"Mezoterapia bezigłowa kontra mikrodermabrazja - która metoda lepsza dla Twojej skóry?"
Jakie są efekty po zastosowaniu mezoterapii bezigłowej? Jakie korzyści niesie ze sobą zabieg?
Dlaczego warto zdecydować się na zabieg mezoterapii bezigłowej? Przemawia za tym wiele powodów. Zabieg ten niesie ze sobą wiele korzyści, do których zaliczyć można m.in.:
- odmłodzenie skóry,
- normalizację naskórka,
- rewitalizację skóry,
- nawilżenie,
- tonizację,
- rozjaśnienie plam skórnych,
- spłycenie zmarszczek,
- lifting,
- redukcję cellulitu,
- redukcję tkanki tłuszczowej,
- pozbycie się rozstępów
- ujędrnienie biustu,
- pobudzenie metabolizmu tkankowego,
- ułatwienie krążenia niezbędnych pierwiastków i rodników,
- zwiększenie przenikalności błon komórkowych,
- elektrostymulację mięśni,
- poprawę trofiki skóry,
- przyśpieszony transport komórkowy.
Mezoterapia bezigłowa – rodzaje zabiegów
W gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej oferowana jest mezoterapia bezigłowa w różnych programach zabiegowych. To m.in.:
- Usuwanie rozstępów, przebarwień na skórze i jej rozjaśnianie: mezoterapia tworzy w błonach komórkowych kanały (bez przerywania ciągłości i powstawania blizn), co umożliwia wchłanianie substancji bioaktywnych w głębsze partie skóry, pobudzając komórki do odnowy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wyraźnych efektów likwidacji przebarwień, a także rozjaśniania zmian np. potrądzikowych lub rozstępów.
- Usuwanie drobnych zmarszczek: wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry ma również działanie pobudzające komórki do odbudowy oraz wygładzanie zmarszczek – zwłaszcza tzw. kurzych łapek czy zmarszczek wokół ust i nosa.
- Usuwanie zmian trądzikowych: dzięki możliwości dotarcia substancji aktywnych w głąb skóry, mogą one znaleźć się u źródła problemu, oczyszczając skórę i skutecznie hamując powstawanie kolejnych zmian trądzikowych za sprawą odpowiednio dobranych składników w preparacie do mezoterapii bezigłowej. Dodatkowo ogranicza infekcje i łagodzi stany zapalne występujące w głębszych partiach skóry – które nierzadko są głównym problemem zmian trądzikowych.
- Zwiększanie nawilżenia skóry: mezoterapia bezigłowa umożliwia aplikację substancji bioaktywnych w głąb skóry, których zadaniem jest wiązanie wody. Dzięki temu dostarczona zostaje odpowiednia ilość wody do komórek, co m.in. zapobiega powstawaniu zmarszczek czy przesuszeniu skóry.
- Usuwanie cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej: mezoterapia bezigłowa pobudza komórki do odnowy, umożliwia łatwiejsze wydalenie szkodliwych produktów przemiany materii, a także lepszą absorpcję substancji, które pobudzą skórę do produkcji kolagenu i procesów odnowy, a także do usuwania nadmiaru tłuszczu z wybranych partii.
Zastosowanie mezoterapii bezigłowej w leczeniu trądziku i problemów skórnych
Mezoterapia bezigłowa oferuje zaawansowane rozwiązania w leczeniu trądziku oraz innych problemów skórnych takich jak nadmierna produkcja sebum, rozszerzone pory, a także łuszczyca. Zabieg pozwala na dokładne dostarczenie składników aktywnych głęboko do skóry, co umożliwia bezpośrednie oddziaływanie na gruczoły łojowe. Składniki takie jak cynk, niacynamid, czy kwas salicylowy mogą być efektywnie wprowadzane, co znacząco poprawia obraz kliniczny skóry trądzikowej. Dzięki działaniu antybakteryjnemu i przeciwzapalnemu, mezoterapia bezigłowa może redukować ilość i nasilenie zmian trądzikowych, co jest kluczowe w zachowaniu zdrowej i czystej cery.
Postęp technologiczny w dziedzinie mezoterapii bezigłowej doprowadził do wprowadzenia urządzeń łączących elektroporację z terapiami świetlnymi LED. Takie urządzenia są w stanie emitować światło o różnych długościach fal, co umożliwia leczenie zróżnicowanych problemów skórnych. Na przykład, czerwone światło LED jest używane do stymulacji produkcji kolagenu, co przyczynia się do poprawy elastyczności skóry i redukcji zmarszczek. Z kolei niebieskie światło jest skuteczne w walce z bakteriami powodującymi trądzik. Wprowadzenie tych technologii zwiększa skuteczność zabiegów, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi dla osób poszukujących innowacyjnych, ale bezpiecznych metod poprawy kondycji skóry.
Różnice między mezoterapią igłową a mezoterapią mikroigłową
Jako czynny kosmetolog, bardzo często pacjenci zadają mi następujące pytanie: “Który zabieg według Pani jest lepszy, mezoterapia igłowa czy mezoterapia mikroigłowa?” Osoby te, najczęściej oczekują ode mnie jednoznacznej odpowiedzi, ten lub ten.
Moja odpowiedź zawsze dziwi pacjentów, gdyż nie można tych zabiegów rozpatrywać jako zabiegi, które dają podobne efekty, absolutnie tak nie jest, każdy z tych zabiegów odpowiedni jest do różnych problemów, defektów skórnych.
Więc jak to jest? Czym różnią się zabiegi mezoterapii igłowej od mezoterapii mikroigłowej oraz w jakich przypadkach lepszy będzie zabieg mezoterapii igłowej a w jakich przypadkach zabieg mezoterapii mikroigłowej? Oczywiście, chciałabym też zaznaczyć, że nie można z góry powiedzieć że ten czy inny zabieg będzie dla Ciebie idealny, bez wstępnej konsultacji o obejrzenia stanu obecnego cery, oraz dostosowania go do efektów jakie chcemy uzyskać po serii czy jednorazowym zabiegu. Ale po kolei.
Mezoterapia igłowa
Zabieg mezoterapii igłowej polega na manualnym wstrzyknięciu preparatu za pomocą strzykawki i igły. Preparat podawany jest miejscowo, w konkretny obszar, tj. twarz, oczy, brzuch czy dekolt. W mezoterapii igłowej bardzo ważny jest prawidłowo dobrany preparat do oczekiwanych efektów. Bowiem efekt zabiegu w największej mierze będzie zależeć właśnie od wybranego preparatu. W tym zabiegu ważne jest prawidłowe podanie preparatu, na odpowiednią głębokość do skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Najczęściej wykorzystujemy tutaj preparaty skoncentrowane z kwasem hialuronowym czy peptydami.
Zabieg ten wykonywany jest najczęściej w celu rewitalizacji skóry, głębokiego nawilżenia, spowolnienia procesów starzenia, odżywienia zmęczonej skóry, niwelowania cieni pod oczami lub pobudzenia redukcji tkanki tłuszczowej.

Mezoterapia bezigłowa – czym jest?
Czym jest mezoterapia bezigłowa? W najprostszych słowach można powiedzieć, że jest alternatywą dla tradycyjnej mezoterapii igłowej, która polega na wprowadzeniu do organizmu substancji aktywnych za pomocą wielu tysięcy mikronakłuć. Metoda ta oczywiście jest bardzo skuteczna – może jednak zniechęcać bardzo wrażliwe osoby, które boją się jakiejkolwiek ingerencji w ciało.
I w tym miejscu z pomocą przychodzi bezigłowa mezoterapia, która gwarantuje doskonałe efekty bez konieczności wykonywania nakłuć skóry. Brak ingerencji eliminuje występowanie jakiegokolwiek dyskomfortu w czasie zabiegu, a także zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa dla pacjenta.
Przeprowadzenie zabiegu mezoterapii bezigłowej wymaga użycia specjalistycznej aparatury takiej jak np. laser diodowy INITIA z funkcją mezoterapii, czyli nowoczesne urządzenie HI-TECH, które polecane jest do użytku w profesjonalnych salonach i gabinetach kosmetycznych.
