Maseczki na alergie skórne bez recepty - Skuteczne rozwiązania dla Twojej skóry
Uczulenie na rękach – objawy
Bez względu na czynnik sprawczy alergia na dłoniach ma zawsze podobny przebieg. Uczulenie na rękach ma przeważnie postać drobnych, czerwonych wyprysków, które zlewają się w większe plamy. Niekiedy mogą się pojawić pęcherze wykazujące tendencję do sączenia. Zmianom skórnym towarzyszy zazwyczaj silne swędzenie, pieczenie dłoni i ból. Skóra na rękach staje się wysuszona i pomarszczona. Uczuleniu nierzadko towarzyszy obrzęk. Swędząca wysypka wyzwala u chorych konieczność drapania, które nie łagodzi świądu. Zdarza się, że dodatkowo podrażnia skórę, prowadząc do powstania otarć, uszkodzeń lub piekących owrzodzeń. Stanowią one wrota wnikania do organizmu szkodliwych czynników chorobotwórczych, które zaostrzają stan zapalny. W późniejszym czasie skóra na dłoniach staje się grubsza, zmienia się jej koloryt – jest ciemniejsza, z możliwymi bliznami, wyraźnie zaznaczają się jej naturalne bruzdy. Dla niektórych chorych objawy te stanowią przyczynę dużego dyskomfortu psychicznego.
Przy ustalaniu sposobu terapii konieczne jest przeprowadzenie testów skórnych, które określą, jaki czynnik odpowiada za reakcję alergiczną. Standardowy test zawiera 20 alergenów: niektóre metale, składniki gumy, żywice, leki do stosowania zewnętrznego, konserwanty i substancje zapachowe. Dopiero dokładna identyfikacja alergenu stanowi podstawę do opracowania leczenia. Osoby z alergią na rękach powinny stosować leki antyhistaminowe (cetyryzyna, hydroksyzyna, feksofenadyna, loratadyna). W niektórych przypadkach niezbędne jest podanie leków immunosupresyjnych, które obniżają aktywność układu odpornościowego, a w ostateczności glikokortykosteroidów. Przy zakażeniach wtórnych konieczna jest antybiotykoterapia. Należy ograniczyć ekspozycję na czynnik wyzwalający uczulenie. Warto chronić zmiany skórne specjalistyczną odzieżą. Zastosowanie ma tutaj dermasilk, czyli bielizna i odzież lecznicza z modyfikowanej przędzy jedwabnej.
Dla kogo są przeznaczone maści na łuszczycę?
Maści na łuszczycę są przeznaczone dla osób cierpiących na łuszczycę, chorobę skóry, która charakteryzuje się nadmiernym namnażaniem się komórek skóry, co prowadzi do powstania placków łuszczycowych. Przeznaczenie maści zależy od rodzaju i nasilenia objawów łuszczycy oraz od ogólnego stanu zdrowia danej osoby. Po maści na łuszczycę bardzo często sięgają osoby, które z różnych względów nie chcą stosować innych metod leczenia takich jak np. leki doustne.
Warto jednak podkreślić, że wybór rodzaju maści powinien być skonsultowany z dermatologiem. Lekarz oceni nasilenie objawów, lokalizację zmian skórnych oraz ewentualne skutki uboczne stosowania konkretnego preparatu. Ponadto niektóre maści mogą mieć przeciwwskazania do stosowania lub wchodzić w interakcje z innymi lekami.
Interakcje z innymi lekami
Maść Tribiotic może wchodzić w interakcje z innymi lekami, jeżeli jest nakładana na skórę uszkodzoną lub rozległe powierzchnie skóry, ponieważ umożliwia to wnikanie substancji czynnych do organizmu.
Stosowanie preparatu jednocześnie z innymi lekami o działaniu nefro- lub ototoksycznym jest przeciwwskazane, ponieważ kumuluje się ryzyko szkodliwego działania na nerki i/lub słuch. Przykładowo silne środki moczopędne powodują wzrost stężenia neomycyny we krwi, co może wywołać nawet głuchotę. Ryzyko sumowania działań niepożądanych rośnie również, jeśli pacjent stosuje równocześnie leki o możliwych właściwościach neurotoksycznych.
Doustne przyjmowanie neomycyny podczas terapii może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji nadwrażliwości.
Należy pamiętać, że stosowanie miejscowe leków z neomycyną może skutkować pojawieniem się krzyżowej reakcji uczuleniowej na pozostałe antybiotyki aminoglikozydowe.
Dystrybutor na terenie Polski: Kato Labs Sp. z o.o.
Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie może zastąpić przeczytania ulotki leku ani wizyty u lekarza. Zawsze przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Jak stosować?
Dawkowanie i sposób podawania:
Dawkowanie: nakładać niewielką ilość kremu na miejsce zmienione chorobowo 1 lub 2 razy na dobę. Nie należy stosować produktu leczniczego na duże powierzchnie skóry. Nie stosować dłużej niż 7 dni. Dzieci: produkt leczniczy Maxicortan nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Sposób podania: podanie miejscowe na skórę.
Opakowanie:
15g
Sposób przechowywania:
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 o C. Nie zamrażać. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Podmiot odpowiedzialny:
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., ul. Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice.