L'Oréal - Zel do Mycia Twarzy – Tajemnica Perfekcyjnej Skóry
Recenzje 135
- Od najwyższej oceny
- Od najniższej oceny
- Sortowanie domyślne
- Od najstarszych
Dodanych produktów: 0
Napisanych recenzji: 38
5 / 5
25 października 2023, o 13:52
Używa produktu od: kilka miesięcy
Wykorzystała: jedno opakowanie
Kupiony w: Inna drogeria
Moja cera zdecydowanie się poprawiła
Bardzo dobrze zmywa makijaż, pozostawiając skórę dobrze oczyszczoną bez uczucia ściągnięcia. Moja cera widocznie się poprawiła odkąd używam tego żelu. Na dodatek pięknie pachnie! Szczerze mogę go polecić :)
Dodanych produktów: 0
Napisanych recenzji: 283
5 / 5
7 lutego 2022, o 15:32
Używa produktu od: miesiąc
Wykorzystała: jedno opakowanie
Kupiony w: Drogeria Rossmann
Świetnie oczyszcza
Żel znajduje się w wygodnym opakowaniu. Żel posiada drobinki oraz gęstą konsystencję, którą łatwo się rozprowadza po cerze. Żel świetnie oczyszcza , złuszcza oraz wygładza. Produkt bardzo wydajny, mojej cery nie podrażnia . Żel łatwo się spłukuje a po za zastosowaniu od razu widać odświeżona, wygładzoną cerę.
Skomentuj Czy opinia była pomocna? 21 Pomocne!Dodanych produktów: 0
Napisanych recenzji: 204
5 / 5
6 lipca 2021, o 11:51
Używa produktu od: kilka miesięcy
Wykorzystała: w trakcie pierwszego opakowania
Kupiony w: Drogeria Rossmann
Dogłębne oczyszczenie
Żel świetnie wygładza cerę, ma bardzo gęstą konsystencję z grubymi drobinkami, które bardzo dogłębnie peelingują skórę. Mam cerę normalną więc efekt oczyszczenia jest dla mnie w sam raz.
Zobacz oferty
Jak wybrać najlepszy żel do mycia twarzy
Żel do mycia twarzy należy dobrać odpowiednio do potrzeb swojej skóry. Przed zakupem kosmetyku zastanów się więc z jakimi problemami boryka się Twoja cera i jakiego rodzaju pielęgnacji twarzy wymaga.
Zwróć także uwagę na skład danego żelu, unikając tych szkodliwych a wybierając najbardziej wartościowe składniki. Pamiętaj, że źle dobrany żel może prowadzić do wysuszenia, trądziku lub atopowego zapalenia skóry.
Składniki
Wybierając głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy unikaj szkodliwych parabenów, barwników i alkoholi. Staraj się też kupować produkty, które nie mają w składzie SLS, i SLES. Szukaj natomiast elementów, które wpłyną korzystnie na stan Twojej cery. Mogą to być m. in:
- miód działający przeciwzapalnie,
- kwas hialuronowy o silnych właściwościach nawilżających,
- cynk poprawiający stan cery trądzikowej,
- algi morskie, które dostarczają skórze składniki odżywcze,
- woda termalna o właściwościach łagodzących,
- kwas migdałowy delikatnie złuszczający skórę,
- kwas jabłkowy, który rozjaśnia cerę
- lawenda przynosząca ukojenie,
- olejek rumiankowy niwelujący podrażnienia.
Żel do mycia twarzy powinien zawierać także składniki myjące np. Coco-Betaine, Hexylene Glycol, Cocamide DEA, lub Cocamidopropyl Betaine oraz składniki nawilżające, np. Peg-8, Caprylyl Glycol, Glycerin, Panthenol czy Propylene Glycol.
Rodzaj skóry
Pielęgnację skóry musisz dopasować do rodzaju cery. Dzięki temu unikniesz podrażnień, wyprysków, przesuszenia lub błyszczenia. Poza tym spełnisz wszystkie potrzeby swojej skóry.
SPIS TREŚCI
Nasza skóra przez cały czas narażona jest na wszelkie czynniki zewnętrzne oraz niepożądane substancje. Mowa tu m.in. o zanieczyszczeniach powietrza, drobnoustrojach i bakteriach. Dodatkowo przez cały czas pracują nasze gruczoły łojowe, które wytwarzają sebum. Wszystko to zalega na powierzchni twarzy, co w połączeniu z fragmentami martwego naskórka może zatykać pory. Z tego względu będą one rozszerzone i widoczne gołym okiem. Ponadto mieszanka łoju, komórek naskórka i wszelkich zanieczyszczeń, która blokuje ujścia mieszków włosowych, może prowadzić do powstawania wyprysków, takich jak zaskórniki.
Właśnie dlatego powinniśmy regularnie wykonywać oczyszczanie twarzy. Dzięki niemu w łatwy sposób pozbędziemy się wspomnianych substancji, a skóra będzie czysta, odświeżona, a przez to także zdrowsza i ładniej wyglądająca. Pomijając mycie twarzy, trudno będzie nam oczekiwać, że składniki aktywne zawarte w kremach czy serach będą dobrze się wchłaniać. Z kolei nakładając produkty nawilżające na oczyszczoną już cerę, pozwolimy im w pełni rozwinąć swoje działanie.
Jak często oczyszczać twarz?
No dobrze, ale przecież z zanieczyszczeniami mamy głównie do czynienia w ciągu dnia, więc to wieczorne mycie wydaje się tutaj najważniejsze. Czy powtarzanie tej czynności rano naprawdę jest konieczne? Jak najbardziej. Nie zapominajmy, że gruczoły łojowe pracują nieustannie, również wtedy, kiedy śpimy. Drobnoustroje i drobinki kurzu zaś mogą się znajdować na naszej pościeli, skąd bardzo łatwo mogą przenieść się na twarz. Dodajmy też do tego fakt, że przed nałożeniem kremu na dzień dobrze jest usunąć ze skóry pozostałości tych kosmetyków, które zaaplikowaliśmy wieczorem.
Wiele osób, przygotowując się rano do wyjścia do pracy, szkoły czy nawet na zakupy, wykonuje też makijaż. Musimy zatem pamiętać, że kluczem do estetycznego, długo utrzymującego się makijażu jest właśnie wypielęgnowana skóra. Dzięki oczyszczaniu istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie będziemy musieli nakładać grubej warstwy podkładu, by ukryć aktywne stany zapalne czy zaczerwienienia.
