Krem Ziaja na trądzik różowaty - Skuteczna pielęgnacja skóry
Miejsce I – zestaw dermokosmetyków na trądzik różowaty Acnerose
Kremy na trądzik różowaty Acnerose zasługują na specjalną uwagę. Marka ma w ofercie krem na rano, krem na dzień oraz pastę na noc. Dodatkowym produktem w zestawie jest płyn oczyszczający. Wszystkie te produkty wyróżniają się na tle konkurencji w swoich kategoriach, dlatego postanowiliśmy, że pierwsze miejsce przyznamy właśnie całemu zestawowi Acnerose.
Acnerose to linia specjalistycznych dermokosmetyków, które poradzą sobie z trądzikiem różowatym. Warto pamiętać, że kosmetyki z zestawu należy stosować regularnie i tylko stosowanie całego zestawu przyniesie wymierne efekty.
Preparaty te zapewniają wysoce kompleksowe działanie. Cechuje je duża skuteczność w zwalczaniu zmian trądzikowych, dzięki właściwościom antybakteryjnym i przeciwzapalnym.
Z drugiej strony dbają o naczynka, wzmacniają je i uelastyczniają. Poza tym efektywnie redukują zaczerwienienia, łagodzą podrażnienia i nawilżają skórę. Zaś składniki złuszczające zawarte w kosmetykach Acnerose przeciwdziałają powstawaniu blizn i zmniejszają istniejące ślady po wypryskach.
Acnerose zestaw dermokosmetyków dla skóry z trądzikiem różowatym
W większości zestawów krem na dzień pełni głównie funkcję nawilżającą oraz ochronną, ewentualnie poprawia optycznie stan skóry, a za faktyczne efekty odpowiada krem na dzień. W przypadku zestawu Acnerose jest inaczej, ponieważ otrzymujemy zarówno intensywnie redukującą objawy trądziku pastę na noc, jak i dwa preparaty do stosowania rano – silniej działającą maść na rano oraz pielęgnacyjny krem na trądzik różowaty, który może być nakładany pod makijaż. A dodatkowo można go stosować także w ciągu dnia, w zależności od potrzeb.
Z zestawem Acnerose skutecznie walczysz z trądzikiem różowatym przez całą dobę. Ponadto ogromną zaletą serii są w pełni naturalne składy, dzięki czemu specyfiki są bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry.
Trądzik różowaty - objawy
W przypadku trądziku różowatego występują różne objawy i mają różne nasilenie u poszczególnych pacjentów. Zwykle choroba przebiega z okresami zaostrzeń i remisji. Wyróżnia się dwie główne postaci trądziku różowatego. Charakterystyczny dla pierwszej postaci jest rumień występujący w środkowej części twarzy (głównie na nosie i przylegających do nosa częściach policzków). Natomiast w drugiej postaci, zwanej także postacią przerostową (guzkową), główny objaw to przerost tkanki widoczny jako nieregularne pogrubienie skóry. Najczęstszym objawem jest przerost dotyczący nosa – na nosie pojawiają się zgrubienia. Rzadziej zajęte miejsca obejmują podbródek, czoło i policzki. Typowe cechy towarzyszące obejmują znaczny przerost gruczołów łojowych i tłustą skórę.
- pieczenie skóry w dotkniętych obszarach, które jest powszechne w trądziku różowatym. Produkty do pielęgnacji skóry mogą dodatkowo podrażniać skórę i nasilać objawy.
- obrzęk – obrzęk twarzy może wystąpić podczas epizodu zaczerwienienia lub po nim i może się utrzymywać nawet przez kilka dni
- suchość skóry, często z szorstkością i łuszczeniem
Co powoduje zaostrzenie objawów trądziku różowatego?
- narażenie na ekstremalne temperatury
- ekspozycja na słońce
- gorące napoje
- ostre potrawy
- alkohol
- ćwiczenia fizyczne
- podrażnienie związane ze stosowaniem kosmetyków lub leków na skórę
- stany emocjonalne, zwłaszcza gniew, wściekłość i zakłopotanie
- niektóre leki, takie jak kwas nikotynowy i leki rozszerzające naczynia krwionośne.
Co robić w razie wystąpienia objawów?
Jeżeli pacjent zaobserwuje powyższe zmiany chorobowe, powinien się udać do dermatologa w celu dokładnej oceny zmian i wdrożenia odpowiedniego leczenia.
Trądzik różowaty – odmiany
Trądzik różowaty jest przypadłością, której przyczyny nie są w stu procentach znane. Zwykło się uznawać, że występuje on u osób z tak zwaną predyspozycją do zachorowania na trądzik różowaty. Jest to skłonność do silnych reakcji na zewnętrzne bodźce, objawiająca się nagłym, silnym zaczerwienieniem twarzy. Jednocześnie wyróżnia się najbardziej prawdopodobne przyczyny trądziku:
- Predyspozycje genetyczne – nie da się dokładnie ocenić prawdopodobieństwa pojawienia się trądziku różowatego, jednak uważa się, że ryzyko wystąpienia objawów wzrasta, gdy rodzice lub dziadkowie zmagali się z tą przypadłością. Nie oznacza to jednak, że trądzik różowaty nie może pojawić się u osoby nieobciążonej genetycznie. I przeciwnie – gdy u rodziców dziecka pojawiło się to schorzenie, nie ma pewności, że pojawi się również u dziecka.
- Zaburzenia pracy naczyń krwionośnych przy jednoczesnym nadmiernym ukrwieniu – gdy ściany naczyń krwionośnych są kruche i nieelastyczne, nie wytrzymują naporu krwi i rozszerzają się, a potem nie powracają do pierwotnych rozmiarów (lub trwa to długo). To przyczynia się do powstania rumienia (zwłaszcza w centralnej części twarzy, czyli tam, gdzie występuje najwięcej gruczołów łojowych). Nadmierne ukrwienie może doprowadzić do stałych zmian w skórze twarzy.
- Zaburzenia hormonalne – nadprodukcja estrogenów, czyli hormonów płciowych, wpływa na rozluźnianie mięśni naczyń krwionośnych. Prowadzi to zwiększenia rumienia i pojawiania się na powierzchni skóry widocznych, rozszerzonych naczyń.
- Stany zapalne gruczołów łojowych i nadprodukcja łoju – w obrębie gruczołów łojowych powstają stany zapalne, które mają charakter nawrotowy. Wpływa to na przyrost tkanki łącznej i widoczne zgrubienie skóry, które mogą prowadzić do nieodwracalnej guzowatości. Dodatkowo pojawiają się wypryski i rozszerzone pory, a skóra jest przetłuszczona.
- Rumień może pojawiać się na twarzy w wyniku stresu, zmiennych warunków atmosferycznych, skoków temperatury, gorących kąpieli, sauny, spożywania alkoholu, gorących lub pikantnych potraw, promieniowania UV, drażniących lub rozgrzewających kosmetyków czy przegrzania w wyniku wysiłku fizycznego.