Kategorie

Metoda Blend Depilacja - Doskonałe Rozwiązanie dla Gładkiej Skóry

ZABIEGI

Polega na umieszczeniu w mieszku włosowym miniaturowej sondy, o grubości dopasowanej do grubości włosa, wykonanej ze stali chirurgicznej, przez którą płynie prąd. Impuls elektryczny powoduje trwałe uszkodzenie macierzy włosa, w efekcie czego włosy przestają rosnąć. Ogniskowy rumień i obrzęk zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin po zabiegu.

Elektroliza – jest metodą epilacji z wykorzystaniem prądu galwanicznego, czyli prądu stałego o niskim natężeniu. Prąd wprowadzony do mieszka włosowego powoduje wytworzenie sody kaustycznej, która niszczy komórki rozrodcze włosa. Zabieg wykonywany jest ujemnym prądem stałym, wywołującym chemiczny odczyn zasadowy niszczący tkankę cebulki włosowej. Zaletą elektrolizy jest skuteczne leczenie również zniekształconych mieszków włosowych (uszkodzonych przez domowe metody depilacji takie jak depilatory elektryczne, golarki, depilatory chemiczne oraz niewłaściwie wykonywaną depilację woskiem).

Termoliza – wykorzystuje prąd zmienny o wysokiej częstotliwości. Wytworzona energia (ciepło)niszczy komórki rozrodcze włosa. Metoda jest szybka i bardzo skuteczna. Przepływający prąd wytwarza w cebulce włosa efekt termo-koagulacyjny, powodując jej zniszczenie – koagulację. Termoliza pozwala usunąć włosy cienkie i pozbawione barwnika.

Metoda Blend – metoda pracy łącząca oba wyżej wymienione rodzaje zabiegów. Powoduje, że zabieg usuwania włosów jest mniej bolesny. W metodzie BLEND stosuje się prąd galwaniczny i prąd wielkiej częstotliwości. W wyniku tej metody dochodzi jednocześnie do termicznego i chemicznego uszkodzenia mieszka włosowego (macierzy i brodawki). Jest to metoda najbardziej skuteczna szczególnie w przypadku włosów grubych i zdeformowanych.

Częstotliwość:
Niezwykle istotna jest regularność wizyt w gabinecie i rezygnacja z dotychczas stosowanych metod usuwania owłosienia.

Epilacja laserowa – co to jest?

Epilacja laserowa to procedura powodująca trwałą redukcję owłosienia, czyli taką, kiedy włos nie odrasta po upłynięciu pełnego cyklu wzrostu włosa oraz dodatkowo do sześciu miesięcy po wykonanym zabiegu [1, 3]. Zabieg epilacji laserowej można przeprowadzić w przypadku hirsutyzmu i hipertrychozy, ale także zmiany płci czy po przeszczepach skóry. Zabieg usuwania owłosienia za pomocą lasera można łączyć z terapią farmakologiczną w przebiegu zaburzeń hormonalnych (głównie nadprodukcji testosteronu), wówczas osiąga się bardzo dobre i trwałe efekty [1].

Zabiegi epilacji wykonywane są przy użyciu laserów:

  • diodowego (800 nm) – specjalny system chłodzący skórę, skutki uboczne są minimalne,
  • aleksandrytowego (755 nm) – emituje czerwone światło, jest bardzo szybki, nie podrażnia skóry,
  • rubinowego (694 nm) – emituje czerwone światło, jest bezpieczny, mocno nagrzewa skórę, dlatego podczas zabiegu można poczuć dyskomfort, penetruje włosy do głębokości 5 milimetrów, usuwa ok. 25% odrostów,
  • Nd-YAG (1064 nm) – wnika głęboko w skórę, ale nie powoduje podrażnień, oparzeń ani martwicy w miejscu działania [2].

Na skuteczność epilacji wpływa kilka czynników:

Działanie lasera opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy . Promieniowanie laserowe absorbowane jest przez melaninę i wówczas energia świetlna zamieniana jest w energię cieplną. Zniszczenie melaniny znajdującej się w opuszce włosa powoduje termiczne uszkodzenie macierzy włosa razem z brodawką. Włosy jasne zawierają mniej melaniny, dlatego laseroterapia jest w tym przypadku mało skuteczna.

Niezależnie od koloru włosów i skóry oraz od zastosowanego lasera, zabieg epilacji laserowej po wykonanej serii należy powtórzyć z chwilą pojawienia się odrostów [2-3].

Depilacja i jej rodzaje: elektroepilacja, laser, wosk, nitkowanie

Jak się pozbyć zbędnych włosów z różnych częściach ciała? Najlepsza odpowiedź jest jedna: depilacja! Nie musi to być zresztą nieprzyjemny proces, choć często właśnie z tym się kojarzy. Dlatego warto poznać różne rodzaje depilacji i wybrać odpowiednią dla siebie.

Współcześnie zabiegowi depilacji poddają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Skóra bez włosów jest gładka, prezentuje się dzięki temu estetyczniej. Ponadto kosmetyki, które na nią nanosimy, lepiej się wchłaniają, gdy nie przeszkadza im owłosienie. Najprostszą metodą usunięcia włosów jest ich tradycyjne zgolenie – tyle że zwykle po kilku dniach… wszystko wraca. Dlatego warto skorzystać ze skuteczniejszych sposobów, czyli depilacji polegającej na całkowitym usunięciu owłosienia (wraz z cebulkami).

Depilacija kremom za depilaciju

Kreme za depilaciju predstavljaju hemijski proces za uklanjanje dlačica, za razliku od prethodnih metoda koje su mehaničke. Najveća prednost krema za depilaciju je u tome što ne postoji mogućnost posekotina ili bola, ali one mogu izazvati iritacije i alergije na koži. Upotreba kreme za depilaciju je jednostavna – ona se nanese na regiju sa koje želiš da ukloniš dlačice, nakon 15 minuta je ukoniš plastičnom špatulom koju dobijaš uz kremu i ispereš kožu vodom. Na taj način se uklanjaju dlake iznad kože, tako da folikuli dlake ostaju neoštećeni. Krema za depilaciju se može kupiti u bilo kojoj drogeriji. Ova metoda je relativno bezbolna – najviše što možeš osetiti je blago peckanje. Važno je da uradiš brzi test na delu kože pre nego što je primeniš na celu površinu, kako bi utvrdila da nisi alergicna na hemikalije koje sadrži krema.

Saveti za izbeljivanje potamnjene depilirane kože i folikulitis

Pojedinim ženama prepone i pazuh potamne nakon depilacije. Ovo može da bude posebno neprijatno u kupaćem kostimu, ili čak u intimnim situacijama sa partnerom.

Drugi problem je kada žena ima tendenciju da ima urasle dlake, ostavljajući kožu punu crvenkastih, bolnih, gnojnih ispupčenja – zastrašujućeg folikulitisa.

Kako bi resila ove probleme tamnih i osetljivih prepona sklonih folikulitisu, potrebno je da odradiš piling pastom napravljenom po ovom receptu:

Potrebni sastojci: 1 kašika smeđeg šećera 1 kašika bademovog ulja ili ekstra devičanskog maslinovog ulja. Jednostavno izmešaj ta dva sastojka u posudi i nanesi smesu na prepone. Masiraj laganim pokretima 3 minuta da bi dobila efekat pilinga.

Savet: nemoj preterivati sa pritiskom kako ne bi došlo do iritacije kože jer je već prilično osetljiva u toj regiji. Ponovi ovu proceduru najviše dva puta nedeljno, jer ima abrazivno dejstvo pa možeš završiti sa modricom na koži ako budeš preterivala. Takođe, vodi računa da obaviš piling najmanje 4 dana nakon depilacije kako ne bi izazvala iritaciju kože koja je već tretirana brijačem ili voskom.

Trikovi da recept bude još uspešniji: Ako ti je koža masna, zameni šećer medom koji ima antiupalno i anbakterijsko dejstvo i koji pomaže koži da se bori protiv bolnih bubuljica u preponama. Ako ti je koža veoma osetljiva, preporučuje se da se umesto šećera koisti kukuruzo brašno, jer je nežnije od šećera i neće oštetiti tvoju kožu.

Proces ten trwa od 2 do 4 godzin i wymaga przeszkolonego profesjonalisty - jeśli nie zostanie wykonany prawidłowo, może powodować podrażnienie skóry głowy i wypadanie włosów, jeśli koraliki są zbyt ciasne lub źle umieszczone.

Czytaj dalej...

Druga myśl jest zgoła odmienna od tej pierwszej, ponieważ wielu osobom zależy na tym, aby w jakiś sposób zamaskować nieraz duże i widoczne wypryski, których się wstydzimy i nieraz mogą obniżać nasze poczucie pewności siebie.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...