Mikrodermabrazja - Doskonały Sprzęt Kosmetyczny dla Twojej Skóry

Dane techniczne

sinus, prostokąt, trójkąt

Ta funkcja jest niedostępna w wybranej konfiguracji

Najpopularniejsza metoda mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Umożliwia stopniowe, w pełni kontrolowane i uwzględniające indywidualne potrzeby ścieranie naskórka, aż do pożądanego poziomu. Zabieg stymuluje produkcję elastyny, kolagenu oraz przyspiesza naturalne procesy powstawania nowej tkanki. Po zabiegu skóra jest gładsza, jaśniejsza i bardziej elastyczna. Co ważne, złuszczanie warstwy rogowej poprawia przenikanie składników aktywnych w dalszych etapach zabiegu, a efekty są widoczne już po pierwszym z nich.

Jako jedyni w Polsce, w trosce o zdrowie klientów zastosowaliśmy System Vacuum Control. System kontroluje siłę wielkości podciśnienia podczas wykonywanego zabiegu. Zapobiega to powstawaniu wybroczyn, siniaków, czy chociażby uszkodzeń mechanicznych skóry.

Wskazania do zabiegu

  • trądzik pospolity bez stanów zapalnych
  • blizny po trądzikowe
  • łojotok
  • zaskórniki
  • rozszerzone pory
  • przebarwienia
  • nadmiernie zrogowaciały naskórek
  • uszkodzenia posłoneczne
  • zmarszczki
  • skóra szara, zmęczona, niedotleniona

Jakiej firmy urządzenie do mikrodermabrazji?

Nie bardzo wiesz, jakie marki górują w tym segmencie rynku? Bez obaw, o tym też pomyślałam.

W tej części przedstawię Ci każdego producenta urządzeń do mikrodermabrazji, którego warto wybrać. Jest ich kilku, ale zdecydowanie najlepszy i najbardziej popularny to Beurer .

W jego asortymencie dostaniesz coś na każdą kieszeń. Oferowane przyrządy gwarantują prostą obsługę, wygodę użytkowania i oczywiście bezpieczeństwo. Nawet najbardziej wymagający znajdą tu dla siebie coś właściwego.

Kolejna ciekawa marka to Beautifly produkująca eleganckie urządzenia do mikrodermabrazji. Opinie na ich temat są pozytywne, ceni je sobie wiele osób. Te przyrządy pozwalają przeprowadzić profesjonalny zabieg niczym z salonu kosmetycznego w domowym zaciszu. Do ich cech charakterystycznych należą innowacyjność, solidność i wygoda użytkowania.

Na wyróżnienie zasługuje też włoska marka Medel . Specjalizuje się w produkcji urządzeń medycznych, a działa na rynku od kilkudziesięciu lat. Jej przyrządy do mikrodermabrazji zapewniają efektywne działanie i znacząco ułatwiają dbanie o skórę.

Inny ciekawy producent to Garett. Pewnie kojarzysz go za sprawą smartwatchy. Musisz wiedzieć, że w swojej ofercie ma także sporo sprzętów z kategorii beauty. Te służące do domowej mikrodermabrazji gwarantują przede wszystkim łatwą obsługę i praktyczność.

Podobnie wypadają urządzenia od Beautyme . Stanowią dobrą jakość w przystępnej cenie. Decydując się na taki aparat, nie przepłacasz, ale otrzymujesz solidność. Jeżeli nie masz bardzo wysokich wymagań, będzie to strzał w dziesiątkę.

Jeśli chodzi o niższą półkę cenową, koniecznie sprawdź również InFace i Eldom . Pierwsza wspomniana marka należy do Xiaomi. Wprowadza na rynek sprzęty beauty, które ładnie się prezentują i są bezpieczne w użyciu. Z kolei Eldom, czyli polska firma, stawia na użyteczność i nowoczesność. Wszystko w atrakcyjnej cenie.

Co to jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Swoją popularność zawdzięcza spektakularnym efektom, które można za jego pomocą osiągnąć oraz stosunkowo niskiej cenie. Z tego artykułu dowiesz się:

  • na czym polega zabieg mikrodermabrazji?
  • dla kogo jest polecany?
  • czy mikrodermabrazja jest odpowiednia dla każdego rodzaju cery?
  • jakich efektów można spodziewać się po mikrodermabrazji i jak długo trzeba na nie czekać?
  • jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
  • czy mikrodermabrazja boli?
  • czy mikrodermabrazję można wykonać w dowolnym salonie piękności?

Jak długo utrzymują się efekty mikrodermabrazji i jak długo trzeba na nie czekać?

Specjalista na podstawie wywiadu z klientką i dokładnej obserwacji cery określa, jak wiele zabiegów potrzebnych jest do uzyskania satysfakcjonującego efektu. W większości przypadków zalecane jest wykonanie serii 4 zabiegów (w przypadku skóry tłustej i łojotokowej może być ich więcej) przeprowadzanych w odstępie miesięcznym. Pierwsze efekty, jakimi jest rozjaśniona i odżywiona skóra, widoczne są już po pierwszej mikrodermabrazji. Spłycenie zmarszczek i usunięcie blizn widoczne jest pod koniec serii. Jeśli chodzi o blizny i przebarwienia, efekt jest trwały (jeśli oczywiście nie powstaną nowe). Skóra wymagająca normalizacji wydzielania sebum najczęściej potrzebuje powtarzania serii zabiegów raz do roku, aby zachować zadowalający wygląd. Specjaliści zalecają wykonywanie mikrodermabrazji w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Należy jednak uważać również na bardzo niskie temperatury.

Bezwzględnych przeciwwskazań do zabiegu mikrodermabrazji nie jest wiele, jednak zawsze należy poinformować kosmetologa o ewentualnych zażywanych lekach, szczególnie przeciwzakrzepowych. Mikrodermabrazja nie może być przeprowadzana w obrębie ostrych zmian zapalnych, niedawno przebytych zabiegów chirurgicznych, przy łuszczycy i w trakcie zakażeń wirusowych lub bakteryjnych (w tym opryszczki). Nie jest polecana osobom chorującym na nowotwory oraz stosującym izotretynoinę (lek stosowany przy niektórych odmianach trądziku).

Łojotokowe zapalenie skóry i nieropne odmiany trądziku nie są przeciwwskazaniami do mikrodermabrazji!

W okresie ciąży i karmienia piersią nie zaleca się wykonywania mikrodermabrazji, chociaż niektóre salony kosmetyczne dopuszczają taką możliwość ze względu na brak jednoznacznych przeciwwskazań.

Jakie urządzenie do mikrodermabrazji wybrać?

Nie byłabym sobą, gdybym zostawiła ranking urządzeń do mikrodermabrazji bez żadnego uzupełnienia. Dlatego powstała kolejna część.

Znajdziesz w niej wiele wskazówek dotyczących takich sprzętów. Wszystko po to, aby zakup idealnego przyrządu był przyjemnością.

Nie musisz już samodzielnie szukać i sprawdzać, które parametry są najważniejsze. Zapoznaj się z poniższymi informacjami, a wszystkiego się dowiesz.

Zasilanie

Kluczowa kwestia wpływająca na Twój komfort.

Zastanów się, która opcja odpowiada Ci najbardziej, a masz 3 do wyboru:

  • Zasilanie sieciowe.
  • Zasilanie akumulatorowe.
  • Zasilanie bateriami.

Zacznijmy od sieciowego. Żeby użyć przyrządu, musisz podłączyć go do prądu. Nie przejmujesz się systematycznym ładowaniem czy wymienianiem ogniw. Niemniej nie zawsze producenci dbają o to, żeby kabel był dostatecznie długi i odporny na plątanie.

Pojawia się też inny problem. Nie wykorzystasz urządzenia do mikrodermabrazji w miejscu, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Dwa pozostałe typy sprzętów pozwalają zapomnieć o tym aspekcie.

Akumulatorowe po naładowaniu gwarantują nierzadko ponad 60 minut ciągłej pracy. Nie musisz wówczas przesadnie często ładować swojego przyrządu. Jeśli już będzie to konieczne, najczęściej zrobisz to przez USB.

Urządzenia na baterie nie potrzebują nawet ładowania. Jedynie wymieniasz ogniwa co pewien czas. Dobre rozwiązanie, jeśli cenisz sobie prostotę.

Ja osobiście cenię większą mobilność, a więc działanie akumulatorowe. Cechuje zwykle wydajniejsze sprzęty niż to bateryjne.

Typ zabiegu

Musisz wiedzieć, że wyróżnia się kilka rodzajów mikrodermabrazji.

W przypadku sprzętów do użytku domowego najczęściej będzie to zabieg:

  1. Korundowysprawdza się przy rozszerzonych porach, zaskórnikach, przebarwieniach i trądziku. Wszystko bazuje na mechanicznym złuszczaniu naskórka. To możliwe za sprawą kryształków korundu, czyli tlenku aluminium. Jak radzą eksperci, nie będzie to dobry zabieg na cerę wrażliwą.
  2. Diamentowy – naskórek ścierasz za pomocą diamentowej głowicy. Sprawdzony wybór zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od typu skóry. Taki zabieg wpływa m.in. na zmniejszenie widoczności zmarszczek i przebarwień.

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...

Slide Image 4 Title Welcome to D5 Socialia Theme, Visit D5 Creation for Details D5 Socialia is a WordPress Theme which is Ideal for Social Organizations, NGOs, CBOs, Environmental Organizations, Societies, Climate Change Related Progrms.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...

A jeśli w dodatku wybrany kosmetyk, tak jak te marki Tołpa, zawiera w pełni naturalne i przebadane dermatologicznie składniki aktywne, to możesz mieć pewność, że Twoja cera zostanie doskonale przygotowana do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz wchłaniania wszystkich korzystnych substancji z kosmetyków.

Czytaj dalej...