Małe białe pryszcze na twarzy - Przyczyny, leczenie i sposoby pielęgnacji skóry
Pryszcze na czole - Czemu pojawiają się krosty na czole?
Oprócz wrodzonej, naturalnej tendencji skóry do nadmiernego wydzielania sebum, stresu, reakcji na niektóre produkty do pielęgnacji włosów, bądź nadmiaru produkcji prolaktyny, do częstych przyczyn trądziku na czole zalicza się niewystarczające nawodnienie organizmu, niezdrowy sposób odżywiania się i nieprawidłową pracę układu pokarmowego.
Zaburzenia pracy układu pokarmowego mogą w licznych przypadkach wynikać z niewłaściwej diety - choć nie ma na to niezbitych dowodów naukowych - bogatej w śmieciowe jedzenie i kofeinę (źródło 3).
Pryszcze na górnej części czoła raczej sygnalizują problemy z układem trawiennym - niezdrowa dieta itp. Jeśli zajęta jest dolna część czoła, to winowajcami mogą być stres, zbyt mała ilość snu, oraz odwodnienie organizmu.
Jeśli pragniesz pozbyć się trądziku na czole, to przede wszystkim unikaj stresu, zadbaj o wystarczającą ilość snu, pij odpowiednie ilości płynów i zacznij zdrowo się odżywiać.
Czym jest trądzikowa mapa twarzy?
Niewiele osób wie, że umiejscowienie powstających zmian ma ogromne znaczenie. Tak zwana trądzikowa mapa twarzy to graficzne przedstawienie tego, za co odpowiedzialne jest pojawianie się poszczególnych niedoskonałości. W jedną chwilę dostajemy wskazówkę dotyczącą tego, co złego może dziać się w naszym organizmie oraz czemu warto przyjrzeć się bliżej (na przykład poprzez wykonanie dodatkowych badań).
Krosty na czole
Powstające na czole krosty mogą oznaczać przede wszystkim źle dobraną dietę. Jeżeli na co dzień jemy produkty, które niekoniecznie nam służą, to będą one widoczne właśnie pod postacią niedoskonałości występujących na czole. Jeżeli nasz układ trawienny nie funkcjonuje zbyt dobrze, to możemy spodziewać się właśnie wyprysków w tym miejscu. Co jeszcze? Gdy krosty na twarzy występują przede wszystkim tuż pod linią włosów, to bardzo często oznacza to, że niepoprawnie zmywamy produkty kolorowe bądź też kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów.
Krosty na brodzie
Jedzenie mocno przetworzonej żywności znanej nam dobrze jako fast foody sprawia, że nieestetyczne krosty będą powstawały między innymi na brodzie. Oznacza to, że jak najszybciej powinniśmy wprowadzić do naszej diety zdrowe posiłki, przygotowane samodzielnie, z naturalnych, znanych nam składników.
Krosty nad linią ust
Z tym problemem boryka się bardzo wiele kobiet. Pryszcze podskórne występujące w okolicach ust, a już zwłaszcza nad górną wargą oznaczają nic innego, jak niepoprawnie działającą gospodarkę hormonalną. Są to nawet bolące pryszcze przed okresem, które znikają wraz z zakończeniem krwawienia. Cera stopniowo wraca do swojej dawnej kondycji.
Krosty na policzkach
Krosty na nosie
Boląca krosta na nosie to coś, co przydarza się bardzo wielu osobom. W tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na to, czy aby na pewno nie stresujemy się zbyt często? Jeżeli mamy aktualnie trudny czas, a poziom kortyzolu jest stale podwyższony, to skutki tego możemy odczuć właśnie poprzez wystąpienie takiej niedoskonałości, jak choćby krosta na nosie. Koniecznie powinniśmy też sprawdzić poziom cukru we krwi.
Krostki na twarzy: skąd się biorą, objawy oraz jak się ich pozbyć?
Chyba każdy z nas pamięta momenty, w których spojrzenie w lustro prowadziło do odkrycia kolejnych niespodziewanych intruzów na skórze. Trądzik może pokrzyżować plany w najmniej spodziewanym momencie. Wiesz, że istnieje wiele naturalnych sposobów na złagodzenie trądziku, które pomogą Ci odzyskać zdrowy wygląd skóry? Poznaj przyczyny trądziku i dowiedz się, jak wykorzystać naturalne sposoby na trądzik.
Stwierdzenie, że pryszcze powodują dyskomfort i utratę pewności siebie, nie jest odkrywcze. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, 70% respondentów potwierdziło, że wygląd skóry na twarzy jest dla nich istotny, a 50% z nich przyznało, że trądzik wpływa na ich samoocenę.
Ale czym właściwie jest trądzik? Trądzik jest powszechnym schorzeniem dermatologicznym, dotykającym od 85% do 100% populacji nie tylko w okresie dojrzewania, ale także w wieku dorosłym. To przewlekła i często nieprzewidywalna choroba, która objawia się nadmierną produkcją sebum oraz wykwitami skórnymi, takimi jak zaskórniki, krosty, grudki czy blizny.
Choć szczyt zachorowalności przypada na okres dojrzewania, trądzik może również występować u osób dorosłych – zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem, aby poprawić zarówno kondycję skóry, jak i samopoczucie.
Dlaczego akurat Ty? Poznaj przyczyny trądziku
Co powoduje trądzik? To pytanie, które często zadajemy sobie w momencie, gdy zauważamy te niechciane zmiany na skórze. Zastanawiasz się, dlaczego akurat Ciebie to spotkało? Istnieje kilka czynników, które mogą powodować problemy z trądzikiem. Poniżej przedstawiamy kilka najczęstszych przyczyn:
- zmiany hormonalne,
- niewłaściwa dieta,
- niedobory w organizmie, które mogą mieć związek z niewłaściwym wchłanianiem,
- nieodpowiednia higiena,
- nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV,
- przyjmowanie niektórych leków,
- błędy w pielęgnacji skóry.
Pamiętaj, że zanim podejmiesz decyzję o wyborze kuracji dla siebie, warto zbadać przyczynę powstawania zmian skórnych. Gdy dowiesz się, co powoduje trądzik, skrócisz swoją drogę do osiągnięcia celu. Niewłaściwie dobrane metody terapii mogą tylko pogorszyć stan Twojej skóry.