój wielu chorób skórnych, takich jak trądzik różowaty czy atopowe zapalenie skóry.
Pękające naczynka – co sprzyja ich powstawaniu?
Ze względu na to, jak cienka jest skóra z tendencją do pękających naczynek, może nam ona przysporzyć wielu problemów, nie tylko tych pielęgnacyjnych. Przede wszystkim cera naczynkowa cechuje się częstym pojawianiem rumienia, czyli zmiany koloru skóry na ciemniejszy. Najczęściej taki stan jest sygnałem, że zmagamy się z problemem wrażliwej cery naczynkowej. Rumień początkowo będzie pojawiał się na naszej twarzy w momencie, kiedy spotka ku temu sprzyjający czynnik. Co to oznacza?

Cechy dobrego kremu z filtrem do cery naczynkowej
Do pielęgnacji cery naczynkowej należy stosować specjalne dedykowane kremy z filtrem. Kosmetyki takie poza wysokim przeciwsłonecznym faktorem SPF zawierają również:
- flawonoidy, czyli związki wykazujące działanie przeciwzapalne, a także uszczelniające naczynka, pozyskiwane one są z nagietka, arniki, rumianku, marchwi oraz malin,
- witaminę C, która ma właściwości rozjaśniające i działanie antyoksydacyjne,
- witaminę PP, wpływającą na normalizację ukrwienia skóry,
- rutynę, która zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zwiększa odporność ich ścian,
- algi morskie, wykazujące właściwości wzmacniające, dodatkowo zawierają minerały i witaminy, a także nawilżają cerę i działają łagodząco na podrażnienia,
- krwawnik pospolity, działający przeciwzapalnie,
- wyciąg z kwiatów dzikiego mirtu, który wzmacnia naczynia krwionośne i jednocześnie zapobiega ich rozszerzaniu,
- kasztanowiec zwyczajny, który dzięki zawartości glikozydom, zwiększa elastyczność i szczelność naczyń włosowatych,
- nagietek lekarski, działający przeciwzapalnie,
- witaminę K, uszczelniającą naczynia włosowate,
- metylosulfonylometan (MSM), czyli organiczna forma siarki, która jest łatwo absorbowana i wykorzystywana przez skórę, a dodatkowo utrzymuje jej elastyczność i gładkość.
Warto podkreślić, że dobry krem do cery naczynkowej powinien mieć działanie przeciwrumieniowe i przeciwzapalne, a także uszczelniające oraz wzmacniające naczynka.