Metoda Blend Depilacja - Doskonałe Rozwiązanie dla Gładkiej Skóry

ZABIEGI

Polega na umieszczeniu w mieszku włosowym miniaturowej sondy, o grubości dopasowanej do grubości włosa, wykonanej ze stali chirurgicznej, przez którą płynie prąd. Impuls elektryczny powoduje trwałe uszkodzenie macierzy włosa, w efekcie czego włosy przestają rosnąć. Ogniskowy rumień i obrzęk zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin po zabiegu.

Elektroliza – jest metodą epilacji z wykorzystaniem prądu galwanicznego, czyli prądu stałego o niskim natężeniu. Prąd wprowadzony do mieszka włosowego powoduje wytworzenie sody kaustycznej, która niszczy komórki rozrodcze włosa. Zabieg wykonywany jest ujemnym prądem stałym, wywołującym chemiczny odczyn zasadowy niszczący tkankę cebulki włosowej. Zaletą elektrolizy jest skuteczne leczenie również zniekształconych mieszków włosowych (uszkodzonych przez domowe metody depilacji takie jak depilatory elektryczne, golarki, depilatory chemiczne oraz niewłaściwie wykonywaną depilację woskiem).

Termoliza – wykorzystuje prąd zmienny o wysokiej częstotliwości. Wytworzona energia (ciepło)niszczy komórki rozrodcze włosa. Metoda jest szybka i bardzo skuteczna. Przepływający prąd wytwarza w cebulce włosa efekt termo-koagulacyjny, powodując jej zniszczenie – koagulację. Termoliza pozwala usunąć włosy cienkie i pozbawione barwnika.

Metoda Blend – metoda pracy łącząca oba wyżej wymienione rodzaje zabiegów. Powoduje, że zabieg usuwania włosów jest mniej bolesny. W metodzie BLEND stosuje się prąd galwaniczny i prąd wielkiej częstotliwości. W wyniku tej metody dochodzi jednocześnie do termicznego i chemicznego uszkodzenia mieszka włosowego (macierzy i brodawki). Jest to metoda najbardziej skuteczna szczególnie w przypadku włosów grubych i zdeformowanych.

Częstotliwość:
Niezwykle istotna jest regularność wizyt w gabinecie i rezygnacja z dotychczas stosowanych metod usuwania owłosienia.

Epilacja laserowa – co to jest?

Epilacja laserowa to procedura powodująca trwałą redukcję owłosienia, czyli taką, kiedy włos nie odrasta po upłynięciu pełnego cyklu wzrostu włosa oraz dodatkowo do sześciu miesięcy po wykonanym zabiegu [1, 3]. Zabieg epilacji laserowej można przeprowadzić w przypadku hirsutyzmu i hipertrychozy, ale także zmiany płci czy po przeszczepach skóry. Zabieg usuwania owłosienia za pomocą lasera można łączyć z terapią farmakologiczną w przebiegu zaburzeń hormonalnych (głównie nadprodukcji testosteronu), wówczas osiąga się bardzo dobre i trwałe efekty [1].

Zabiegi epilacji wykonywane są przy użyciu laserów:

  • diodowego (800 nm) – specjalny system chłodzący skórę, skutki uboczne są minimalne,
  • aleksandrytowego (755 nm) – emituje czerwone światło, jest bardzo szybki, nie podrażnia skóry,
  • rubinowego (694 nm) – emituje czerwone światło, jest bezpieczny, mocno nagrzewa skórę, dlatego podczas zabiegu można poczuć dyskomfort, penetruje włosy do głębokości 5 milimetrów, usuwa ok. 25% odrostów,
  • Nd-YAG (1064 nm) – wnika głęboko w skórę, ale nie powoduje podrażnień, oparzeń ani martwicy w miejscu działania [2].

Na skuteczność epilacji wpływa kilka czynników:

Działanie lasera opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy . Promieniowanie laserowe absorbowane jest przez melaninę i wówczas energia świetlna zamieniana jest w energię cieplną. Zniszczenie melaniny znajdującej się w opuszce włosa powoduje termiczne uszkodzenie macierzy włosa razem z brodawką. Włosy jasne zawierają mniej melaniny, dlatego laseroterapia jest w tym przypadku mało skuteczna.

Niezależnie od koloru włosów i skóry oraz od zastosowanego lasera, zabieg epilacji laserowej po wykonanej serii należy powtórzyć z chwilą pojawienia się odrostów [2-3].

Epilacja a depilacja

Epilacja nie jest równoznaczna z depilacją. Oba zabiegi stosuje się w celu usunięcia owłosienia, jednak tylko epilacja to metoda trwała. Ponadto, zabiegi epilacji wykonuje się w specjalistycznych gabinetach. Inaczej jest z depilacją – pod tym terminem kryją się zabiegi doskonale znane kobietom na co dzień, czyli usuwanie owłosienia za pomocą jednorazowej maszynki, depilatora elektrycznego, kremu do depilacji czy depilacji woskiem.

Warto jednak dodać, że wymienne stosowanie tych terminów wprowadziło niemałe zamieszanie. Mówi się np. o depilacji laserowej, która w rzeczywistości jest właśnie epilacją. Epilacja to więc taka trwała depilacja. Sama depilacja jednak z definicji, w przeciwieństwie do epilacji, nie usuwa włosa z cebulką, a jedynie z powierzchni skóry.

Depilacija pomoću brijača

Ova metoda je praktična i jednostavna. Najpogodnija je za područje nogu i ruku. Tokom procesa depilacije osetićeš peckanje i čupkanje ali ništa strašno. Za osetljivu kožu preporučujem depilator sa ugrađenim masažerom za ublažavanje bola. Električni depilatori uklanjaju dlačice iz korena, pa koža ostaje glatka i do četiri nedelje. Prednost ove metode depilacije jeste u tome što ovi aparati mogu da uklone dlačice i dužine pola milimetra, pre nego što postanu jasno vidljive. Čak i kada izrastu, dlake nisu oštre, već tanje i mekše na dodir. Nedostaci su cena aparata, koja je obično visoka, kao i šansa da se dese urasle dlačice.

O kreatynowym przedłużaniu włosów słyszał chyba każdy w końcu tak popularna metoda przedłużania kosmyków, nie mogła przejść bez echa wśród kobiet, które nawet w minimalnym stopniu zainteresowane są kwestiami związanymi z urodą, fryzjerstwem i pięknymi włosami.

Czytaj dalej...

Można też zmieszać łyżeczkę soku cytrynowego z cynamonem i taką mieszankę nałożyć na pryszcza takich maseczek na pryszcze powinny jednak unikać osoby z bardzo wrażliwą cerą, ponieważ cynamon jeszcze bardziej ją podrażni.

Czytaj dalej...

Jeżeli szukasz metody przedłużania włosów, która zapewni piękną objętość, a jej instalacja trwa zdecydowanie krócej niż przedłużanie innymi metodami, a dodatkowo jest w 100 ekologiczna i bezpieczna dla włosów, warto abyś poważnie rozważyła przedłużenie lub zagęszczenie włosów metodą SEW-IN.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...